Наказани потребители

vassiln

Re: Наказани потребители

Мнение от vassiln »

По причина че бях зает и не знаех как, наложих еднодневния бан едва сега. Но нищо, пожелавам на rogveen да няма следващи наказания.
Трябва да се знае, че тук не търпим отношение, излизащо извън границите на любезност и уважение към опонента. В това отношение не сме типичен български форум, и разбирам, че за тези от нас, които пишат или са писали и в други форуми и чатове това е малко объркващо.
Самият аз на други места съм си позволявал доста по-фриволен, че даже и откровено заядлив подход.
Но тук това не се одобрява.
Извън конкретното наказание и наказан, ще вметна и една молба - въздържайте се и от оценки на опонента, или дори от наглед неутрални съждения, свързани с личността на друг участник в дискусията. Може да създадат началото на антипатия, и с времето да се натрупат емоции и напрежение. Самият аз съм успявал така да засегна хора, които иначе много харесвам като съфорумци.
vassiln

Мнение от vassiln »

За съжаление се налага тридневен бан за Eguo. Не е любезно да питаме опонента дали е нормален, или да го сравняваме с радиоточка. Поне в този форум, де.
Съжалявам че става и в петък, та през уикенда няма да може да пише, разбирам и че имаме малко високи изисквания спрямо други форуми и чатове, но мисля че е доста важно отношенията тук да са любезни.
Аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 »

Тъй , колегата Rogveen e с наложен бан от 3 дена.
Знаете , каква е процедурата. Първо има официално предупреждение, след това следва еднодневен бан, после 3 дневен, седемдневен, месечен, тримесечен и т,н ( беше писано из темата).
Бяхме го предупредили много пъти, да внимава с отношението към колегите, обидите, охарактеризирването, сравненията и т.н
Не си взема бележда, явно друг начин няма.
След предупреждението и еднодневният бан, следва три дневният.

Причината е следната:
rogveen написа: Чет Авг 27, 2020 11:08 pm Дано се справиш братле с тази западна зараза, намали западните източници на пропаганда, промили са ти мозъка. Сериозно е положението.
Днес поне няколко пъти съм го предупредил и аз и админа, дори преди малко пак му писах да спре с този провокативен начин на писане.
"Първата жертва на всяка война е истината!"
vassiln

Мнение от vassiln »

По този повод забелязах, че днес в 23:34 часа rogveen постави известен рекорд - 33 мнения за един ден. Предишният регистриран от мен рекорд беше в друг форум - Феникс, на потребителя Amazon, 32 мнения на 5 юни тази година.
Поздравления за активността, с пожелания след бана да има и подобрения на качеството на участието - в посока на повече информативност и по-малко громене на зарази, опоненти и глобално цивилизационно противостоене.
Аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 »

Rogveen е наказан за период от седем дена. Причината, е писането от два профила. Второто име, съвпада с ника на колега от другият форум.
Нарушението бе доказано след проследяването на ай-пи адресите, на двамата потребители. Свързахме се с колегите модератори, изпратеха ни адресите на двамата
Съвпадаше адреса на Нашия колега.
Това, го забелязахме преди седмица, но го отдадохме на преплитане на ай-пи адресите. Оказа, че не е.
Присвоеният ник е на Piston.
Уточнявам, защо наказанието е за седмица.
При нас градацията е такава:
1 предупреждение
2.1 ден бан
3. 3 дена бан
4. 7 дена бан
5. 1 месец бан
6. 3 месеца ба
7. 6. Месеца бан
8. 1 година.
9 Превърта играта и почва отново.

Има си достатъчно доказателства, който се съмнява, мога да му ги изпратя.
vassiln

Мнение от vassiln »

А аз лично се извинявам на истинския piston от Феникс, че не забелязах тази заигравка по-рано. Имало е достатъчно следи в адресите, за да го хвана поне още преди седмица, ако бях по-мнителен и бях проверил.
rogveen успя да ни злепостави и пред потребителите оттатък. По този повод, наказание от седем дни ми се вижда малко, но понеже това е възприетото в момента правило, ще трябва да се примиря. В правото е прието, при промяна на наказанията, за подсъдимия да се прилага по-лекото от двете (старо и ново).
vassiln

Мнение от vassiln »

По "технически" причини, а именно, че rogveen пише и през ника си velimirov, блокирам със същия седмичен срок и този негов профил - все пак наказваме персоната, а не конкретния ник, зад който стои тя.
Използвам случая да го поздравя, че този път е сложил мнение, в което има само информация.
https://istoriata.net/viewtopic.php?f=6 ... 952#p30952

Ето така се надявам да пише, когато отново има право.
vassiln

Мнение от vassiln »

Не е по темата, но понеже няма друга, а и не си струва специална тема, да отбележа тук.
Днес надминахме числото 50 потребители.

Поправка: вчера.
vassiln

Мнение от vassiln »

Още една поправка - сетих се, че като махнем дублажа, пак не сме 51. Жалко.
Ivanov

Мнение от Ivanov »

vassiln написа: Вто Сеп 01, 2020 9:03 pm А аз лично се извинявам на истинския piston от Феникс, че не забелязах тази заигравка по-рано. Имало е достатъчно следи в адресите, за да го хвана поне още преди седмица, ако бях по-мнителен и бях проверил.
Абе и аз не повярвах пистон да е прописал тук , а и с това провокативно "слава на Украина" ама тутакси ме сгълчаха :mrgreen:
https://istoriata.net/viewtopic.php?f=5 ... 018#p30045
Скоро вам х@й
admin
Site Admin

Мнение от admin »

Rogueen - седмица и последно предупреждение за език на омразата.
Не бъркайте форумите!
Още една побъркана опозиционерка в Беларус заявила, че Русия не била братска страна :) Откъде изпълзяха тези соросоидни психопати и майките ще си продадат за шепа евро-долари... Лукашенко има пълното право да неутрализира западните слуги.
Марк Аврелий: Всичко, което чуваме, е мнение. Не е факт. Всичко, което виждаме е гледна точка, не е истина.
Аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 »

Първо предупреждение за Джак, за използване на "език на омразата", за:
jacksparrow написа: Чет Сеп 24, 2020 8:04 am Като са се превърнали доброволно в маша на чужди интереси така е, предателите никой не ги обича и слършват лошо както казва Путин. И не знаят откъде ще им дойде.
rogveen

Мнение от rogveen »

Тук няма език на омразата...
1. Предателите никой не ги обича, ако танка твърди обратно да ми посочи държавата, в която предателите получават награди ??
2. Предателите свършват лошо - факт, ако някъде предателите се радват на почит танка да покаже веднага, за да научим и ние...
3. Факт е че има хора работещи за чужди интереси, предаващи собствената си държава.

Всичко, което е написал Джак са факти. Съсипвате форума с измислени наказания и предупреждения, за пореден път призовавам модераторите да се държат като модератори. Вие просто не осъзнавате смисъла на модерирането - не е да си играете на строги учителки от немска детска градина и да наказвате "непослушните". Трябва да помагате на потребителите, не да ги гоните.

Какво правите ? Втори Фенкис ли, нали админът уж искаше нещо различно. Това ли ви е различното -копираме грешките на онези "любещи поетизирани ангелски" русофобчета.
admin
Site Admin

Мнение от admin »

rogveen написа: Чет Сеп 24, 2020 12:33 pm Тук няма език на омразата...
1. Предателите никой не ги обича, ако танка твърди обратно да ми посочи държавата, в която предателите получават награди ??
2. Предателите свършват лошо - факт, ако някъде предателите се радват на почит танка да покаже веднага, за да научим и ние...
3. Факт е че има хора работещи за чужди интереси, предаващи собствената си държава.

Всичко, което е написал Джак са факти. Съсипвате форума с измислени наказания и предупреждения, за пореден път призовавам модераторите да се държат като модератори. Вие просто не осъзнавате смисъла на модерирането - не е да си играете на строги учителки от немска детска градина и да наказвате "непослушните". Трябва да помагате на потребителите, не да ги гоните.

Какво правите ? Втори Фенкис ли, нали админът уж искаше нещо различно. Това ли ви е различното -копираме грешките на онези "любещи поетизирани ангелски" русофобчета.
?
Марк Аврелий: Всичко, което чуваме, е мнение. Не е факт. Всичко, което виждаме е гледна точка, не е истина.
vassiln

Мнение от vassiln »

Пояснявам за rogveen (и който друг смята, че няма език на омразата в писаното от Джак).
Да наричаш някого "маша на чужди интереси" и "предател" само защото е опозиционен политик и прави изобличителни филми за руски държавни и политически лица, не е напълно обосновано. В зависимост от гледната точка, може да се приеме дори че действа в интерес на руското общество.
Не знам дали гледате клипчетата му, но според мен са изобличителни и борят корупцията в Русия. И укриването на богатство на разни видни хора. И в една нормална държава или нормално общество са нужни такива хора.
Ако някой има доказателства, че Навални се е продал на чужда държава, за да разлага обществото чрез зловредни твърдения, или че извършва някакво друго предателство, тогава да ги прати на руската прокуратура или да ги сложи тук.
Доколкото знам, нито той, нито Политковская са били служители на службите, които да са предали държавна информация и да са минали на чужда страна (като примерно Скрипал, Суворов/Резун и пр.).
Аватар
jacksparrow

Мнение от jacksparrow »

Успех на който продължи да пише тука и да не забравя отвреме на време да благодари на Танка, че има тая възможност да пише.
#BlackLivesMatter #IStandWithLukashenko #АХМАТСИЛА
vassiln

Мнение от vassiln »

jacksparrow написа: Съб Сеп 26, 2020 1:24 pm Успех на който продължи да пише тука и да не забравя отвреме на време да благодари на Танка, че има тая възможност да пише.
Значи не дочаках аргументация от теб, Джак.
(Че Навални е на щатска/ЕС-ска хранилка и работи против родината си.)
А сега виждам само сърдене.
Жалко.
Аватар
jacksparrow

Мнение от jacksparrow »

Хич и не ми дреме за Навални, че да доказвам нещо, пък и бъдещето ще покаже. Моя проблем е устройството на форума, почваме да пишем някъде без политическа коректност, в един момент правилата се променят. И то защото някой си бил платил хостинга, даже няма да коментирам мотивите му за това, безпредметно е. Нет широк.
Ихтамнет

Мнение от Ихтамнет »

Ти къде ще пишеш тогава, в коментари под статии ли? (питам сериозно, може и да има някой добър форум, за който да не знам)
Аватар
jacksparrow

Мнение от jacksparrow »

Мисля да се върна в англосаксонски форуми откъдето изпълзях. Дневник не ми е на нивото от години
Eguo

Мнение от Eguo »

vassiln написа: Чет Сеп 24, 2020 6:30 pm Пояснявам за rogveen (и който друг смята, че няма език на омразата в писаното от Джак).
Да наричаш някого "маша на чужди интереси" и "предател" само защото е опозиционен политик и прави изобличителни филми за руски държавни и политически лица, не е напълно обосновано. В зависимост от гледната точка, може да се приеме дори че действа в интерес на руското общество.
Не знам дали гледате клипчетата му, но според мен са изобличителни и борят корупцията в Русия. И укриването на богатство на разни видни хора. И в една нормална държава или нормално общество са нужни такива хора.
Ако някой има доказателства, че Навални се е продал на чужда държава, за да разлага обществото чрез зловредни твърдения, или че извършва някакво друго предателство, тогава да ги прати на руската прокуратура или да ги сложи тук.
Доколкото знам, нито той, нито Политковская са били служители на службите, които да са предали държавна информация и да са минали на чужда страна (като примерно Скрипал, Суворов/Резун и пр.).

Прошу вас.

Не убивайте форум из за гипертрофированного внимания к Навальному и т.п подобным прозападным "протестантам" против России.
Кому и для чего это нужно?

Кроме этих тем есть масса других.
И так уже ожесточили форум и превратили в какой то дубль "Дневник.бг"
Аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 »

Джак е баннат за един ден, причината е обида към модератор.
"Говорим за това, че почваш да си измисляш някакви правила, нещо изкукваш ми се струва. Нещо явно не ти върви в живота. Какъв език на омраза какви 5 лева. Ако си гледал видеото, буквално си бяха на купчинки."
Един ден здравословна почивка смятам , че добре ще му се отрази.
admin
Site Admin

Мнение от admin »

По общо решение на тримата модератори - Т-72, Василин и мен, ще си починем взаимно от Велимиров за един месец. Причините са много и безсмислени за подробно изброяване.
Като цяло внесе дух на тролщина във форума, въпреки постоянните предупреждения.
Влизането с друг ник ще доведе до допълнително наказание.
vassiln

Мнение от vassiln »

От мен да добавя, че нападките и обвиненията в нацистка пропаганда към един съфорумец не са приемливи. Тук сме да се забавляваме и да се информираме, а не да громим опоненти.
velimirov

Мнение от velimirov »

Колеги приемам наказанието, но понеже е безпрецедентно тежко ми хрумна една идея. Моля помислете върху нея.

1. Наказанието е тежко, защото се случва точно в разгара на най-горещия конфликт в последната година, сблъсъкът няма да продължи много дълго, вероятно 2-3 седмици максимум.

2. Хрумна ми правовата идея за "отложеното наказание", или условна присъда. Аз се задължавам коренно да променя стила и да отразявам само конфликта безпристрастно като споделям факти и от двете страни. Модераторите ми махат едномесечния бан и го заменят с условен, като залога ще е много висок - при нарушение от моя страна на условията - доживотен бан. При изпълнение - възстановяване на пълните права на обикновен член след 1 месец. Струва ми се честно и справедливо.

3. Извинявам се на колегите, които съм обидил или засегнал !

4. Както казах в случай, че отхвърлите предложението, напълно приемам наказанието от 1 месец и ще спазя предупреждението на админа да не се пише от друг профил.
Заключено