Как виждам този форум?

Аватар
thorn
Site Admin

Re: Как виждам този форум?

Мнение от thorn »

vassiln написа: Пон Сеп 07, 2020 1:12 pm Не те разбирам, Джак. Танкът не пише само за политика, пък и кризата в Беларус скоро ще мине по един или друг начин.
Thorn,
Добре де, и аз не съм голям фен на политиката тук, но според мен няма нужда чак да запечатваме политическите теми тук. Това няма да се отрази на читаемостта на историческите и военните раздели. Или може само да я намали.
А нови хора почти не идват по две причини - малко е интересното съдържание, което да ги заинтригува, и по принцип форумите са демоде и в дългосрочен план ще изгинат или ще останат място за шепа ценители.
За първото, рецептата е ясна - да се слага интересно съдържание. И тук всеки от активно пишещите прави каквото може и смята за нужно. А второто си е дълбока тенденция, която може и да отшуми, когато ни писнат социалните мрежи (клюкарници). А може и да не отшуми.
Въобще не ми е само за Беларус, аз предупреждавах още далеч преди тая тема въобще да започне. Има поне още десет такива теми за затваряне и най вече - трябва да е ясно, че от съвременната политика следва да се пазим. Заради нея хората се изпокарват, неизбежно. После се създават някакви клубове на политически съмишленици, които продължават политика да си обсъждат. А аз няма с кого да си обсъждам нещата, които мен ме интересуват. Това е.
Аватар
thorn
Site Admin

Мнение от thorn »

И проблемът е, че това не е само мой проблем.
Аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 »

thorn написа: Пон Сеп 07, 2020 1:51 pm И проблемът е, че това не е само мой проблем.
Торне, вижда се хората къде пишат.
Развивай си историческите теми. Опитай се да ги направиш качествени и да привличаш хората.
За това, че не се справяш, единствено себе си можеш да обвиняваш!
"Първата жертва на всяка война е истината!"
vassiln

Мнение от vassiln »

А според мен се справя.
След 2 години Беларус ще е забравена, а темите на Thorn ще се четат пак толкова. Или повече.
admin
Site Admin

Мнение от admin »

Хора няма откъде да дойдат. Във фейса се правят разни исторически групи и на втория месец се говори само колко са зле ватниците.
Тук се развиваме добре. Повтарям, че форумът е създаден като алтернатива на Феникса, но с либерално и справедливо модериране.
Никога не е замислян като чисто исторически форум, защото от такъв няма нужда. Ако имаше - БС щеше да кипи.
Марк Аврелий: Всичко, което чуваме, е мнение. Не е факт. Всичко, което виждаме е гледна точка, не е истина.
Аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 »

admin написа: Пон Сеп 07, 2020 3:08 pm Хора няма откъде да дойдат. Във фейса се правят разни исторически групи и на втория месец се говори само колко са зле ватниците.
Тук се развиваме добре. Повтарям, че форумът е създаден като алтернатива на Феникса, но с либерално и справедливо модериране.
Никога не е замислян като чисто исторически форум, защото от такъв няма нужда. Ако имаше - БС щеше да кипи.
+1
Пак ви казвам, има място за всички под слънцето. Темата за Беларус е от месец и половина. Така че, да се каже , че тази тема пречела на форума, е най-малкото смешно. Така че, не виждам, какъв му е проблема на Торн.
Може да си развива, каквито и да е исторически теми. Даже другите теми могат да му помагат да ги популяризира.
Да пише интригуващи теми, да кани хора, изобщо да работи всячески да се развива форума.
Нека да мислим, как да правим по-популярен форума, а не как да го ограничаваме.
vassiln

Мнение от vassiln »

Па се сетих и че тук всъщност пишещите са 1/5 от четящите. Тая заран като влязох рано, от регистрираните бях самсамин, а имаше повече от дузина гости. Какво ги е привлякло, може само да гадаем. Има няколко злонамерени, добронамерени и просто любопитни от Феникс, останалите ще да са попаднали случайно или да са редовни читатели. По мои наблюдения (откакто съм тук), с времето тези мълчаливи читатели се увеличават. Даже и един - двама върли ненавистници влизат тук, по някаква причина.
От тази страна, изглежда форумът се развива в положителна посока.
А ако питаме византолозите - край, провал, смърт. Ми да заповядат да пишат. Както и тези, които се оплакват от прекалено писане против Русия. Да идват и да водят приятели, които ще хвалят Русия.
admin
Site Admin

Мнение от admin »

Личното ми мнение е, че на форума може да пречат теми, които ги няма, защото ако влезе човек заинтересуван от тях, може да не остане, а не обратното. Системата позволява да се разгледат набързо активните теми, не е като оттатък и всеки може да прецени какво го интересува.
Марк Аврелий: Всичко, което чуваме, е мнение. Не е факт. Всичко, което виждаме е гледна точка, не е истина.
admin
Site Admin

Мнение от admin »

Ще повторя и тук публично:
Пичове, това е форум, сиреч площад!
Излизате си на него и си говорите каквото си искате, а нашата работа с модераторите е да пречим на някой да ви набие, ако не е съгласен с вас. И да има възможности за диалог.
А за какво ви се говори... Ами за каквото ви се говори.
rogveen

Мнение от rogveen »

Здравейте, колеги !
В отворено писмо до Админа ще изразя своите мисли за напредъка и проблемите на форума, в кое се състои недостатъка на модерацията и как да излезем от задънената улица. Всичко това е лично мнение, но не мисля повече да участвам в тази тема по този въпрос. Реформите зависят от решението на Админа. Негова воля, като лоялен потребител няма да си кривя душата и открито ще споделя мислите си, дори това да не се хареса на двама конкретни колеги. Нищо лично нямам срещу тях, подчертавам го дебело !
rogveen

Мнение от rogveen »

Отворено писмо до Админа

Дошло е време за реформи, за демократични реформи, граждански ъпдейт на форума! Според Админът форума се развива добре. Можем обаче да напредваме още по-бързо ! Част от колегите са идентифицирали брадат проблем - съвременната политика. Нека се гмурнем в дълбокото и анализа ни да картографира реалните подводни камъни спъващи прогреса на общността.

1. Обективно състояние и противоречия.
Не е възможно да избягаме от политиката, тя е навсякъде, дори историята е замърсена. Най-добрите изследователи на миналото също правят оценки за исторически събития изхождайки от личните си идеологически пристрастия. Не е възможно всички да мислим еднакво като севернокорейци или като напушени демократи от Портланд. Различни сме. Защо да бягаме от политиката и от различията помежду ни, вместо да ги приемем, да омекотим удара, да ги трансформираме в различен вид енергия? Колкото повече ги крием толкова по-вероятно е да избият другаде в гротескова форма и да се чудим откъде се пръкна тази агресия ? Политиката е в нас и ние сме в нея, а различията са неизбежни спътници. Извод – конфликтът е неизбежен. Това беше лошата новина.

2. Решението на проблема с „естествените противоречия“. Лесно е, с две думи – качествена модерация ! Това е добрата новина.
Време е за тежки признания, заключения и идеи за промени. Не искам да влизам в словесни престрелки с модове, но критиката ми към тях е напълно обоснована. Да, това е „лично мнение“, обърнете внимание – подкрепено с доказателства ! Благодаря на момчетата за тяхната всеотдайност, но двама от модераторите се провалиха. Това са Т-72 и Василн. От вас биха излезли страхотни обикновени потребители на този форум , екстремно полезни ще сте с вашия различен поглед върху събитията. Съгласен съм.

2.1 Аргументи за модераторския провал на Т-72 и Василн:
-2.1.1 – Агресивност.
Т-72 се държи изключително дръзко спрямо най-заслужилият член на този форум Торн и други колеги. Неговите думи са абсолютно недопустими и категорично се разграничавам и ги осъждам като неприемливи. Разочарован съм от него.

Т-72 за Торн:
„На крива ракета, космосът е виновен.
За половин час, два пъти си мениш мнението
Собстената си слабост да развиваш темите
Супер детски и най-вече непрофесионално.“

„До вечерта, колко пъти още ще си мениш мнението, 15-20?
За това, че не се справяш, единствено себе си можеш да обвиняваш!“

Т-72 за jacksparrow
„Колко човека живеят в теб?“

Не колега танкист, тотално си се объркал. Торн не си е сменил мнението, същото което пише днес го е казал преди две години, в самото начало. Едно към едно.

2.1.2 Злоупотреба с власт.
Като голям фен на спайдърмен още на крехка възраст научих важна максима – с голямата власт идва и голямата отговорност. Т-72 и Василн не се справиха с модерирането, защото към агресивното си поведение спрямо колегите започнаха да пускат постоянни заплахи за банове, забрани за използване на конкретни, напълно невинни думички. Според тях думи като „другар“, „русофоб“ били обидни ! Каква дискусия можем да водим уважаеми модератори Т-72 и Василн, като всеки разговор с вас завършва по един и същи начин – предупреждения и бан. Не разбирате ли, че смисъла на модерирането не е да гоните хора, да се налагате със сила над тях.
Вижте какво е написал Т-72 към Админа в началото на лятото на 2020. Т-72 : „оправи ли се възможноста за налагане на банове от модераторите? Защото това ми е третият форум в който съм админ, или модератор, но същевременно е първият в който модераторите не могат да банват потребител.“ .
Затова ли си тук Т-72 ? Не да развиваш форума, ами да банваш. Ти дори заплаши Торн с бан !

Ето го идеала на Админа за модераторите, цитирам Админа : „Излизате си на него и си говорите каквото си искате, а нашата работа с модераторите е да пречим на някой да ви набие, ако не е съгласен с вас. И да има възможности за диалог.“
Т-72 и Василн, виждате ли какъв е смисъла от властта на модератора, да създадете условия за диалог, не да тровите средата, не самите вие да биете съфорумците, а да предотвратявате това. Затова твърдя, че не се справяте като модератори и нямаме качествена модерация във форума. Лично мнение !

2.1.3 Не-Лоялност.
Призовавам за пълна откритост и край на всички интриги. Давам пълното право на Админа да публикува всяко едно мое лично съобщение до всички съфорумци и нека Т-72 и Василн направят същото с техните, за да видите какво реално мислят те.
Ще кажете, че си говоря просто така ! И ще сбъркате...Като добър психолог успях да разбера какви са им мотивите. Василн иска да се върне на бял кон във феникса и използва този форум и действията си тук като модератор, за да се хареса на русофобите оттатък. Това не е лоялно поведение спрямо нашия форум.
Т-72 имаш ли смелостта да ни съобщиш какви разговори водиш с русофоби и какви ангажименти си поел към тях, обещавал ли си им нещо, вършиш ли модераторска работа под тяхна диктовка ?

Знам как ще се измъкнат. Ще започнат за моя бан, как е заслужен и прочие. Но имам доказателства, че вие много преди това сте модераторствали нелоялно, в полза на чужди русофобски интереси. Част от русофобите оттатък тролят от месеци Егуо, постоянно се подиграват на този форум като внушават лъжата, че той се държал непочтително към българите тук и ги правил на пет стотинки. Познайте кои двама модератора редовно тормозят Егуо под всякакви измислени предлози. Познайте кои двама модератори благодарят искрено на русофоби от другия форум за тяхната подкрепа !!!
Призовавам Админа да се намеси. Ние обикновените потребители показваме искрена лоялност към форума, работим за неговото развитие, лично бих бил в състояние да качвам по над 1000 моста месечно в исторически теми – качествени постове. Но защо да го правя, ако не вярвм на модераторите. Във всеки един момент някой разпищолен русофоб може да ги притисне с поредната им интрига и те тутакси да ни наказват или тормозят, както е в случай с Егуо. Ако видя, че мой колега е тормозен по поръчка на русофоби – реагирам, няма да се крия и да самоуспокоявам – ама нали Т-72 и Василн не ме закачат в момента. Днес не ви закачат, а утре ? Те не демонстрират лоялност към форума. Единият мечтае да се завърне във Феникса, а другия да превърне общността ни във втори Фенкис.

Цитирам Админа: „ форумът е създаден като алтернатива на Феникса“. Именно, не като огледало, не като продължение, не като прероден феникс, а като алтернатива. Модераторите Т-72 и Василн работят в обратна посока, връщат ни към сбърканото минало, към грешки, които сме преодолели. Феникс е минало, нямаме нужда от модератори влюбени в провалено минало.

Извод, форумът ни не може да се развие пълноценно заради слабата модерация, в лицето на Т-72 и Василн. Решението е промяна на модерирането. Нуждаем се от качествена модерация, която да направи възможен диалога между различните и да гарантира, че съвременните теми няма да се изродят, както очевидно се случва в момента...

3. Решението. Конструктивни предложения за демократични реформи на форума ни.

3.1 Въпреки слабата модерация на Т-72 и Василн, признавам, че са полезни за форума и могат да свършат страшно много работа като обикновени потребители. Трябва да ги съхраним. За да успеем, нека намерим пресечните точки между техните интереси и желания и нашите. Има такива !

3.2 Т-72 твърди, че е последовател на демократичните принципи. Готов ли си да го докажеш ? Какво липсва на нашите модератори ? Легитимност ! Те са посочени от един елит, в случая Админа. Нищо лошо не казвам за избора му, негова вселена – негови закони. Но какво би се случило ако въведем демократичността при формирането на модераторското тяло. Нека си направим честни беларуски избори и да си изберем нови модератори. Т-72 и Василн имат право да се кандидатират. Гласуването ще бъде тайно, както е при демокрациите. Един човек – един глас. Гласуването се праща на лични съобщения на Админа, а друг независим потребител може да види как реално се броят бюлетините, за да не се окаже, че Т-72 е събрал 80 % от гласовете ! Демократичните избори ще дадат легитимност на модераторите, ще повиши отговорността им и ще бъде полезно за форума. Админът не губи реално нищо, защото по всяко време може да си възвърне пълната доминация.

Извод – демократичността, изборите за модератор ще ни изведат от калта на противореченията породени от съвременната политика ! Добри демократични модератори – добра среда за диалози – развитие на форума.

Поздрави от Рогвеен , това е личното ми мнение, повече нито ще пиша за реформи на форума, нито ще обсъждам качеството на модерирането, дадох всичко от себе си, сега сте вие на ход!
Ivanov

Мнение от Ivanov »

rogveen написа: Вто Сеп 08, 2020 10:25 pm
Гласуването ще бъде тайно, както е при демокрациите. Един човек – един глас.
Аааа не , така ще имаш поне три гласа rogveen,velimirov,piston,откъде да знам още колко си скрил в ръкава :)
Скоро вам х@й
rogveen

Мнение от rogveen »

Админът ще обяви списък на гласоподавателите, един човек - един глас. Понеже съм твърдо за откритостта, обявявам директно моя глас - гласувам за Т-72 и за Василн. Като православен свободен човек съм готов да простя на прегрешилите. Освен това вярвам във вторите шансове ! Нека ги направим легитимни модератори, гласувайте за тях. Ще видите как легитимността на демократично избрани модератори ще промени всичко. Демокрацията е голяма сила, особено когато е реална, а не фиктивна - както е в западните режими.
vassiln

Мнение от vassiln »

Е благодаря за гласа, но не ми се иска да го ползвам.
Личните съобщения, на които се позоваваш да ме избличиш, не ги ли получи като piston? А като кой/кои ще гласуваш/гласувате?
Разбирам демократичния ти повик, даже го приветствам, но като се има предвид колко лесно си създаваш нова самоличност, не съм сигурен с колко гласа ще участваш. И да ме извиняваш, но на човек, който днес е велимиров, след седмица - rogveen, и когато иска - piston, малко ми е трудно да вярвам.
Разбира се това го казвам с цел да се бетонирам във властта. :D

П.п. И да се върна на бял кон във Феникса.
rogveen

Мнение от rogveen »

Няма бетон във властта, това е предимството на демокрацията. Ако с Т-72 се явите на избори за модератори и ги спечелите получавате легитимност ВРЕМЕННО, което означава, че ние обикновените форумци ще ви търсим сметка и можем да ви свалим от власт, ако нарушавате обществения виртуален договор.

Легитимността на спечелилите дадени демократични избори не ги бетонира, а ги задължава да поддържат високо ниво на модериране и да са по-отговорни. Аз гласувам само с един глас, моя -във ваша полза. Решете кой да е президент и кой вицепрезидент модератор.

Постоянно говорите за демокрация, а изглежда се притеснявате да я приложите върху гърбовете си :)

Относно интригата за пистон. Винаги съм работил в интерес на форума и бях удивен от това, което сътворихте. Дори не ме попитахте. Прощавам ви и ви давам втори шанс. Остава да се явите на демократични избори, нека Иванов бъде нашия неутрален наблюдател, който ще гарантира, че няма да съберете 80 % от гласовете, а ще спечелите честно !

Т-72 и Василн могат да спечелят избори за модератори, не като Лукашенко, сигурен съм, а вие ?
admin
Site Admin

Мнение от admin »

Колега, изглеждате умен човек, трябва да сте чели Пратчет. Там много ясно е пояснено какво значи "един човек- един глас".
Та човекът с гласа казва ясно - до утре сутринта тия филипики да ги няма и ти да почнеш да спазваш правилата. Има особености при основаването на този форум, които не са ти ясни.
admin
Site Admin

Мнение от admin »

За тия, които са пропуснали Маестрото:
"Политическата система на Анкх-Морпорк се описва като демократична – „Един човек, един глас“. В случая този един човек е Ветинари, и той има въпросния един глас по всички възможни въпроси. В същото време, той внимава да не го упражнява в моменти, когато общественото мнение не е на негова страна. В смисъл, че взима мерки то винаги да е на негова страна в нужните моменти."
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0 ... 1%80%D0%B8
В началото бях фен на Ваймс, но след 20 години управление на сайтове намерих правилния пример.
Цитат:
Гениалността на лорд Ветинари като управник се състои в разбирането, че хората искат не добро или справедливо управление, а постоянство. Девизът на рода му е: „Si non confectus, non reficiat“ („Не е ли счупено, не го оправяй“) – в смисъл, че ако нещо се счупи, то се оправя наистина бързо.
П.С. Междудругото в момента имаш възможността да пишеш в този форум благодарение на парите за хостинг дадени от Танка. Мисля, че това ще ти изясни системата на демокрация тук.
rogveen

Мнение от rogveen »

Колко пари струва да си модератор ? Имам предвид колко лева е хостинга ? Всеки който плати ли става модератор ? Опитвам се да си изясня демократичната система ... че в последно време съвсем се обърках с тази демокрация. Какво е и какво не е.

Кои правила пак съм нарушил ? Кажете ми и поправям веднага, дотук разбрах, че думата другар била тежка обида. Нали не съм засегнал нашите модератори като съм им предложил да минат през демократичната процедура ? Ако е така - оттеглям предложението...Демокрацията очевидно не е за нас, тя е само за Беларус.
admin
Site Admin

Мнение от admin »

rogveen написа: Сря Сеп 09, 2020 11:19 am Колко пари струва да си модератор ? Имам предвид колко лева е хостинга ? Всеки който плати ли става модератор ? Опитвам се да си изясня демократичната система ... че в последно време съвсем се обърках с тази демокрация. Какво е и какво не е.

Кои правила пак съм нарушил ? Кажете ми и поправям веднага, дотук разбрах, че думата другар била тежка обида. Нали не съм засегнал нашите модератори като съм им предложил да минат през демократичната процедура ? Ако е така - оттеглям предложението...Демокрацията очевидно не е за нас, тя е само за Беларус.
Тук няма демокрация. Приеми, че съм "просветен тиран". Управлявам сайтове от 1999 година, с ужасно много членове и знам, че демокрацията във вида, в който я предлагаш, не работи.
rogveen

Мнение от rogveen »

Разбирам, значи ще настояваме за демокрация, но сами сме неспособни да я приложим. Е, поне се изяснихме.
vassiln

Мнение от vassiln »

Ми не знам дали ще настояваме за демокрация. Ако имаш предвид форума де, а не политиката на някоя държава.
Аватар
jacksparrow

Мнение от jacksparrow »

Ако целта е да се "самоиздържа" форума, дано танка да продължи да плаща хостинга и догодина. Безплатно нещо няма на тоя свят, но при положение, че повечето активни юзъри се дразнят, а и платформи за споделяне има много, тоест алтернативи не мисля, че е добра дългосрочна стратегия. Както и да се казва на потребители, че трябва да са благодарни, че можело да пишат заради еди си какво, даже и да е самата истина.
#BlackLivesMatter #IStandWithLukashenko #АХМАТСИЛА
Аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 »

Не само аз съм помагал. Торн също прати пари, мисля че и Джак. Ако някой съм пропуснал, моля да ме извини.
admin
Site Admin

Мнение от admin »

jacksparrow написа: Сря Сеп 09, 2020 1:38 pm Ако целта е да се "самоиздържа" форума, дано танка да продължи да плаща хостинга и догодина. Безплатно нещо няма на тоя свят, но при положение, че повечето активни юзъри се дразнят, а и платформи за споделяне има много, тоест алтернативи не мисля, че е добра дългосрочна стратегия. Както и да се казва на потребители, че трябва да са благодарни, че можело да пишат заради еди си какво, даже и да е самата истина.
Това, поне за мен, не е бизнес начинание, за да изследвам потребителското мнение.
Ако трябва да съм честен, след мира в Сирия почти не остана нещо, което да чета тук.
Иначе знам как се развива подобна структура, но тук не виждам как може да стане.
admin
Site Admin

Мнение от admin »

T-72 написа: Сря Сеп 09, 2020 2:03 pm Не само аз съм помагал. Торн също прати пари, мисля че и Джак. Ако някой съм пропуснал, моля да ме извини.
Има и от Восток. Като цяло има и тема - Подкрепете форума, но "революционерите" не са я чели.
Публикувай отговор