Как виждам този форум?

fixfox

Re: Как виждам този форум?

Мнение от fixfox »

Преди години влизах понякога във форума "Бойна Слава", но просто като обикновен читател, без регистрация, и бях впечатлен от разнообразието от историческа и военна информация, както и от наличието на такава общност в България. Смятах да го ползвам като източник на такава информация и консултации за бъдещи проекти в тези сфери. Неотдавна пак се опитах да влезна, но със съжаление установих, че "приказката" е приключила, но още по-неприятното беше, че общността се е разцепила, вместо да се обедини и всичко да е на едно място. Не знам преди какви спорове е имало, явно не съм посещавал такива теми, за да видя разединение, но това което сега виждам в някои форуми е много грозно. Не само спам с "правилната" лична позиция, не само омраза в коментарите, а дори радост от смъртта на хора - крайно незряло, детинско поведение, особено за специализирани форуми, където знанието и здравият разум би трябвало да са налични и на почит. В последно време повече следя политиката, нямам кой знае какви познания по исторически и военни теми, и предполагам може да напиша нещо не намясто или неадекватно, ако това се случи - нямам нищо против да бъде изтрито без обяснения.
vassiln

Мнение от vassiln »

Този форум няма общо с Бойна слава. Впрочем, последният все още е омазан:
http://forum.boinaslava.net/forum/%C3%A ... 3%B3%C3%AC

И като гледам, много е вероятно така и да си остане, защото на някой не му пука особено, не може да премести информацията (експорт?) или има някакви банални битови или технически проблеми. За съжаление това е неизбежната участ на всеки сайт. Не са някогашните пергаменти да траят по хиляди години.
Въпросът е тук какво да се случва - някъде видях, че Буквите щял да го държи до 1 юли.

По-точно:
https://istoriata.net/viewtopic.php?f=5 ... %BC#p54141
Galahad

Мнение от Galahad »

Имаше един златен период на форумите, когато се рояха. Един даже ги беше пуснал на конвейр. Аз също си имах в доста примитивен вид, макар че те тогава си бяха такива. И разбира се малко се замисляха, че вождове много, индианци малко. Тъй че един по един взеха да окапват.
По-новият Бойна слава имаше нещо, което другите нямаха - опцията да се слагат снимки. Но това предимство беше до време и когато другите се сдобиха с това се тръгна по пътя към безславния край.
Поне за мен практиката показа, че е по-добре вместо да се полагат усилия да променя нечий форум, да си потърся друг, където може да се постигне нещо повече. Примерно докато за БС стетиите се оказаха блян до самия му печален край, то другаде излязоха я списания, я двутомник.

А що се отнася до този форум. Гледайте само той да не се окаже единствената обществена формация жертва на войната в Украйна. Защото там пукутевицата един ден ще свърши и някои дето се появиха тука заедно с войната ще си тръгнат като приключи и ще възникне въпросът кой е останал.
Аватар
Бумбу

Мнение от Бумбу »

Просто спрете с бананите и върнете всички баннати, както и обидени. Пък , ако трябва ще се включим в модераторствуването. Аз съм за модериране без тежки , перманентни банове. Има си начини за всичко. Докладване, триене последователни банове по 3 или 7 дена или пък ограничение в мненията на ден за даден потребител.
admin
Site Admin

Мнение от admin »

Бумбу написа: Вто Май 17, 2022 12:33 am Просто спрете с бананите и върнете всички баннати, както и обидени. Пък , ако трябва ще се включим в модераторствуването. Аз съм за модериране без тежки , перманентни банове. Има си начини за всичко. Докладване, триене последователни банове по 3 или 7 дена или пък ограничение в мненията на ден за даден потребител.
От началото на войната в Украйна банове не са налагани, с изключение на Луков, но там си имаше причина.
Дини има пълни права, но го е страх да троли, след като няма модератори зад гърба си.
Драгостинов няма оправяне. Той просто си е такъв, тук е единствено с цел да обяснява какви блвдове са руснаците. Лошото е, че увлече и други хора в подобно държание.
Интересно е, че не прави същото в другия форум. Там някак ограничиха тези неща, дори и дилдото и Спириев стихнаха.
Жалко за Танка. Беше един от най-безпристрастните хора по форумите. Според мен го пречупи Гостомел и той престана да вярва в матушката. С новия си ник е върл противник.
Темата за Йемен тече добре, защото там няма никакво пристрастие. Сирия се ядваше щото там само участието на руснаците по раздвижваше нещата, Асад кучета го яли,
Но Украйна е прекалено близо и всички са силно пристрастни до нива изобщо да не четат другия.
Марк Аврелий: Всичко, което чуваме, е мнение. Не е факт. Всичко, което виждаме е гледна точка, не е истина.
admin
Site Admin

Мнение от admin »

Доколкото зависи от мен - не съм пипнал правата на нито един от модераторите - банове няма да има, те не помагат.
Но ще се действа по-решително. Сега се ограничавай, заради пристрастията на останалите модератори.
Марк Аврелий: Всичко, което чуваме, е мнение. Не е факт. Всичко, което виждаме е гледна точка, не е истина.
Аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 »

admin написа: Вто Май 17, 2022 4:58 am
Бумбу написа: Вто Май 17, 2022 12:33 am Просто спрете с бананите и върнете всички баннати, както и обидени. Пък , ако трябва ще се включим в модераторствуването. Аз съм за модериране без тежки , перманентни банове. Има си начини за всичко. Докладване, триене последователни банове по 3 или 7 дена или пък ограничение в мненията на ден за даден потребител.
Жалко за Танка. Беше един от най-безпристрастните хора по форумите. Според мен го пречупи Гостомел и той престана да вярва в матушката. С новия си ник е върл противник.
Не лъжи и не коментирай други хора. Нито съм си сменял ника , нито съм пиша другаде, нито най-малкото съм се пречупвал. Убеден русофил съм си, но съм и убеден демократ и съм на мнение, че ако едно мнение не е обидно към някой - то трябва да се чуе.
Не ставаш като админ, решенията ги вземаш вследствия на емоции, моментни настроения и всичко от сорта. Няма единни правила, обиждаш колеги, банваш без предупреждения и т.н. Така форум не се администрира или модерира. Имаме различна визия за форума, така че това ми е най-нормалната реакция.
Аз мисля, че тук може да е място за всички, без да даваме превес на която и да е страна. Ти мислиш по друг начин. След като видях , че политиката която сме провеждали досега с Васил не може да се провежда, вследствие на твоята намеса се отказах.
Мислех да не ти отговарям, но колеги ме питат "къде пиша и с какъв ник" и затова отговорих.
В три форума съм бил администратор и модератор и в трите съм се махал, когато съм бил свидетел че собственика дава превес на пристрастията си, а не на правилата (Криле, Феникса и сега Историята). Така форума се превръща в малка групичка от няколко съмишленници громящи отстрещната страна.
Нямам такава визия за форума. При строго модериране, може да има дускусии, различни гледни точки и в крайна сметка форума да спечели. С Васил това правехме до сега. Ти си обиден явно че те натиреха преди от феникса, ултра русофил си, и това ти рефлектира на цялостното държание.
"Първата жертва на всяка война е истината!"
valBo

Мнение от valBo »

Танк, след три места, където има проблеми между теб и собственика, защо не помислиш за твой форум?
Хем собственик, хем безпристрастен...
vassiln

Мнение от vassiln »

valBo написа: Сря Май 18, 2022 7:58 pm Танк, след три места, където има проблеми между теб и собственика, защо не помислиш за твой форум?
А защо не помислим за тукашния форум? Няма нужда собственикът да е безпристрастен по темите, но трябва да има някакви правила, а не хрумвания в движение.
Е, последно, видях някъде, че от 1 юли форумът щял да затваря. От Админ/Буквите. Утре ще му хрумне друго, ще излезе нов декрет. Затова ли си играх да пиша хиляди постове тук и да развивам теми? Щом един форум тръгне, той вече не принадлежи само на човека, държащ домейна. Той е публичен и принадлежи на пишещите, и по-важно - на четящите. Не ме интересуват юридическите подробности кой платил таксата и т. н.
Аватар
Бумбу

Мнение от Бумбу »

vassiln написа: Сря Май 18, 2022 11:16 pm
valBo написа: Сря Май 18, 2022 7:58 pm Танк, след три места, където има проблеми между теб и собственика, защо не помислиш за твой форум?
А защо не помислим за тукашния форум? Няма нужда собственикът да е безпристрастен по темите, но трябва да има някакви правила, а не хрумвания в движение.
Е, последно, видях някъде, че от 1 юли форумът щял да затваря. От Админ/Буквите. Утре ще му хрумне друго, ще излезе нов декрет. Затова ли си играх да пиша хиляди постове тук и да развивам теми? Щом един форум тръгне, той вече не принадлежи само на човека, държащ домейна. Той е публичен и принадлежи на пишещите, и по-важно - на четящите. Не ме интересуват юридическите подробности кой платил таксата и т. н.
То затова се прави фонд и дарения или реклами и спира да се влияе от 1 човек даден форум.
Проблемът е чисто български и е често срещан. Всеки овластен, па макар и с малко власт(вляделец или админец на форум) решава, че всички дишат по негово нареждане. Тоест и вие модераторите, и админа сте виновни за ситуацията. А пък решението ви е лесно. Модерирайте без крайности. Забележки, редакции, докладване от потребителите, максимум бан - 15 дни. И да вирее, каквото вирее, че и без друго хора за форуми кът да намериш :)
valBo

Мнение от valBo »

vassiln написа: Сря Май 18, 2022 11:16 pm А защо не помислим за тукашния форум? Няма нужда собственикът да е безпристрастен по темите, но трябва да има някакви правила, а не хрумвания в движение.
Хайде да не се правите на невинни жертви
Торн баннва Луков, вместо да се обсъди, Танка публично заявява - ти нямаш право да баннваш, защото отдавна не си модерирал тук(е, после той го банна, но това е друга тема). Трият се мения на админа и мои без да се напише един ред в модераторският форум. Но това не са еднолични решения, а смели модераторски действия. Обаче когато се сблъскате с подобна политика и се започват детските номера - аз с вас повече няма да играя...
И то не в модеаторският форум, а директно публично - да е мелодрамата по-силна
Говорите за правила, а не спазвате най-елементарното, че търканията между ръководството се оправят на затворени врати, а не публично пред всички. А хем ви го написах преди няколко месеца.
admin
Site Admin

Мнение от admin »

Точно в момента, в който се опитах да наложа правила се врътнахте и двамата. Беше станало шуробаджанащина тук,
Танка е сърдит, защото прекратих спама на Дини след многократни предупреждения,
Василин си позволи да ми изтрие пост, в който за пореден път разяснявах как точно троли Драгостинов, ами след това пусна абсолютно същия тролеж - едно дронче пуска една бомбичка. Без обяснения къде, кога се е случило, важно е да се види, че руснаците са блядове,
За такова нещо в реалния живот следва не само дисциплинарно уволнение, ами и забрана за подобен тип рвбота.
Този форум го направих по молба на Торн, защото във феникса беше станало непоносимо. След като си тръгна (причините са много) му направих друг. Той си го развива добре.
Този форум ми е много страничен проект. Сайтът, който развивам прави 21 години на 24 май, имам десетина хиляди потребители на основната страница, към 5000 в профила, няколко хиляди по групите, на които съм собственик. Управлявам успешно, вече 21 години тънкообидни автори. Всички тези глупости, които ги пишете с Танка са ми познати от 20 години. От днес поемам и ръководството на едно предприятие с няколкостотин служители.
За този форум - да, ако спазвате правилата или ако се намерят модератори, които да ги спазват.
Иначе след края на операцията в Донбас го затварям.
Нямам време за болните ви егота.
admin
Site Admin

Мнение от admin »

Извън всичко това, форумът в момента върви добре. Има размяна на мнения, няма лични обиди, няма масов спам.
Николай Христов

Мнение от Николай Христов »

admin написа: Чет Май 19, 2022 3:10 am Точно в момента, в който се опитах да наложа правила се врътнахте и двамата. Беше станало шуробаджанащина тук,
Василин си позволи да ми изтрие пост, в който за пореден път разяснявах как точно троли Драгостинов, ами след това пусна абсолютно същия тролеж - едно дронче пуска една бомбичка. Без обяснения къде, кога се е случило, важно е да се види, че руснаците са блядове,
За такова нещо в реалния живот следва не само дисциплинарно уволнение, ами и забрана за подобен тип рвбота.
Този форум го направих по молба на Торн, защото във феникса беше станало непоносимо. След като си тръгна (причините са много) му направих друг. Той си го развива добре.
Този форум ми е много страничен проект. Сайтът, който развивам прави 21 години на 24 май, имам десетина хиляди потребители на основната страница, към 5000 в профила, няколко хиляди по групите, на които съм собственик. Управлявам успешно, вече 21 години тънкообидни автори. Всички тези глупости, които ги пишете с Танка са ми познати от 20 години. От днес поемам и ръководството на едно предприятие с няколкостотин служители.
За този форум - да, ако спазвате правилата или ако се намерят модератори, които да ги спазват.
Кой е този сайт, ако ке е строго секретна тайна, разбира се :)
vassiln

Мнение от vassiln »

admin написа: Чет Май 19, 2022 3:10 am Точно в момента, в който се опитах да наложа правила се врътнахте и двамата.
А кои са тия правила, че се сещам само за едно -
един човек, един глас
. Всъщност преди нас се врътна и Thorn, макар и по малко по-различни причини. Въпреки това може да се допитаме и до него за мнение за това какво наблюдаваме тук напоследък.
Беше станало шуробаджанащина тук,
Това пък какво значи? Винаги съм се опитвал да модерирам справедливо към всички. Ако имаш предвид, че екипът беше назначен с препоръки, това си е съвсем нормално.
Позволил съм си да ти изтрия пост, защото не отговаряше на форумната етика, както я разбирам. А съм или бях модератор. Ако съм напълно принципен, трябваше да те накажа.
Танка е сърдит, защото... написа защо е сърдит. Имаше разгласено и утвърдено правило за поредност на наказанията, и когато реши да модераторстваш, ти го попрескочи и отстреля Dinain директно. Последният не ми е нито приятел, нито симпатичен, но Танкът беше прав да възроптае срещу несправедливостта.
Благодаря ти за което.
Този форум ми е много страничен проект.
Доколкото си спомням, някъде тук написа, че бил само място, където да си говорим прогонените от Феникс. Не разбирам защо страничния проект така те привлече да размахваш бухалката и да раздаваш квалификации на потребителите.
Сайтът, който развивам прави 21 години на 24 май, имам десетина хиляди потребители на основната страница, към 5000 в профила, няколко хиляди по групите, на които съм собственик. Управлявам успешно, вече 21 години тънкообидни автори. Всички тези глупости, които ги пишете с Танка са ми познати от 20 години. От днес поемам и ръководството на едно предприятие с няколкостотин служители.
Успех.
За модератор, като гледам, си се нагърбил сам и ти допада, до степен че станахме излишни. За това кога да го затваряш ще ти пиша на лични, че има детайли от кухнята. Освен ако не очакваш "операцията" да продължи повече от няколко месеца (както аз очаквам).
Тук определено не те разбирам. Тук нито съм се регистрирал, нито съм модерирал, за да си чеша егото. И съм сигурен за същото и за другите двама. Голям кеф, все едно да си директор на трамвай. Да, има известно удоволствие да разполагаш с повече възможности от редовите потребители, но обикновено е и отговорност. Иначе в Интернет всеки си чеше егото, както и в реалния живот. Човешко е, и сигурно и аз се поддавам. Кой ще се похвали с нова кола, кой - с бизнес успехи. "Моите партньори и съдружници от Израел", "станах директор на предприятие с 5000 работника", "член съм на мениджърския екип на предприятие", назначил съм и ръководя десетки IT-та" и так далее са типични - всеки се опитва да е представителен. В подобна среда е нормално да се търси място за изява, човек се опитва да се покаже в най-добра светлина, а вероятно има и хора, които си фантазират. Сигурно и аз си чеша егото, участвайки тук. Но това, че горе-долу едновременно и двамата "се фръцнахме", може да те замисли дали наистина става дума само за болни егота.
Иначе откровеното ми мнение е, че по-скоро хората си правят форуми, за да си (в крайна сметка) чешат еготата. Целта уж е да се създаде една агора, да се дискутира, информира, споделят общи интереси. Но в един момент собствениците почват да показват, как управляват бизнес империи, ще обяснят на някой потребител какъв трол е, и изобщо - решават да поставят нещата на мястото им.
Та така.
admin
Site Admin

Мнение от admin »

Имаше си ред в бановете за Дини. Танкът ми ги вдигна веднага. Не само на него.
Диниан в момента има активен акаунт, но няма топки да пише тук, след като вече няма протекция.
Ако сами за себе си се оправдавате, че аз съм овапцал нещата - така да бъде.
Отдавна съм се отказал да споря по подобни теми.
admin
Site Admin

Мнение от admin »

Николай Христов написа: Чет Май 19, 2022 8:14 pm
Кой е този сайт, ако ке е строго секретна тайна, разбира се :)
Никога не съм крил кой съм. Това ми е фейсбук профила, доста народ са ми в привтели, дори и братя Глишеви, макар че сме на различни позиции.
Ако искате приятелство драснете една бележка, че само жени приемам без проверка
https://www.facebook.com/Bukvite
И като цяло не съм се хвали, просто обвснявам, че това го работя с години.
Уморително е.
vassiln

Мнение от vassiln »

admin написа: Чет Май 19, 2022 9:43 pm Имаше си ред в бановете за Дини. Танкът ми ги вдигна веднага. Не само на него.
Диниан в момента има активен акаунт, но няма топки да пише тук, след като вече няма протекция.
Ако сами за себе си се оправдавате, че аз съм овапцал нещата - така да бъде.
Отдавна съм се отказал да споря по подобни теми.
Да, овапца ги, но не е непоправимо.
И докато не спориш с нас, започна да правиш каквото ти текне (извинете за повторението).
Няма защо да се оправдаваме за себе си. Тук пишем заради публиката, която е от потребители и читатели. Заради тях те моля - опитай се да развиеш самокритика и малко смирение. Ако не батисаш форума, тия неща хората ще ги четат и след 5 или 15 години. И самият ти, ако влезеш след достатъчно дълго време, ще си дадеш сметка, че си постъпвал надменно и емоционално.
admin
Site Admin

Мнение от admin »

Като ми остане малко време ще направя една образователна тема, но засега ще ползвам тази.
Каква е разликата между флудене и тролене. Всички тук знаете английски на някакво ниво и няма да превеждам думите.
Флудваме всички. Често е желанието си да публикуваме новина, която отговаря на очакванията пускаме линкове без да проверяваме истина ли е (паднал е Херсон). Още по-лошо - без да проверяваме това дали вече не е пуснато. Когато това се прави от ентусиазъм, без лоши чувства не е проблем.
Става проблем, когато се прави нарочно като Дини, масово публикуване на фейкове, разпалване на дискусии около фейковете и пълно затлачване и скриване на реалните новини. Оттатък за тези неща наказанието е сурово. Тук… модераторите още ми се сърдят, че направих забалежки. Същевременно постовете на Танка бяха стегнати,безпристрастни, проверени на няколко нива.
Нещата с троленето са по-сериозни. Драгостинов не е единствения, но е най-характерен. Той нямаше едно мнение по бойните действия, не участваше в дискусии, всичките му мнения бяха все с цел да се сее омраза.
Припомням - дългите чаршафи с некролози, постоянните постове за “улични боеве в Мариопул”, подбор на клипове нямащи нищо общо с бойните действия, но показвайки РаZZия в лоша светлина.
Впрочем първият му ник го забърсах без обяснения, защото той имаше 16 мнения в стил “асвабадители”, “педерацив” и прочее, тотално проспани от модераторите,
Така че, не нямам никакви лични пристрастия и към двамата, напротив отправях много кратни предупреждения и обяснения.
Троленето вече ще се наказва без обяснения, независимо от страната - дали към Русия или към Украйна.
И да, Василине, оня твой пост, в който имаше клип как една бомбичка от дронче пада над танк, без обяснение кога и къде се е случило и линк към разбития понтон СЕДМИЦА след битката, многократно обсъдена в темата си е тролене!
Досега бях мек за някои нещя, най-вече от съобразяване с Василин. Ще се постарая за в бъдеще нищо да не пречи на нормалния ход на дискусиите.
Аватар
thorn
Site Admin

Мнение от thorn »

С форуми се занимавам от 19 години. Още във форум История на дир.бг, после модератор в Бойна слава, после във феникс, после тук, същевременно съм модератор в бгнаука, и накрая в новия форум https://thornforum.net/

Мотивация имам по два пункта. Първият и много по-важният за самия мен - да науча неща, които не знам или нямам достатъчно установено мнение. Било като се допитвам до по-знаещи, било като участвам в аргументирана дискусия. В нея изскачат неочаквани факти, които нееднократно са ми променяли мнението. Вторият е донякъде просветителски. Почвам теми по въпроси, които са относително неизвестни - примерно нещо като корпус на средновековните църкви и стенописи medchurches.livejournal.com или пък са пренебрегвани по една или друга причина, основно поради идеологически наслоявания. Мен ме интересува науката история именно във връзка как и защо са се случвали нещата, а не кой бил наш герой и трябвало да бъде прославян и дето всяка страна хвалела себе си и критикувала комшиите. Старая се да бъда максимално обективен. Съответно "патриотите" им гори задника като ме четат. Досега съм обявяван за агент на турското, руското, гръцкото и сръбското разузнаване. Платен агент при това. Не бих имал против да ми плащат, но са скръндзи. Аз от форуми пари не съм видял, само съм харчил и на моменти не малко.

Горното беше за да покажа че имам достатъчно опит и познавам достатъчно ситуацията. Най-важното в тези форуми е спазването на добрия тон и да имаш мотивация подобна на моята. Т. е. действително да искаш да научиш нещо или да си се потрудил за нещо ново и да го представиш на публиката за да види силните или слабите му страни.

Всички останали неща, от типа да смажем идеологическия опонент, да ровим в историята само с цела да вадим примери за да си повдигаме националното самочувствие (масов мотив за разни националисти), да "нахраним" опонента, просто да си псуваме, защото сме пияни и да се подкрепяме на някакви приятелско другарски принципи като отбори срещу другия отбор съсипват идеите на всякакви подобни форуми. Може и да знаеш много малко, но ако имаш желание да учиш и да водиш дискусия с аргументи, а не с псувни, всичко е наред. Прекрасни теми са почвали от буквално ученически въпроси. Може би някои още си спомнят прословутия Пламен Щърбов :)

Съответно всеки, който наруши добрия тон следва да бъде изхвърлен от форума. ОК, не от първия път, но при системен рецидивизъм няма вече смисъл. Дълго време страдах от заблудата, че ако някой знае много, може и да му се прощава по-груб тон, но реално и БС и Феникс и БГнаука и тукашните баталии показаха, че не е така. И почвам всеки нов форум с чаршафи изясняващи идеята и само за няколко месеца се почва с обиди, обидни етнически прозвища и филофобии. В основата е съвременната политика - и българска, и международна. Настани ли се тя във форума, няма спасение. Така стана и в БС, така и във Феникс, така и тук.

Това беше основна причина да се дистанцирам от феникса, Динайн реши че го "иска хард, с политика". Помолих Буквите да направим нов форум, този тук, но в един момент той също се напълни с политика и се оказа, че и "той никога не е изключвал политиката от обсега на форума". Дистанцирах се и от тук и съм твърдо решен в новия форум, дай боже да се развие, подобни грешки вече да не допускам.

Колкото до модерирането, безспорно при яко целодневно модериране, нещата могат да вървят. Така е, но трябва да има поне няколко модератори, които да са със сходни възгледи и да са достатъчно ангажирани. Първото е достатъчно трудно, а второто е още по-трудно. Реално модераторите са доброволци, които се занимават с хобито си под намусените сръдни на семейството им. Решението е професионално модераторстване, но никой български форум не е стигнал до там, че да посъбере пари, да им бюджет, да давва грантове, награди и евентуално няколко заплати. Може да се случи, но всичко по реда си.

Та модерирането тук беше съсипано от Танка. Сори, но той беше активен привърженик на това да има политически теми и той толерираше един достатъчно некоректен език с идеята, че трябвало да се развие форума и да дойдат и русофоби - той не се изразяваше точно така, но това имаше предвид. Защо му е още едно бойно поле за филофобия, не ми е ясно, но доколкото явно моите идеи не отразяваха идеите на мнозинството участици, аз се дистанцирах. Но не съм се напълно отказал, това държа да го заявя. Прекалено много съм вложил в този форум, за да имам желание всичко да отиде в киреча.

И какво - Танка дори докара Луков, не особено прикрито неонацистче, което неколкократно си е позволявал да отправи физически заплахи към мен лично, включително да обяснява, че бил знаел къде живея и нямало да ме остави жив?!! И много добре го знаеше това! Тук, на този форум, който е направен с идеята да е "място за спокойна дискусия"!!!! И като Луков почна с обичайните си глупости и го баннах, отменя бан, старши модератора самоназначен! и се наложи после да се оправдава, че е сбъркал и да го банват вече окончателно.

Сори, някои хора са непоправими и да се смята, че конкретно такива като Луков ще се държат по разичен начин от това как са се държали в БС и Феникс е непростима наивност.

Колкото до номесата на буквите - е той си каза, че иска и политика във форума и тогава би трябвало да има той идеи как да се справя с наличието и, аз тук не мога да коментирам. За мен политиката в подобен вид форуми е противапоказна.
Аватар
Восток

Мнение от Восток »

Лелей, колко са се разбунили духовете докато ме нямаше. :lol:
Да си кажа и аз моето мнение, като разбира се уточнявам, че съзнателния ми живот е по-малък от годините, които например Торн е прекарал из форумите. :oops:

Форумите в България нямат бъдеще, хеле пък такова, което да предполага разрастване, нови хора и така нататък. Аз лично за целия си жизнен цикъл имам 1(един) познат, който някога е писал във форум, спортен форум... Да чакаш нови хора, градейки някаква атмосфера на противопоставяне и спорове е крайно нереалистично според мен. Както вече се каза по-горе, когато случващото се в Украйна свърши, вероятно пак ще си останем същите 5 човека, които пишем тук от 2018...

Не проумявам какво точно очаквате от появяването на хора като тези, заради които сте се изпокарали... Пишете в едни форуми с тях години наред, знаете си и кътните зъби, както се казва, сигурен съм, че често пъти сте наясно какво искат да кажат още след прочитането на първите им 2 изречения, какво точно очаквате да дадат на форума, освен тровене на атмосферата? Самият факт, че идват тук в такъв момент е достатъчно показателен за намеренията им, а също и за "приноса", който ще дадат.

Ясно е, че този форум е с проруска насоченост, също както е ясно, че прословутия "феникс" е с антируска такава. Да се смесват двата форума и потребителите в тях е безкрайно безсмислено, защото сблъска между двете течения напълно размива каквито и да било дискусии, спорове, новини и така нататък, всичко се дели на про и антируско, което е пагубно. Аз лично нямам никаква енергия и желание за участие в подобна каша.

Наистина не разбирам откъде идва това желание у някои хора да участват в такова нещо. За толкова години писане във форумите и хиляди спорове по оста "Русия", успели ли сте да промените мнението на поне един от "събеседниците" си?
"Война должна вестись не против России, а исключительно для свержения большевизма. Нельзя смешивать СССР с Россией, советскую власть с русским народом, палача с жертвой."
admin
Site Admin

Мнение от admin »

Много искам да те поздравя за този пост!
admin
Site Admin

Мнение от admin »

Василине, ще се постарая да бъда ясен
Поканихме те за модератор, защото много добре развиваш темата за Йемен. Признавам си, всичко което съм научил за тази война е от твоята тема.
Но когато си пристрастен си нетърпим. Не само тук, помниш колко пъти си наказван оттатък.
Това, което правиш последните седмици е живо хулиганство и друг би бул наказан.
Нормално е всеки да е пристрастен, не сме в съдебна зала.
Но не е нормално в постовете да присъства само пристрастието, а не някаква информация.
Последното не важи само за теб. Лагерите са отдавна ясно определени, видимо е кой към коя страна клони и искам в постовете да има информация за Конфликта, а не постоянно изразяване на пристрастията.
Така ще е полезно за всички!
vassiln

Мнение от vassiln »

admin написа: Сря Май 25, 2022 4:12 am Василине, ще се постарая да бъда ясен
Поканихме те за модератор, защото много добре развиваш темата за Йемен. Признавам си, всичко което съм научил за тази война е от твоята тема.
Но когато си пристрастен си нетърпим. Не само тук, помниш колко пъти си наказван оттатък.
Това, което правиш последните седмици е живо хулиганство и друг би бул наказан.
Нормално е всеки да е пристрастен, не сме в съдебна зала.
Но не е нормално в постовете да присъства само пристрастието, а не някаква информация.
Последното не важи само за теб. Лагерите са отдавна ясно определени, видимо е кой към коя страна клони и искам в постовете да има информация за Конфликта, а не постоянно изразяване на пристрастията.
Така ще е полезно за всички!
Админе, мисля че пишеш глупости. Постовете ми винаги са с информация по темата, освен ако отговарям на заяждания. Супранар ми пише да обясня спокойно какво било общо между войната в Украйна и пожара в руски институт (вече има няколко такива пожара, подозрителна поредица). Аз му обяснявам спокойно каква е връзката, че има версия за саботажи, а той ми говори за изцъклени западни чиновници. Слага ми новини за някакви сармати, дето се резгали с огромна мощ в земята на полигон на другия край на Русия и правели огромни кратери. Аз го питам каква е връзката с Украйна, и ми се обяснява как това щяло да обуздае някаки изцъклени европейски чиновници.
Самият ти ми пишеш някакви декларативни мнения, че еди коя си переправа не била основната, а била отвличаща, демонстративна, и имало много материали за това. Изразявам дискретното си съмнение по въпроса, и коментирам възможните източници. Източници не качваш, но за сметка на това почва да се коментира какъв съм и какво целя с участието си в този форум.
Продължавам. В темата за MH-17 слагам мнението на холандската прокуратура. Съфорумец (кой ли) веднага споменава изцъклените западни чиновници, които не се интересували от истината, а само да е зле на Русия и да се очерни Путин. Коментар по същество на линка, който съм сложил - йок. А има какво да се коментира, ако някой си направи труда да прочете. Примерно обвинението има проблем с тайминга на един от клиповете, но това няма кой да го види. Защото щом е качено от холандците, значи е безпочвено и е хвърляне на кал по така обичаната държава.
Ставам форумния русофоб (въпреки че на други места са ме упреквали и в русофилия).
Почваш да се взираш в това, което пиша, и сигурно почваш да подозираш някакво умишлено пропагадно влияние от моя страна, социално инженерство да речем. В същото време тук има няколко потребители, чиито мнения на 95% са неинформативни проруски възгласи, и които при реципрочно отношение би трябвало отдавна да са ти направили впечатление, че са политически рупори. Не, не са ти направили впечатление. Не, не ги подозираш в тролщина, както подозираш Galahad, защото почна да пише неприятни за теб неща.
Т-72, който е умерен русофил, ти обърна внимание за управленческите ти маниери напоследък. Напълно споделям мнението му. Той е човекът, който ме убеди да почна да пиша тук. Изведнъж се сети да модерираш и да раздаваш оценки на съфорумци, нещо което и двамата с него се опитвахме да го спрем тук. Самият ти си достатъчно патил от подобно отношение в друг форум, но не - тук трябва да е същото, само че ти да раздаваш оценките и квалификациите.
Казано накратко, смятам че като встъпил във власт модератор си политизиран и пристрастен. Дойче веле и Свободна Европа били пропагандни, но Борис Рожин и ко в Телеграм не е проблем да се слагат тук.
Викаш, когато съм пристрастен съм бил нетърпим. Защо нито един от ярките русофили тук, които също са пристрастни и не дават гък да се каже срещу Русия, не са ти нетърпими? Сещам се за собственика на един друг форум, който се обрива от алергия, когато пиша лошо за държавата Израел. И там са подобни упреци, как съм бил заслепен от омраза, давя се от злоба и так далее.
Та, помисли си. Щом съм вреден за форума и ИСТНАТА, може да се вземе някакво решение. Така няма да се вижда, че путиновата войска някъде си в Украйна в едно селце си счупила заъбче, или че армията им има някави си концептуалн проблеми. И тук ще се пее в един глас.
admin
Site Admin

Мнение от admin »

Хостингът е платен до 21 юни. Аз си тръгвам. Всички прави, всички с нежни души.Опитах се да вкарам някакъв ред, не се получи.
Публикувай отговор