Наказани потребители

yuriy ivanov

Re: Наказани потребители

Мнение от yuriy ivanov »

Посещавам в последно време този форум най често от другите, защото тук има до някъде свобода на личното мнение, както може да има тема "Мозъчната смърт на Русия" така може да има тема "Мозъчната смърт на ЕС" без да се избием, както ако е в някой от другите форуми, където едната краиност е заела връх, надявам се този форум да се запази така, защото другите не можаха, преди време реших да посетя Криле е мъртвец е, жалко за страхотната информация в него, пак така реших да посетя Феникса, както влезнах след 2 минути излезах, не мога да повярвам колко злоба лъха от някои потребители, по скоро ми прилича на ФБ, това различава този форум от гореспоменатите, че тук поне за сега не лъхаме на злоба, ако някои изкаже противно мнение от твоето!
vassiln

Мнение от vassiln »

Аз пък предлагам да не коментираме другите форуми, поне българските - Нет широк, за всеки и всичко има място. И навсякъде има читави хора.
yuriy ivanov

Мнение от yuriy ivanov »

vassiln написа: Чет Юни 10, 2021 11:01 pm Аз пък предлагам да не коментираме другите форуми, поне българските - Нет широк, за всеки и всичко има място. И навсякъде има читави хора.
Напълно подкрепям, просто споменах местата на които съм забелязал такива проблеми, нямам лоши чуства към форумите, те сами по себе си не са виновни какви потребители ги ползват!
vassiln

Мнение от vassiln »

Поради споменавания и по-горе в темата език на омразата, Амазонка е баннат за 6 мeсеца.
https://istoriata.net/viewtopic.php?f=5 ... 816#p43816

Накратко, според него ЕС е джендърски, а аз подкрепям фашизма. С Амазонка (и предишни негови профили с неповторим стил) вече сме обсъждали проблема, и за съжаление ползата е била само временна. Амазонка, съжалявам, но трябва сериозно да се постараеш, след като ти изтече бана, това да не се повтаря. Следващото наказание ще бъде за година.
vassiln

Мнение от vassiln »

Не съм сигурен дали си струва да го отбележа, но потребителят sharana-vasil получи перманентно изгонване заради заобикаляне на бан веднага след налагането му.
Смяна на ника и ip-адреса само за да се продължи участието при наложен бан е заобикаляне на правилата и фактическо бягство от наказанието.
Аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 »

T-72 написа: Пон Апр 27, 2020 1:53 pm Първо предупреждение за и Торн, при следващо подобно държание ще предложа бан. Модераторите не можем да банваме, и трябва да првдложим на синственника, и тогава той може да се банва.

thorn написа: Чет Дек 16, 2021 8:13 pm Бахти глупостите си писал. За лекуване си. Нямаш никаква критична мисъл, имаш фоменковизъм на мозъка. и тотално не познаваш периода.
Торне, моля те, не се сърди банвам те за ден. С нежелание го правя. И аз не обичам пара историята, подкрепям те в позицията, обаче такъв език не може да се толерира тук.
Допуснем ли подобен език тук после няма да имаме връщане.
"Първата жертва на всяка война е истината!"
Райнхард

Мнение от Райнхард »

deaf написа: Нед Дек 19, 2021 2:36 am На мен не ми е ясно защо присъединяването на Украйна към НАТО е против руските (!) интереси?! Кога в миналото украинците са воювали срещу руснаците? Кога САЩ са нападали Русия? Никога.
Има два възможни версии:
– Путин и руснаците страдат от параноя за което имат нужда от специализирано лечение.
- Путин като типичен комунист се страхува от влиянието (културно) на Европа и САЩ върху руснаците и затова иска да сложи преграда (Украйна) между Русия и тях.

Дано Путин е последният комунистически управник на Русия...
Докладвам потребителя deaf за човеконенавистническа риторика, обида към цял един народ, и откровено тролене. Ако Thorn беше баннат за ден във връзка с призив към Джеферсън да се лекува, и ако приемем, че наказанието е справедливо, то по тази логика deaf трябва да бъде баннат за поне 145 милиона дни.

Такъв език на омразата е недопустим.
vassiln

Мнение от vassiln »

Понеже deaf не е наказван до сега, и допускам, че е било от увлечение, засега получава само предупреждение (пратих на ЛС детайли). При това може въпросът да се преразгледа (ако другите от екипа счетат за нужно).
Относно мащаба на обидата, все пак тя не е насочена към съфорумец (което тук се счита за грубо нарушение), и от тия 146 милиона руснаци тук вероятно ни четат единици.
Но deaf, горещо те призовавам да спреш да пращаш на лечение цели народи, барабар с лидера им. Дори и лидера да има нужда от такова, моля ограничавай се до неговата личност, без да пишеш рецепти на сънародниците му. В Русия има много интелигентни, начетени и възпитани хора, айде да не ги слагаме в един кюп и да им плескаме общи оценки. Не само на тях, разбира се. САЩ, Иран, Израел и други също подлежат на често коментиране, но не трябва да се слага обща оценка на народите.
vassiln

Мнение от vassiln »

Jefferson F. Davis печели предупреждение - за оценяване на колега като "много тежък случай".
Jefferson F. Davis

Мнение от Jefferson F. Davis »

vassiln написа: Пет Дек 31, 2021 12:21 pm Jefferson F. Davis печели предупреждение - за оценяване на колега като "много тежък случай".
Приемам критиката!
vassiln

Мнение от vassiln »

Потребителят shatikhatun10 получи направо перманентен бан за писане на китайски и рекламиране на търговски продукти.
Мислех да му дам предупреждение, след което - еднодневен, тридневен и т. н. бан, но страхливо се разколебах и направо го батисах. Понеже нямам китайска клавиатура и не се сетих да ползвам преводача на Гугъл, му написах известие на български китайски.
vassiln

Мнение от vassiln »

Ivanov получи предупреждение за нелюбезно държане към съфорумец. "Глухчо" не е уместно обръщение, дори и потребителят да се казва deaf.
Хайде да не ставаме като някои други форуми.
vassiln

Мнение от vassiln »

Ivanov получи еднодневен бан за наричане на опонента "експерД". Моля да разберете, че тук не трябва да си говорим така. Ако има несъгласие и спор, се критикуват аргументите, а не личността.
vassiln

Мнение от vassiln »

Потребителят Уйчо получи перманентен бан заради циничен пост и неприемлив никнейм.
Може да заповяда отново, но с друго и по-нормално име и аватар.
vassiln

Мнение от vassiln »

Райнхард получава предупреждение заради изява в темата за военните действия в Украйна.
vassiln

Мнение от vassiln »

lupa64 е баннат за една година поради неспазване на срока на предишно наказание и заобикалянето му през нов аватар. Самата смяна на аватар тук не е забранена, но за хора с текущо наказание я приемаме за заобикаляне на правилата. Както в нормалния живот е допустимо да се преименуваш, но това не е основание да се отклониш от отговорност.
Натрупхме опит с Амазонка, Велимиров, Zidan и т. н., вече се обърках колко ника са.
Моля да няма протестни включвания в стил Solomon2 - ще се третират като следващо нарушение.
amazonka_ban

Мнение от amazonka_ban »

vassiln написа: Сря Окт 06, 2021 9:15 pm Поради споменавания и по-горе в темата език на омразата, Амазонка е баннат за 6 мeсеца.
https://istoriata.net/viewtopic.php?f=5 ... 816#p43816

Накратко, според него ЕС е джендърски, а аз подкрепям фашизма. С Амазонка (и предишни негови профили с неповторим стил) вече сме обсъждали проблема, и за съжаление ползата е била само временна. Амазонка, съжалявам, но трябва сериозно да се постараеш, след като ти изтече бана, това да не се повтаря. Следващото наказание ще бъде за година.
1. Вероятно това те е объркало. Не съм банат за 6 месеца, а форевър. Така че няма как следващото наказание да ми е за една година ;) Като кажеш на админа да сложи бан по ай пи адреса тогава няма да има "заобикаляне на правилата".

2. Така и не ги научих тези правила. За какво постоянно ме гониш ? Думата "укроп". Те самите западно украинци така се наричат, носят тениски с това наименование. Според мен прозвището бандеровци е обидно или нацисти, или нацики, но укроп е неутрално. Разбира се това няма значение, защото става дума за повод, а не причината да се държиш по този начин . По-точно мотивацията на хората стоящи зад това решение, ти си просто изпълнител.

3. Това не е мой форум, след като не ме искат, няма да пиша.

4. Тази новина е много важна, защото е може би част от военно-техническия отговор. Кинжали в Калининград. https://www.forbes.com/sites/sebastienr ... 2a3c0f217e

5. Това е, бай. Дано ти махнат бана във Феникса, заслужаваш го, ти толкова се стараеш 8-) Сега бързо го изтрий, че да не го прочете някой :D
vassiln

Мнение от vassiln »

Dinain получава предупреждение за оценка на опонент. По-точно, "За нехаресващ системата в Русия си твърде самоотвержен почитател на Путин."
https://istoriata.net/viewtopic.php?p=47726#p47725
Тук не дискутираме така. Писал съм го 50 пъти, и знам че за българския нет никак не е типично, но е време да го разберете всички тези, дето се палите и минавате към личността на опонента.
vassiln

Мнение от vassiln »

Восток получава предупреждение:
https://istoriata.net/viewtopic.php?f=5 ... 743#p47743
vassiln

Мнение от vassiln »

Луков получава предупреждение:
https://istoriata.net/viewtopic.php?f=5 ... 746#p47746

Няма нужда опонентите да "плещят" и т. н.
vassiln

Мнение от vassiln »

Dinain получи един ден:

https://istoriata.net/viewtopic.php?f=5 ... 758#p47757
Аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 »

robocop13 получава първо предупреждение за обида към колегите Динаин и Генерал Луков.
vassiln

Мнение от vassiln »

T-72 написа: Нед Мар 06, 2022 10:53 pm robocop13 получава първо предупреждение за обида към колегите Динаин и Генерал Луков.
И вече заслужи първи еднодневен бан. Украинците били нацисти, защото се криели зад детска градина или нещо подобно:
vassiln написа: Нед Мар 06, 2022 11:28 pm
robocop13 написа: Нед Мар 06, 2022 11:22 pm Щрак н@цисти на портрет ! - Н@цистите се укриват най-вече в училища, детски градини и социални учреждения.
Изображение
Аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 »

Нямам време понякога, особенно , когато съм в движение да чета всичко и да гледам, кой к
Бумбу написа: Пон Мар 07, 2022 12:48 am Какво стана тук..Защо "изпозастреляхте" толкова потребители за 1 ден? Гумичка, моливче нямате ли в чекмеджето с инструментариума? Щяхте да спестите цяла страница обяснения, закани и в последствие банове , ако просто бяхте редактирали/изтрили 2-3 мнения. Така като гледам и без друго поне по 1 модератор е бил на линия цял ден. Не изглежда да е времето проблем..
Нямаме време понякога, особенно , когато сме в движение да четем всичко и да трием с гумичката кой какво е писал.
Може малко и да сме прекалили, имам до някъде това чуство.
Обаче Профилактично е това, има един бан май само за ден. Няма за повече. Много е тънка линията, после почват псувни, обиди и т.н. Добре е отначало всеки да знае, че трябва да внимава. Особенно, когато хората са на различни мнения.
Не искам д акоментирам други форуми и други колеги. Но за да има подходяща атмосфера трябва да има правила. Съответно правилата трябва да са за всички, и да се спазват.
Аватар
Бумбу

Мнение от Бумбу »

T-72 написа: Пон Мар 07, 2022 6:28 am Нямам време понякога, особенно , когато съм в движение да чета всичко и да гледам, кой к
Бумбу написа: Пон Мар 07, 2022 12:48 am Какво стана тук..Защо "изпозастреляхте" толкова потребители за 1 ден? Гумичка, моливче нямате ли в чекмеджето с инструментариума? Щяхте да спестите цяла страница обяснения, закани и в последствие банове , ако просто бяхте редактирали/изтрили 2-3 мнения. Така като гледам и без друго поне по 1 модератор е бил на линия цял ден. Не изглежда да е времето проблем..
Нямаме време понякога, особенно , когато сме в движение да четем всичко и да трием с гумичката кой какво е писал.
Може малко и да сме прекалили, имам до някъде това чуство.
Обаче Профилактично е това, има един бан май само за ден. Няма за повече. Много е тънка линията, после почват псувни, обиди и т.н. Добре е отначало всеки да знае, че трябва да внимава. Особенно, когато хората са на различни мнения.
Не искам д акоментирам други форуми и други колеги. Но за да има подходяща атмосфера трябва да има правила. Съответно правилата трябва да са за всички, и да се спазват.

Предлагам да махнете бановете с ясното съзнание, че е възможно да се спори ожесточено, но пък ще е по-живо. Иначе сме 2-3 , които пускаме информация и става като препечатване на новинки, което сам разбираш е скучно.
Разбира се, ако действително стигнат до псувни, ругатни, лични обиди - тогава може да се ползва гумичка и похапват еднодневни за успокоение на нервите.
Заключено