Вируси и заболявания

antygon
Регистриран: съб май 19, 2018 6:07 pm

Re: Вируси и заболявания

Мнение от antygon » чет май 14, 2020 10:58 pm

vassiln написа:
чет май 14, 2020 12:38 pm
Antygon, единствено Златният милиард тества масово. Еле пък за безсимптомните.
Eguo е отговорил по-горе, но да изкажа и моя отговор - закъснял - вярно, но нямах възможност да дам отговор по-рано.
Въпреки, че в поста си не съм споменал изрично (грешка :oops: ) посочените цифри, взети от прикачения източник са смъртните случаи в "златния милиард", дадени като брой на официални смъртни случаи. Което, убеден съм, не е вярна картина - кой умрял в къщи, кой по улиците, кой някъде другаде и т.н. и съответно неотчетен. Да не говорим и, че със сигурност (според мен) има и скрити цифри, че иначе би станал адски конфуз сред апологетите на златния милиард.
От друга страна - тестването е за откриване на болни от коронавирус (евентуално преболедували), но не се отразява на броя регистрирани тежки случаи на заразени от коронавирус, много от които завършват фатално.
Цифрата от 4/5- от всички официално обявени смъртни случаи, изчислена на броя на откритите болни (заразени) се пада на "златния милиард". Което означава, че здравната система на златния милиард не се е справила. Докато по твоята логика, ако има по-малко тествани за коронавирус спрямо населението,ке има по-малко обявени случаи, но така се повишава процента на смъртността на случаите за останалия свят. Което не може да се докаже от обективните цифри.
Няколко много интересни примера за потвърждение - броя тествани в ОАЕ е вече близо 16 % от населението - смъртните случаи са само 208 спрямо 21 хиляди с открит коронавирус. Южна Корея - тествани около 1,4 % от населението - смъртни случаи малко над 200 спрямо близо 11 хиляди с открит коронавирус. Сингапур - тествани около 3,8 % от населението - смъртните случаи са 21 спрямо над 20 хиляди заразени. Русия - близо 6 милиона теста (най-много на глава от населението) - заболели около 250 хиляди, смъртни случаи - около 2300. По твоята логика, тия страни, с коренно различни бройки, трябва да имат драстична разлика в смъртните случаи, обаче това въобще не е вярно - смъртността при тях е много ниска. Освен ако не твърдиш, че тия страни скриват нещо?
От другата страна са - Белгия - масово тестване - близо 5,3 % от населението е тествано - открити са малко над 51 хиляди заразени, смъртността е повече от 16%!!!!! Да не говорим за Меликобритания или Испания и Италия.
Според мен, причината за голямата, драстична разлика е, че страните от златния милиард се опариха ог начина на структуриране на здравеопозването - те го превърнаха в бизнес, и дойде нещо независещо от човешката воля, която е.а м..ата на всички икономисти, които чертаеха велики чертежи, схеми, графики, как те точно (най- ос..ните сега) са най-подготвени. Но не би.
Ще дам и едно сравнение на т.нар. велики анализатори, които точно два месеца преди официалното откриване на коронавируса чертаеха планове, че най - засегнатите сега страни са най-подготвени срещу риска от пандемия. Дръжки - лъснаха им задниците.

vassiln
Регистриран: ср май 16, 2018 10:45 pm

Мнение от vassiln » пет май 15, 2020 12:09 am

Аз допускам, че за високата смъртност в някои развити страни има принос наличието на бактериални щамове, устойчиви на антибиотици, които са се загнездили дори в болниците.
Там, където лекарите предписват антибиотик "за добър ден", което мисля че е установено за Италия и Испания, не могат да борят много от вторичните бактериални инфекции, които идват като усложнения на пневмониите.
Но имай предвид, че в бедните държави много ще умрат от сърдечна недостатъчност, задух и какво ли още не, без изобщо близките им да разберат, че са пипнали вируса.
И отделно си стои обстоятелството, че наистина "златния милиард" е най-застарял, та затова и всичките ефекти (старчески домове, съпътстващи ги огнища и т. н.). Тук никой не оспорва.
А че има джуркане в статистиките, съм напълно сигурен. Някъде не смятат умрелите от сърдечна недостатъчност, заразени с вируса, за умрели от него, както и болните от рак, диабет и т. н. Другаде сигурно просто крият данни. Не е задължително да е диктатура, може просто обобщението на националния щаб да не отговаря на сумата на заявените от регионалните органи смъртни случаи - няма кой да го разкрие, освен в много развитите демокрации. И пак може да се намери оправдание, примерно - не са доказано жертви на вируса, а са жертви на други заболявания, като вирусът е само фон. Все пак националните съдилища ще мерят такива случаи, защото СЗО не е създала унифицирани стандарти за преценка, доколкото знам. Ей го Катар - към днес 28 000 заразени, а само 14 умрели:
https://www.worldometers.info/coronavir ... try/qatar/
Последна промяна от vassiln на пет май 15, 2020 12:39 am, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
jacksparrow
Регистриран: вт май 08, 2018 12:24 am

Мнение от jacksparrow » пет май 15, 2020 12:15 am

Очаквам да измрат много хора, яко да измрат. С тези думите началникът на Националния оперативен щаб за борба с коронавируса Венцислав Мутафчийски прекъсна интервюто си с Миролюба Бенатова

https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2020/05 ... _NaiNovoto

Нещо е изпушил. Мангъров го мангърка яко май.
#BlackLivesMatter #IStandWithLukashenko

Потребителски аватар
jacksparrow

Мнение от jacksparrow » пет май 15, 2020 12:27 am

И аз мисля, че високата смъртност се дължи поради това, че е старческите им домове са много и препълнени и в един момент се превръщат в лагери на смъртта, даже и преди съм защитавал тая теза. Просто е обществено приемлииво да си зарежеш родителите в такъв дом, докато при нас варварите все още не е така. :?, има ама са малко и се гледа с лошо око от обществото на такива хора които зарязват родителите си.

Райнхард
Регистриран: нед май 20, 2018 10:31 pm

Мнение от Райнхард » пет май 15, 2020 1:46 am

Райнхард написа:
чет апр 30, 2020 12:50 am

Доста късно я въведохте. Цяла Европа беше взела мерки още началото на март, а при вас ресторанти и барове си бачкаха целия март струва ми се. Закъсняхте доста, дано не е фатално.
Да, за съжаление се оказах прав. Също както САЩ, така и Русия проспа целия февруари и март и баровете, ресторанти и дискотеки си работеха, нямаше никакви мерки, докато в Европа от началото на март се взеха такива. Тук Путин се прояви като Тръмп и действа като него (Тръмп спря полетите от Китай), затваряйки границата с Китай и после нищо. Пропиля ценно време.

Резултатът - Русия е на второ място в света по заразени, уверено върви по стъпките на САЩ. Единствено има късмет, че смъртността е доста по-ниска от щатите.

Eguo
Регистриран: нед май 13, 2018 2:05 pm

Мнение от Eguo » съб май 16, 2020 11:27 pm

В США заявили об обнаружении антител, полностью защищающих клетки от коронавируса

По словам ученых, они обволакивают коронавирус и вымывают его из организма за четыре дня

https://nauka.tass.ru/nauka/8492015?utm ... .ru%2Fnews

Eguo

Мнение от Eguo » ср май 20, 2020 7:56 am

Медсестра из Тулы порадовала пациентов купальником под прозрачным костюмом
Местный Минздрав сделал медсестре официальное замечание, а пользователи соцсетей оценили смелость девушки
https://www.tula.kp.ru/daily/27132/4220 ... .ru%2Fnews
Изображение

Если бы у меня в больнице молодые медсестры были в подобной одежде - я бы только положительно относился к этому.

Потребителски аватар
thorn
Site Admin
Регистриран: съб апр 21, 2018 10:56 pm

Мнение от thorn » чет май 21, 2020 10:54 pm

Мишустин преди няколко дена обяви, че е оздравял, но днес са хоспитализирали Кадиров с подозрения за китайския вирус.

Потребителски аватар
jacksparrow

Мнение от jacksparrow » пет май 22, 2020 7:57 am

Хубаво, че не е хванал по-опасния Ню-Йоркски вирус.

Eguo

Мнение от Eguo » пет май 22, 2020 10:55 am

jacksparrow написа:
пет май 22, 2020 7:57 am
Хубаво, че не е хванал по-опасния Ню-Йоркски вирус.
:)

vassiln

Мнение от vassiln » пет май 22, 2020 11:18 am

Райнхард написа:
пет май 15, 2020 1:46 am
Райнхард написа:
чет апр 30, 2020 12:50 am

Доста късно я въведохте. Цяла Европа беше взела мерки още началото на март, а при вас ресторанти и барове си бачкаха целия март струва ми се. Закъсняхте доста, дано не е фатално.
Да, за съжаление се оказах прав. Също както САЩ, така и Русия проспа целия февруари и март и баровете, ресторанти и дискотеки си работеха, нямаше никакви мерки, докато в Европа от началото на март се взеха такива. Тук Путин се прояви като Тръмп и действа като него (Тръмп спря полетите от Китай), затваряйки границата с Китай и после нищо. Пропиля ценно време.

Резултатът - Русия е на второ място в света по заразени, уверено върви по стъпките на САЩ. Единствено има късмет, че смъртността е доста по-ниска от щатите.
Мисля че броят на обявените случаи до голяма степен зависи от два фактора - възможностите за тестване и информационната политика. Напълно е възможно в Русия да тестват масово, и да обявяват всички открити случаи. А в други страни тестват само симптоматичните, членовете на семейството само ги изолират и ако не покажат симптоми, изобщо не попадат в статистиката (така е у нас). Дивидентът от такава политика ще бъде относително малкия брой смъртни случаи спрямо общо заявените заразени. И налагащият се извод: "наши медики - лучшее".

Потребителски аватар
jacksparrow

Мнение от jacksparrow » пет май 22, 2020 7:28 pm

Дори да се извади един милион болни от американската статистика, те пак имат повече болни от американския грип(така наречения Ню Йоркси вирус или КОВИД 19) от следващите две държави взети заедно. Така, че не е само тестване.

Според мен тоя феномен се дължи, че в САЩ е по-лесно да си купиш пистолет отколкото маска(няма ги по аптеките и не всеки има баба или военен да му ушие, а магазините за оръжия са пълни).

vassiln

Мнение от vassiln » съб май 23, 2020 9:23 am

Може да има и някакви генетични причини, например според преразказа на мой приятел лекар, по време на птичия или свинския грип (не помня кой) преди десетина години у нас са починали предимно едри, светлокоси и синеоки мъже. Както разправял негов колега, жертвите си приличали.
Въпреки че мъчно мога да си представя общо в генетиката на белгийците, щатците, италианците и испанците.
А относно теорията за старческите домове, в Гърция и Израел също има доста такива, пък смъртността е относително ниска. Та накрая да не се окаже, че диетата също е много важна?
То ако знаехме какви са всички фактори, нямаше да е интересно де.

(И) китайците били изобретили ваксина:
https://www.thelancet.com/journals/lanc ... ium=social
Или просто дойде времето да я пускат и да стават спасителите на света? :mrgreen:

Потребителски аватар
jacksparrow

Мнение от jacksparrow » съб май 23, 2020 9:45 am

Тръмп не може ли да пусне линия червени маски с надпис Make America safe again, да ги поръча на някоя китайска компания и да ги продава по 30$. Ще избие рибата според мен.

Ivanov
Регистриран: нед май 13, 2018 5:10 pm

Мнение от Ivanov » съб май 23, 2020 10:10 am

vassiln написа:
съб май 23, 2020 9:23 am
(И) китайците били изобретили ваксина:
https://www.thelancet.com/journals/lanc ... ium=social
Или просто дойде времето да я пускат и да стават спасителите на света? :mrgreen:
И руснаците са в надпреварата . :)
Неофициальные испытания вакцины от коронавируса прошли на добровольцах-сотрудниках Национального исследовательского центра эпидемиологии и микробиологии имени Н. Ф. Гамалеи Минздрава РФ

Испытания прошли успешно, иммунитет есть, побочных эффектов нет, все добровольцы здоровы, в хорошем расположении духа, работают. Сотрудники, по заверению директора центра, не столько на себе испытывают, сколько себя защитили, для того чтобы в условиях пандемии дальше они могли заниматься разработкой вакцин.

"Эксперимент успешным мы будем считать, когда мы получим разрешение на официальные испытания Минздрава и их проведем. А пока что, соответственно, мы себе доказали, что та продукция, которую мы предлагаем для страны, мы гарантируем, что она будет успешной", - рассказал директор исследовательского центра Александр Гинцбург.

Обещают, что антикоронавирусная вакцина для широкого применения появится в конце июля

Потребителски аватар
jacksparrow

Мнение от jacksparrow » съб май 23, 2020 10:27 am

https://www.reuters.com/article/us-heal ... SKBN22Y2L3

Е те и САЩ бързат с ваксини. Аз ще почакам, то май докато стане ваксината и няма да има нужда от нея, а и не бих бързал преди да се види какви странични ефекти има.

Първо Тръмп пред камерите да си я бие, после ще помисля.

Потребителски аватар
jacksparrow

Мнение от jacksparrow » нед май 24, 2020 11:06 am

Armed 70-year-old tried to steal helicopter so he could fly to a hospital and free quarantined coronavirus patients

https://www.independent.co.uk/news/worl ... 28431.html

Това се чудя за тая тема ли е или за тероризма. Мъж се е опитал да открадне хеликоптер за да долети до болница и да освободи задържани под карантина био терористи. Естествено в САЩ се развива действието...

Потребителски аватар
jacksparrow

Мнение от jacksparrow » нед май 24, 2020 11:24 am

Американски военен самолет доставя вентилатори в Москва. САЩ не пращаха вентилатори и на най - близките си съюзници... Първите вентилатори щели да отидат за Пирогов, и в Москва имало болница Пирогов.

А той бил руснак
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0 ... 0%BE%D0%B2

vassiln

Мнение от vassiln » вт май 26, 2020 6:33 pm

Лоботомираният пак почна да туицка:

Ако не бил той, щели да загубят 1,5 - 2 милиона щатци. Спасителят на народа. В ръжта.
:D
Може да не спре скоро:

Честно си признавам, че вече не мога да му следя мисълта:

А си мислех, че от нас двамата аз съм лудият.

Потребителски аватар
jacksparrow

Мнение от jacksparrow » вт май 26, 2020 8:44 pm

Може да е от хидроксихлорохина, нали го вземал превантивно пък има някакви странични ефекти.

vassiln

Мнение от vassiln » вт май 26, 2020 11:22 pm

Аз се запенвам без никакви медикаменти, но Той ме бие, даже и когато съм пиян, напушен и нашмъркан.
Страх ме е какво ще бъде, ако включи вече и на инсулин. Няма да има невъзможни неща.

Eguo

Мнение от Eguo » съб май 30, 2020 9:53 am

vassiln

Мнение от vassiln » съб май 30, 2020 4:18 pm

24 часа със сензационно разкритие в стил "Ванга каза".
https://m.24chasa.bg/novini/article/8640274
Китайците си признали, че заразата не е тръгнала от животинския пазар, следователно е дошла от лабораторията.

vassiln

Мнение от vassiln » нед май 31, 2020 3:38 pm

Аден:
Изображение

Потребителски аватар
jacksparrow

Мнение от jacksparrow » пон юни 01, 2020 1:51 am

https://www.reuters.com/article/us-heal ... SKBN2370RU

Тръмп пращал 2 милиона дози хидроксихлорохин в Бразилия. Може би мисли, че ако вдигне смъртността там САЩ няма да изглеждат толкова зле :?

Отговори