Наказани потребители

Аватар
T-72
Site Admin

Re: Наказани потребители

Мнение от T-72 »

Бумбу написа: Пон Мар 07, 2022 3:48 pm
T-72 написа: Пон Мар 07, 2022 6:28 am Нямам време понякога, особенно , когато съм в движение да чета всичко и да гледам, кой к
Бумбу написа: Пон Мар 07, 2022 12:48 am Какво стана тук..Защо "изпозастреляхте" толкова потребители за 1 ден? Гумичка, моливче нямате ли в чекмеджето с инструментариума? Щяхте да спестите цяла страница обяснения, закани и в последствие банове , ако просто бяхте редактирали/изтрили 2-3 мнения. Така като гледам и без друго поне по 1 модератор е бил на линия цял ден. Не изглежда да е времето проблем..
Нямаме време понякога, особенно , когато сме в движение да четем всичко и да трием с гумичката кой какво е писал.
Може малко и да сме прекалили, имам до някъде това чуство.
Обаче Профилактично е това, има един бан май само за ден. Няма за повече. Много е тънка линията, после почват псувни, обиди и т.н. Добре е отначало всеки да знае, че трябва да внимава. Особенно, когато хората са на различни мнения.
Не искам д акоментирам други форуми и други колеги. Но за да има подходяща атмосфера трябва да има правила. Съответно правилата трябва да са за всички, и да се спазват.

Предлагам да махнете бановете с ясното съзнание, че е възможно да се спори ожесточено, но пък ще е по-живо. Иначе сме 2-3 , които пускаме информация и става като препечатване на новинки, което сам разбираш е скучно.
Разбира се, ако действително стигнат до псувни, ругатни, лични обиди - тогава може да се ползва гумичка и похапват еднодневни за успокоение на нервите.
На теория си прав, но на практикане си. В подобен вид форум, без сериозно модериране, хора с противоположни позиции , за 2-3 дена ще започнат да се псуват, обиждат и обвиняват за всички грехове на света. Много пъти сме го играли това. Води нормален диалог тогава.
Повярвай ми.
"Първата жертва на всяка война е истината!"
admin
Site Admin

Мнение от admin »

Избягахме от точно такъв форум.
Марк Аврелий: Всичко, което чуваме, е мнение. Не е факт. Всичко, което виждаме е гледна точка, не е истина.
Аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 »

Извинения към Генерал Луков за наложеният му неправилно бан от колега , който отдавна не изпълнява тук модераторските си права. Мислех , че съм му отменил бана сутринта, но явно не съм се справил добре, та се наложи сега да се коригирам!
Аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 »

thorn написа: Пон Мар 07, 2022 11:14 pm Ти ли така реши?
Ти го реши, сам се отегли.
vassiln

Мнение от vassiln »

Докато се разправяте, General Lukov получава еднодневен бан за нелюбезно отношение към съфорумец. Може да видите изтритото мнение малко по-нагоре, ако ви интересува. Уж щяхме да сме форум, в който не се говори накриво?
Аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 »

Получи се недоразумение с бановете за Луков. Вчера той се изказа обидно за Торн. Обаче вече лежа един ден в кауша , за неправилен бан ( така че вече си го е излежал). След кратко съвещание между модераторите бана му е до днес на обед.
Съжеляваме че, може би прекалено акцентираме на тези банове. Идеята е да не минаваме граници , които после трудно могат да бъдат заличени.
Затова посочваме , че е Украинската армия не трябва да се нарича като "нацистка", първо защото не е , но това обижда и хората които са на нейна страна и това отваря много възможности за конфликти.
Цялата идея е да с епресира всеки възможен конфликт между форумците. Може би се набива прекалено много на очи, но както казах вече много пъти, това сме го играли и знаем до какво води, ако нещата останат извън контрол. Така че моля д ани извините.
boris todorov

Мнение от boris todorov »

Форумът го следя от самото му начало. Сега най-накрая си направих регистрация само за да запитам защо по дяволите е допуснат мега трола динята? Той абсолютно осра бойна слава,пробва се и в форума на Сега,а са явно е решил да съсипе и тоя форум. Има си негов нека троли там.
valBo

Мнение от valBo »

Не вярвам тук да се ползва с модераторска подкрепа.
Колкото до разрешението, за разлика от членовете на неговият форум, тук се дава глас на всички мнения, стига да се изкават разумно. Гонения на на верска, политическа и фило-фобска основа не са привествани.
Аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 »

boris todorov написа: Вто Мар 08, 2022 9:19 am Форумът го следя от самото му начало. Сега най-накрая си направих регистрация само за да запитам защо по дяволите е допуснат мега трола динята? Той абсолютно осра бойна слава,пробва се и в форума на Сега,а са явно е решил да съсипе и тоя форум. Има си негов нека троли там.
Koлега тук има място за всички. Хората с различно менние от нашето да си го изкажат без да бъдат обиждани и т.н.
Нямаме идея да показваме само едната гледна точка. Не е лесно, но каквото от нас зависи, ще го направим за да не показваме само едната страна на монетата.
Ще те помоля да се въздържаш от обиди ( това ти се води предупреждение).
Никой не е с преференции, просто аршина трябва, е , и ще бъде за всички един!
..................
Иначе става един вид "Работническо дело" !
Русофил съм убеден, не го крия, но само нормалната дискусия би помогнала за който и да е форум.
vassiln

Мнение от vassiln »

boris todorov написа: Вто Мар 08, 2022 9:19 am Форумът го следя от самото му начало. Сега най-накрая си направих регистрация само за да запитам защо по дяволите е допуснат мега трола динята? Той абсолютно осра бойна слава,пробва се и в форума на Сега,а са явно е решил да съсипе и тоя форум. Има си негов нека троли там.
Предупреждение:
Моля без повече "мега тролове" и тем подобни!
Не мога да разбера какво толкова ви пречи. (Не съм и очаквал, че някога ще се налага да се застъпвам тук за него. Всъщност се застъпвам и за правилата.)
Ivanov

Мнение от Ivanov »

T-72 написа: Вто Мар 08, 2022 8:57 am
Затова посочваме , че е Украинската армия не трябва да се нарича като "нацистка",
А любителите на Бандера от типа на Азов и Айдар може ли да наричаме с истинските им имена ?
Скоро вам х@й
Ivanov

Мнение от Ivanov »

vassiln написа: Вто Мар 08, 2022 2:29 pm Моля без повече "мега тролове" и тем подобни!
Не мога да разбера какво толкова ви пречи.
искаш да кажеш , че се е върнал в форума за да участва информативно :mrgreen:
Скоро вам х@й
admin
Site Admin

Мнение от admin »

General Lukov написа: Чет Мар 10, 2022 7:42 am Честно казано аз тоя форум го открих преди 1 месец, а той съществувал от 2018г...
Значи проблемът с политизирането отдавна е трябвало да бъде решен от ръководството балансирано и неутрално. Само че вместо това виждаме сериозен превес на едната (проруска) група, и едва в последния месец с активизирането на мен и още 1-2 потребители нещата започнаха да се балансират на везните, което предизвика ответна реакция на свикналите с няколкогодишен комфорт проруски потребители, които искаха да продължи да има превес в темите тяхната гледна точка и нищо друго. Оттам логично се получи и конфликта в темата за войната в Украйна, а модераторите не взеха мерки от самото начало и затова се стигна до сегашното положение. Отделно виждам обращения от сорта на "динята", които не само не биват санкционирани, но дори не са и изтрити, а съответния потребител предупреден. Все едно мен някой да ме нарече "лукова тиква", веднага ще го докладвам, но реакция ме съмнява че ще има. Признайте си че форумът беше създаден главно от хора обидени и баннати от "русофобския" феникс и много от тях прехвърлили се тук като някаква алтернатива уж, обаче аз не виждам каква е реалната алтернатива - двата форума се припокриват като тематика с единствената разлика, че тук има превес проруската група участници (бивши такива във феникса), докато във феникса е обратното.
Откри Америка! Някаква друга новост?
Имаше предложение да бъдеш поканен във форума още в началото и твърдото възражение на един от модераторите (знаеш причината). Тук си в момента заради личната протекция на Танка.
Не я губи!
Марк Аврелий: Всичко, което чуваме, е мнение. Не е факт. Всичко, което виждаме е гледна точка, не е истина.
Аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 »

Значи, сърдете се, не се сърдете, трия всичко тук , което не е по темата.
admin
Site Admin

Мнение от admin »

T-72 написа: Чет Мар 10, 2022 12:22 pm Значи, сърдете се, не се сърдете, трия всичко тук , което не е по темата.
Като стигна до компютър ще затворя темата само за модератори. Так аи така тук се изнасят наказанията.
Аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 »

Генерал Луков е изгонен перманентно от форума. Причина - заплахи към форума.
Явно сбърках преди време!
admin
Site Admin

Мнение от admin »

Динаин е наказан за следния израз:
ПП Приятно гребане. К0р за П0тин!
Аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 »

Robocop13 с първо предупреждение за обида към колега от Форума. В случая "Шарана с неговите шарански измами".
vassiln

Мнение от vassiln »

admin написа: Вто Мар 15, 2022 10:34 am Динаин е наказан за следния израз:
ПП Приятно гребане. К0р за П0тин!
Ще си позволя да поясня. Защото целта на наказанието е да се превъзпита наказания, както и да се даде пример на останалите - какво не трябва да правят (т. нар. превенция). Та, пиша за да няма съмнения.
Всъщност май в цитата са два израза.
1. "Приятно гребане" ако не греша, е препратка към един цитат от книга на Дж. Хелър. Ако бъркам, моля Dinain да ме поправи. И в двата случая подозирам, че е оценъчно и дразни, особено като е насочено към един опонент или целия форум.
2. "К0р за П0тин!" е креслив възглас, който (отново) може да подразни съфорумци (абсолютно е ясно, че тук има русофили и вероятно фенове на Путин), и освен това да провокира неконструктивни чувства и ненужни реакции, принизява темата до нивото на улицата или футболен стадион. (Самият аз никак не съм фен на Путин, та да не си помислите че му защитавам имиджа.) Без да съм специалист, си мисля че внасянето на подобни настроения и изказ в темата е нещо като тролене.
Темата за Украйна е достатъчно политизирана, че да я напрягаме допълнително с подобни оценъчни или провокативни изрази.
Което според мен означава, и ви призовавам горещо, че е по-добре да не ползвате нагнетяващи изрази и определения както към съфорумци, така и към страните в конфликта. Знам, че от това ще намалее атрактивността на дискусията, но пък тук не сме Фейсбук/Клюкарник и т н.
Отнася се за всички.
Не само за наказаните досега. Бъдете отговорни, и дори и да искате да пропагандирате позицията на някоя от страните, или сте просто фенове, може да се изказвате по-сдържано. Фенските възгласи ще скапят темата и ще трябва да я заключа. Има алтернативи като хумор и ехидност, които могат да поддържат интереса и да задоволяват личните ви потребности за изява и участие в борбата за завоюване на аудиторията по по-културен и приятен за четене начин.
vassiln

Мнение от vassiln »

boris todorov получава предупреждение за груба обида на Dinain.
Предупреждавам го също и да се счита за предупреден (извинете за тавтологията), ако има други никове, както подозирам.
vassiln

Мнение от vassiln »

Dinain печели три дни за следното изказване:
Dinain написа: Сря Мар 16, 2022 8:22 pm ...
Мариупол - Умирай Трудно в танк...
Под клип, показващ смъртта на поне двама руски танкисти. Не одобрявам руската война в Украйна, но чак да цитираш заглавието на екшън филм с комедиен привкус при смъртта на хора, които едва ли са отишли доброволно да бъдат убити, ми се види прекалено. Все пак, макар и доста от тях да са професионални военни, едва ли са имали възможност да откажат да изпълняват заповед от най-висока държавна инстанция. А може и да са наборници, поне мерачът например. И/или кемафът.
Потребителят току - що се върна от наказание, което по правилото "T-72" не се отчита като утежняващо обстоятелство. Взема се предвид предишното наказание от 1 ден и приетата градация.
Съжалявам, защото тук трябва да има различни мнения и гледни точки. Но макар и "с отвращение", ще отстрелвам всеки нарушител, който не спазва приемливия език.
Аватар
Dinain
Обратна връзка:

Мнение от Dinain »

Върнах се.

Изображение

Както посочих на зоркия модератор, той не знае точното значение на израза die hard на английски език, и е интерпретирал грешно израза ми, който няма нищо общо с "умиране" - словосъчетанието идва да героизира якостта на руската броня, поела 5 последователни удара на вражески ракети/гранати.
В съветското мислене понятието 'икономия на сила' има малко място. Докато за англичанин разбиването на ядка с чук е грешно решение и признак на психическа незрялост... в руските очи напукването на ядки е явно предназначението на чуковете. - Макс Хейстингс
vassiln

Мнение от vassiln »

Dinain написа: Съб Мар 19, 2022 12:45 pm Върнах се.

Изображение

Както посочих на зоркия модератор, той не знае точното значение на израза die hard на английски език, и е интерпретирал грешно израза ми, който няма нищо общо с "умиране" - словосъчетанието идва да героизира якостта на руската броня, поела 5 последователни удара на вражески ракети/гранати.
А зоркият модератор, доколкото си спомня, обясни на Dinain, че на български работата се превежда "умирай трудно" и подбужда асоциации с комедиен екшън, не съвсем уместен за излагане във връзка със смъртта на военни, които надали са отишли да мрат доброволно.
Но стига разбори и брифинги, нека занапред героизираме по-бегло, и всички ще се радваме на по-спокойна атмосфера.
vassiln

Мнение от vassiln »

Sharana получи предупреждение за пращане на съфорумец (вярно с провокативно мнение) да се качва на влака за Москва. Трябваше просто да докладваш, Sharana.
robokop13 получи 1 ден.
vassiln

Мнение от vassiln »

Бумбу написа: Съб Мар 19, 2022 2:45 pm
Sharana написа: Съб Мар 19, 2022 2:42 pm
Jefferson F. Davis написа: Съб Мар 19, 2022 2:32 pm
Sharana написа: Съб Мар 19, 2022 2:24 pm
robocop13 написа: Съб Мар 19, 2022 1:44 pm А междувременно е време всички патриотични сили в остатъчна и разрушена България да се обединят и да кажат - Янки гоу хоум ! В Болгарии проходит митинг в поддержку действий России на украине
Изображение

То и без това с по-съвременни форми на превоз в Родината си няма как да се върнете. Тамън ви чакат за усвояването на Сибир, където да дочакате краха на капитализЪма, който вече толкова поколения все не идва :lol:

Колкото повече национални предатели се изнесете към Сибир, толкова по-добре.
Такива коментари не са ли против правилата на форума?
А коментара, който съм цитирал е, нали? :roll:
Триене и наказание за цитираното няма, значи не би следвало да има и за написаното от мен. Освен ако не дойде пак админа да каже, че се допуска офтипик само ако е про-кремълски и анти-западен :idea:
Има нужда от школа за модератори в България. Чупите наред всички форуми от мързел. И защо е тоя мързел при условие, че едно изтриване или редактиране изисква същата енергия , каквато се разходва за банване. :lol: :roll:
https://istoriata.net/viewtopic.php?f=5 ... %2A#p49296
Тоя мързел е защото си имам личен живот и семейство и не мога да дежуря тук 24 часа да ви надзиравам. Та разчитам на вашето съзнание да не мъкнете фейкове и да не се замеряте.
Заключено