Въпроси за форума

vassiln
Регистриран: ср май 16, 2018 10:45 pm

Re: Въпроси за форума

Мнение от vassiln » съб ное 28, 2020 1:51 pm

Кало написа:
съб ное 28, 2020 12:33 pm
Настоявам за незабавно отнемане на модераторските права на vassiln, след като в спор на тема Резун, си позволи да ми издаде предупреждение (като модератор) за следния мой пост:
Кало написа:
пет ное 27, 2020 9:19 am
vassiln написа:
пет ное 27, 2020 8:35 am
Ето това се казва научна аргументация.
ненаучни тъпотии, като драсканиците на Резун, заслужават и по-малко :). Но, ако се интересуваш,започни от Алексей Исаев и неговата "Антисуворов" поредица, започваща с "Голямата лъжа на малкия човек", преминаваща през "Десет мита за ВСВ", и достигащо до монографията му за Жуков. Плюс куп статии и прочее по темата. Исаев е доктор на историческите науки и ст.научен сътрудник в Института по военна история на МО на РФ.
Премини през куп руски историци (не пиша съветски, за да избегна обвинения в про-съветска пропаганда), и стигни до американция военен историк полковник Дейвид Гланц. Той е най-големият спец на Запад по отношение на войната на Източния фронт, и по СССР като цяло. Един от малкото западни историци, и може би - единственият военен, получил достъп до част от съветските архиви (в този план писачът на популярни глупости Бийвър може само да го духа).

Малко Исаев:

http://booksonline.com.ua/view.php?book=53597

Някъде имаше и линк към част от трудовете на Гланц на английски, ама не го откривам сега, така че - малко на руски:

http://booksonline.com.ua/view.php?book=149883

http://booksonline.com.ua/view.php?book=150721
ПП - не знам защо не се изисква от модераторите тук да четат правилата на форума - това ще е най-добрият начин поне малко да ги спазват :)

Ми призив някой да го духа, пък бил той и неизвестен за мен автор или писач, мисля че не е за този форум.

Потребителски аватар
T-72
Site Admin
Регистриран: пет май 04, 2018 7:50 am

Мнение от T-72 » съб ное 28, 2020 3:31 pm

Кало , намали малко емоциите. Имам огромно уважение към твоята начетеност и познания( с теб се познаваме задочно от повече от 15 години писане по форумите, още от "Крилето", и затова имам респект към твоите знания). Обаче емоционално натовареният ти речник, не кореспондира с високото ниво, което несъмнено имаш.
Намали малко оборотите!

Кало
Регистриран: вт май 29, 2018 7:53 pm

Мнение от Кало » съб ное 28, 2020 5:27 pm

Явно не се отчита забележката ми към абсолютния произвол на т.нар. модератор :).
Т-72, ако можеше да оценяваш нещата обективно, а явно това не ти се отдава, щеше да забележиш, че емоциите са при друг - случая т.нар. модератор, който си позволява да използва властта си при спор на историческа тема (не че кретенът Резун има нещо общо с историята и историците), без грам основание.
"..... " не е псувня, а пожелание, отправено в случая към един британски графоман дебил, чиято основна задача при драсканиците му е антисъветска и антируска пропаганда, за сметка на отсъствието на факти и присъствието на купт измишльотини.
И да - Бийвър ........ .
А ако администрацията на форума остави този "модератор", след това своеволие, то е за сметка на и без това тръгналото надолу качество на форума...
Редактирано от Т-72

Потребителски аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 » съб ное 28, 2020 5:59 pm

Пак ти казвам, здържай си емоциите!
Този език не подобава, нито на форума, нито на теб.

Кало

Мнение от Кало » съб ное 28, 2020 11:23 pm

Става все по-смешно - във военно-исторически форум, пълен със снимки и видеа на убийства, трупове и прочее красоти, пожеланието "......." се оказва цензурирано. Може би този израз играе по крехката нервна система на някоя благонравна девица от края на 19-ти век. Изненадан съм, че някоя от тях е оцеляла и участва в този форум.
Аз, обаче, ще си дам почивка от тоя абсурд, в който - ще повторя - т.нар. "модератор" си позволява да използва дадената му по абсолютно неясни причини власт, най-вероятно ядосан от мнение в една от темите. Че и линкове за ограмотяване бях дал.
Няма смисъл, явно.
Редактирано от Т-72

Потребителски аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 » съб ное 28, 2020 11:38 pm

Васил е напълно в правото си да те предупреди, защото този език е неприемлив за форума, който модерираме. Подкрепям го напълно.
С мнението ти за Резун съм съгласен, но изразните ти форми, не са приемливи. Същото мисля, и за творчеството на Бунич например ( не случайно пиша "творчество"). Аз лично нямам желание този език да стане нормален за форума.
Казах ти, имам голям респект към теб, но не и към лексиката ти.

Ivanov
Регистриран: нед май 13, 2018 5:10 pm

Мнение от Ivanov » нед ное 29, 2020 9:04 am

Духането и "шлякането "и "дилдата" ...айде на друго място Кало . Там не си баннат , така че ще те приемат .

Потребителски аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 » нед ное 29, 2020 9:34 am

Вижте, модераторската работа е доста неблагодарна, от гледна точка признание от колегите. Всеки, който е бил такъв, би трябвало да го знае.
Това, което виждам, аз, че има развитие и старание в много колеги. Забележете, че изчезнаха заяжданията, обидите. Това е, както резултат на модераторската политика, така и от усърдието на всеки от колегите тук.
Сещате се, какво ще стане, ако се изтърват нещата, и почнем да се псуваме и обиждаме. Да започнат да летят, както във феникса, дилда и шлякания...
Така че мога само да ви благодаря!

Ivanov

Мнение от Ivanov » нед ное 29, 2020 9:41 am

T-72 написа:
нед ное 29, 2020 9:34 am
Вижте, модераторската работа е доста неблагодарна, от гледна точка признание от колегите. Всеки, който е бил такъв, би трябвало да го знае.
Това, което виждам, аз, че има развитие и старание в много колеги. Забележете, че изчезнаха заяжданията, обидите. Това е, както резултат на модераторската политика, така и от усърдието на всеки от колегите тук.
Сещате се, какво ще стане, ако се изтърват нещата, и почнем да се псуваме и обиждаме. Да започнат да летят, както във феникса, дилда и шлякания...
Така че мога само да ви благодаря!
СПоред мен заяждания трябва да има , щото няма да има живот . Не ни трябват обаче откровените псуваници :roll:

Кало

Мнение от Кало » нед ное 29, 2020 9:48 am

Ivanov написа:
нед ное 29, 2020 9:04 am
Духането и "шлякането "и "дилдата" ...айде на друго място Кало . Там не си баннат , така че ще те приемат .
Явно не вдяваш от по-либерална любоффф. А и не знаеш какво пропускаш с това "духането на друго място" :) :) :).
Продължавам да не смятам, че изразът, който Т-72 упорито трие, е псувня. Навлязъл е дълбоко в езика ни и в ежедневната култура и не мисля, че точно във военен форум е "неуставна лексика". Още по-малко - повод за "предупреждение" от модератор - при това за постинг, който му противоречи в даден спор - с достатъчно аргументи. Категорично не смятам, че е псувня.
Но както и да е - явно снимките и видеата на трупове са по-приемливи :). Което пак е любоффф, ама й викат некрофилия.

Ivanov

Мнение от Ivanov » нед ное 29, 2020 10:26 am

Вдявам аз , вдявам . Вдявам също че с такива едни ТИ и един наречен Росен разрушихте един прекрасен форум „

Кало

Мнение от Кало » нед ное 29, 2020 12:31 pm

Ivanov написа:
нед ное 29, 2020 10:26 am
Вдявам аз , вдявам . Вдявам също че с такива едни ТИ и един наречен Росен разрушихте един прекрасен форум „
Нещо сериозно си се объркал :)

vassiln

Мнение от vassiln » ср дек 30, 2020 11:45 am

Ужас!

Преди малко изпляках 36666-тото мнение.

Сега за да оправя опасната номерация, да кажа, че Джак предложи да увеличим времето за редакция. Подкрепям - добре е поне да е няколко часа. Ето че писал в темата за екология, забравил да си доизкусури поста, и сега не може.

admin
Site Admin
Регистриран: съб апр 21, 2018 12:30 pm

Мнение от admin » ср дек 30, 2020 4:37 pm

vassiln написа:
ср дек 30, 2020 11:45 am
Ужас!

Сега за да оправя опасната номерация, да кажа, че Джак предложи да увеличим времето за редакция. Подкрепям - добре е поне да е няколко часа. Ето че писал в темата за екология, забравил да си доизкусури поста, и сега не може.
Колко време?

admin
Site Admin

Мнение от admin » ср дек 30, 2020 5:16 pm

admin написа:
ср дек 30, 2020 4:37 pm
vassiln написа:
ср дек 30, 2020 11:45 am
Ужас!

Колко време?
В момента е 60 минути, те темите затова имат и "Преглед" да има време да се прегледа преди публикуване. Времето за изтриване 10 мин след публикуване.

vassiln

Мнение от vassiln » ср дек 30, 2020 5:17 pm

Според мен три часа или шест?

admin
Site Admin

Мнение от admin » ср дек 30, 2020 6:40 pm

vassiln написа:
ср дек 30, 2020 5:17 pm
Според мен три часа или шест?
Сложено на 360 мин.

vassiln

Мнение от vassiln » ср дек 30, 2020 7:18 pm

Значи чакам бутилка уискас от Варна.

Потребителски аватар
jacksparrow
Регистриран: вт май 08, 2018 12:24 am

Мнение от jacksparrow » ср дек 30, 2020 8:33 pm

Имам десетина стари автомобилни гуми в двора, ако някой иска може да му ги пратя да се стопли, упс да ги рециклира.
#BlackLivesMatter #IStandWithLukashenko

Jefferson F. Davis
Регистриран: нед май 13, 2018 1:46 pm

Мнение от Jefferson F. Davis » чет дек 31, 2020 6:42 am

jacksparrow написа:
ср дек 30, 2020 8:33 pm
Имам десетина стари автомобилни гуми в двора, ако някой иска може да му ги пратя да се стопли, упс да ги рециклира.
Като ги наредиш една върху друга колкото ти е кеф и залееш вътре бетон зтава идеален противоземетръсен фундамент. Това лято се убедих на практика.

Потребителски аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 » чет дек 31, 2020 4:03 pm

Jefferson F. Davis написа:
чет дек 31, 2020 6:42 am
jacksparrow написа:
Като ги наредиш една върху друга колкото ти е кеф и залееш вътре бетон зтава идеален противоземетръсен фундамент. Това лято се убедих на практика.
Арматура няма ли да слагаш?

Jefferson F. Davis
Регистриран: нед май 13, 2018 1:46 pm

Мнение от Jefferson F. Davis » чет дек 31, 2020 9:46 pm

T-72 написа:
чет дек 31, 2020 4:03 pm
Jefferson F. Davis написа:
чет дек 31, 2020 6:42 am
jacksparrow написа:
Арматура няма ли да слагаш?
Не, самите гуми са със стоманена тел и държат. Ще снимам и ще покажа.

Отговори