Как виждам този форум?

Аватар
jacksparrow

Re: Как виждам този форум?

Мнение от jacksparrow »

Прав си, аз съм казвал много пъти на Танка, той е който иска да бута политиката тука. Съответно Егуо му се връзва и заприлича на кочина. Заключвайте ги тия теми и танка ако иска да подава оставка.
#BlackLivesMatter #IStandWithLukashenko #АХМАТСИЛА
Аватар
thorn
Site Admin

Мнение от thorn »

Иначе аз ще се чупя. Има къде. В БС още си имам регистрация, а в БГ наука се водя даже модератор.
Аватар
jacksparrow

Мнение от jacksparrow »

Другите пък нямаме регистрации в подобни форуми и не искаме да се чупим или няма къде. Трябва само да се намали политиката и това се бута от един човек.(Т72) Направо го посочвам, за да няма неразбрали.
Аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 »

Моето мнение е, че форумът се развива добре. Който иска да си пуска, каквото теми иска. Това, кой каква идея е имал отначало си е негово мнение, аз такава съм нямал.
"Първата жертва на всяка война е истината!"
Аватар
jacksparrow

Мнение от jacksparrow »

Е да, ама това е твоето мнение, не и на всички останали както се вижда.
Аватар
thorn
Site Admin

Мнение от thorn »

Форумът си е на Буквите. Той си го регистрира, той си го поддържа. Важното е той как го вижда. Нашите гласове са съвещателни, но очаквам той да се изкаже за да можем да преценим какво да правим. В моя случайй - има ли смисъл въобще да продължавам участието си.
Аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 »

jacksparrow написа: Пон Сеп 07, 2020 10:57 am Е да, ама това е твоето мнение, не и на всички останали както се вижда.
Хората пишат там къде имат интерес.
Какво означава това?
Че или нямат интерес към историческите теми, или самите теми, които са пускани тук са нефелни. Според мен истината е по-средата.
Никой на никой не забранява да пише в която и да е тема, хората са активни, там където имат интерес. Торн по-скоро трябва да се замисли, какво трябва да направи за да им подобри качеството.
Комбинацията с темите за мен е добра, по широкият кръг от теми, ще привлича хора за темите които той промотира.
В тези теми има голяма ниша. Например, както покрай съвременната украинска тема, пуснах тема, за украинската борба за независимост. Същото може и за Беларус. Колко от нас са запознати с по-далечната й история? Може да се развиват много теми. Възможности бол.
Ихтамнет

Мнение от Ихтамнет »

Аз примерно бих предпочел да обсъждам по историческите теми, но дискусиите в тях вече са редки, а в политическите са непрекъснати. И както се каза, точно един от модераторите бута постоянно политиката, и то в определена посока, няма нужда да подава оставка или нещо подобно, но можете например да направите гласуване сред модераторите да се продължава ли още с тези теми, кои да отпаднат и да се реши, може да се вкара и в правилата.
Аватар
thorn
Site Admin

Мнение от thorn »

Замислих се, отговарям. На хората, които биха имали интерес им пречи политиката. Аз лично, ако сега бях открил този форум, нямаше да се регистрирам в него. Теми като Беларус, Съвременна Русия и прочие обсъждания на Лукашенко, Путин, Тихановская и Навалный са ми противни.
Аватар
thorn
Site Admin

Мнение от thorn »

Предлагам анкета?

Споделяте ли мнението, че политичските теми не трябва да са разрешени в този форум?

1. Thorn - да.
Аватар
jacksparrow

Мнение от jacksparrow »

Ихтамнет написа: Пон Сеп 07, 2020 11:25 am Аз примерно бих предпочел да обсъждам по историческите теми, но дискусиите в тях вече са редки, а в политическите са непрекъснати. И както се каза, точно един от модераторите бута постоянно политиката, и то в определена посока, няма нужда да подава оставка или нещо подобно, но можете например да направите гласуване сред модераторите да се продължава ли още с тези теми, кои да отпаднат и да се реши, може да се вкара и в правилата.
+1 Няма и нужда от анкета, направо ги заключвайте.
Eguo

Мнение от Eguo »

Без политики не получиться.
Темы современности актуальны, и интересны и конечно неотрывны от политики.
► Виж съдържание
Аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 »

thorn написа: Пон Сеп 07, 2020 11:27 am Предлагам анкета?

Споделяте ли мнението, че политичските теми не трябва да са разрешени в този форум?

1. Thorn - да.
На крива ракета, космосът е виновен.
За половин час, два пъти си мениш мнението. Първо собственикът трябваше, после гласуване.
Аз съм против тази анкета поради много причини. Аз самият съм правил подобни анкети, и съм се убедил, че не са представителни.
Първо защото трябва да има яснота, колко от регистрираните трябва да гласуват за да има ефект.
Например са регнати 100 човека, 6 гласуват за. И какво, променя ли се?
Собстената си слабост да развиваш темите, които харвсваш я оправдаваш с наличието на други.
После заплашваш, че ще се махнеш ако не стане. Супер детски и най-вече непрофесионално.
Защото хората са гласували вече, но ссъс своите мнения и разглеждането на темите.

Може би, трябва да се направи нещо друго. Както в Крилето, да има подфоруми. Един за съвремие. Друг за минало.
Може да се отвори този форум и да се види. Там са например под-форуми за ВВС, ВМС, Сухопътни, моделизъм и т. н. На който, каквото му харесва това гледа. Съотвено може да се види, къде, и за какво има интерес.
Защото я има и другата гледна точка. В съвременните теми се пише много повече, а в историческите по-малко. Това означава, че тези теми се промотират и развивст по добре от историческите, за който се вижда че има малък интерес. Следователно да се махнат.
Аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 »

jacksparrow написа: Пон Сеп 07, 2020 11:29 am
Ихтамнет написа: Пон Сеп 07, 2020 11:25 am Аз примерно бих предпочел да обсъждам по историческите теми, но дискусиите в тях вече са редки, а в политическите са непрекъснати. И както се каза, точно един от модераторите бута постоянно политиката, и то в определена посока, няма нужда да подава оставка или нещо подобно, но можете например да направите гласуване сред модераторите да се продължава ли още с тези теми, кои да отпаднат и да се реши, може да се вкара и в правилата.
+1 Няма и нужда от анкета, направо ги заключвайте.
Ти защо не пишеш повече в историческите?
Накой спирали те да създаваш такива теми?
Спирай да пишеш в Сирийската тема, Йеменската, украинската и т. н
Аватар
jacksparrow

Мнение от jacksparrow »

Както и да го въртиш и сучеш явно само ти си с това мнение. Съобрази се с мнозинството, ако щеш и мълчаливото мнозинство и спри.
Аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 »

jacksparrow написа: Пон Сеп 07, 2020 11:50 am Както и да го въртиш и сучеш явно само ти си с това мнение. Съобрази се с мнозинството, ако щеш и мълчаливото мнозинство и спри.
Хехехе
От кога започна да говориш от името на всички регистрирани тук? Колко човека живеят в теб?
Ихтамнет

Мнение от Ихтамнет »

Според мен модераторите трябва да го решат това и ако трябва, да се уточнят критерии за това кои теми вече няма да се допускат, иначе щом един от тях, и то вероятно най-знаещия за история се оплаква, значи има проблем. И определено не мисля, че историческите теми са слаби, има и много дискутирани сред тях (примерно темата за Руската империя мисля, че беше около 20 страници), но просто те не могат да се обсъждат непрекъснато, няма постоянно нови събития, които да разгарят дискусиите, както в съвременно-политическите, в които пък често има и хора с много различни възгледи, което поражда постоянни спорове, което държи темите активни. А и не всички имат достатъчно знания за историята или всички исторически теми, и така и по-малко хора се включват в тях, отколкото в политическите. Иначе Танка спомена, че може покрай темата за Беларус да се пусне и такава за историята му, ами да го прави, темата му за украинската история беше доста интересна, той има и много други добри теми, но напоследък залага само на протестите и революциите (сигурно защото участва в протестите тук и се е надъхал :D ). Торн също ако пусне някои нови исторически теми, може и да се появи интерес към тях.
Аватар
jacksparrow

Мнение от jacksparrow »

T-72 написа: Пон Сеп 07, 2020 11:56 am
jacksparrow написа: Пон Сеп 07, 2020 11:50 am Както и да го въртиш и сучеш явно само ти си с това мнение. Съобрази се с мнозинството, ако щеш и мълчаливото мнозинство и спри.
Хехехе
От кога започна да говориш от името на всички регистрирани тук? Колко човека живеят в теб?
Ами просто не съм видял в темата някой да се е съгласил с теб.
Аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 »

jacksparrow написа: Пон Сеп 07, 2020 12:08 pm
T-72 написа: Пон Сеп 07, 2020 11:56 am
Хехехе
Ами просто не съм видял в темата някой да се е съгласил с теб.
Чети по-добре. Ще засичам от сега, колко дена ще издържиш без да пишеш в някоя от съвременните теми. Гледам, че си се убил да пишеш в историческите.
Аватар
thorn
Site Admin

Мнение от thorn »

Не съм против съвременните милитъри теми - за войни и за оръжия. И за наука. Но не и за политика.

Йемен - да, Беларус - не.
Аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 »

thorn написа: Пон Сеп 07, 2020 12:17 pm Не съм против съвременните милитъри теми - за войни и за оръжия. И за наука. Но не и за политика.

Йемен - да, Беларус - не.
До вечерта, колко пъти още ще си мениш мнението, 15-20?
Аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 »

Eguo написа: Пон Сеп 07, 2020 11:40 am Без политики не получиться.
Темы современности актуальны, и интересны и конечно неотрывны от политики.
► Виж съдържание
В многообразието е богатството. Колкото е по-разнороден и разнообразен форума, толкова по-добре.
Единствената видима разлика между двама ни, е в съвременното развитие на Русия и Беларус. За което имаме коренно различно мнение. Хубавото е, че и на двамата гледната точка е за благото на Русия. Всеки си е избрал различен начин. Може би твояте правият. Все пак ти живееш там.
Аз имам привилегията да не живея там, и да виждам нещата отстрани. Съответно да съм по малко пристрастен.
Обаче за едно нещо, не си прав. Аз се изказвам критично не към Русия, а към руското управление.
Аватар
jacksparrow

Мнение от jacksparrow »

Няма какво повече да се обсъжда повече, мнозинството е против. Админа да решава ще се многообразява ли с танка и само с него или ще прави нормален форум.
vassiln

Мнение от vassiln »

Не те разбирам, Джак. Танкът не пише само за политика, пък и кризата в Беларус скоро ще мине по един или друг начин.
Thorn,
Добре де, и аз не съм голям фен на политиката тук, но според мен няма нужда чак да запечатваме политическите теми тук. Това няма да се отрази на читаемостта на историческите и военните раздели. Или може само да я намали.
А нови хора почти не идват по две причини - малко е интересното съдържание, което да ги заинтригува, и по принцип форумите са демоде и в дългосрочен план ще изгинат или ще останат място за шепа ценители.
За първото, рецептата е ясна - да се слага интересно съдържание. И тук всеки от активно пишещите прави каквото може и смята за нужно. А второто си е дълбока тенденция, която може и да отшуми, когато ни писнат социалните мрежи (клюкарници). А може и да не отшуми.
Аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 »

jacksparrow написа: Пон Сеп 07, 2020 1:08 pm Няма какво повече да се обсъжда повече, мнозинството е против. Админа да решава ще се многообразява ли с танка и само с него или ще прави нормален форум.
:D :) :lol:
Публикувай отговор