Македония

Потребителски аватар
Восток
Регистриран: нед май 20, 2018 9:22 pm

Re: Македония

Мнение от Восток » вт мар 24, 2020 9:42 pm

Точно в този момент, само Албания липсва на ЕС.
"Война должна вестись не против России, а исключительно для свержения большевизма. Нельзя смешивать СССР с Россией, советскую власть с русским народом, палача с жертвой."

Потребителски аватар
T-72
Site Admin
Регистриран: пет май 04, 2018 7:50 am

Мнение от T-72 » пет мар 27, 2020 7:49 pm

Честито!
Голям ден е днес!!!

"Северна Македония влезе в НАТО"
В понеделник ще бъде издигнато националното й знаме над щаба на алианса
https://segabg.com/hot/category-foreign ... wYb2OW5CHY

Мизиец

Мнение от Мизиец » пет мар 27, 2020 8:14 pm

T-72 написа:
пет мар 27, 2020 7:49 pm
Честито!
Голям ден е днес!!!

"Северна Македония влезе в НАТО"
В понеделник ще бъде издигнато националното й знаме над щаба на алианса
https://segabg.com/hot/category-foreign ... wYb2OW5CHY
И сега какво следва за тях и за нас, като полза? Освен, че стават американска база не виждам какво друго. Ние какво получихме от Щатите?
Не ми харесва как ползват без да дават. Но от друга страна така сме защитени от влияние на недемократични, неправови и сатанистки държави от Азия.
Така, че с половин уста - Честито. Избира се по-малкото зло. :mrgreen:

Потребителски аватар
Восток

Мнение от Восток » пет мар 27, 2020 10:06 pm

Аз също не разбирам какво точно печели България от това, че тия влизат в НАТО? Тъкмо обратното, ще им се покачи самочувствието и ще е още по- трудно да ги накараш да направят каквито и да е отстъпки спрямо историята.
"Война должна вестись не против России, а исключительно для свержения большевизма. Нельзя смешивать СССР с Россией, советскую власть с русским народом, палача с жертвой."

Мизиец

Мнение от Мизиец » пет мар 27, 2020 10:54 pm

Восток написа:
пет мар 27, 2020 10:06 pm
Аз също не разбирам какво точно печели България от това, че тия влизат в НАТО? Тъкмо обратното, ще им се покачи самочувствието и ще е още по- трудно да ги накараш да направят каквито и да е отстъпки спрямо историята.
+1
Очаквам скоро да кажат, че всъщност са основали НАТО и че възходящия ред на числата е наобратно :lol:

Потребителски аватар
thorn
Site Admin
Регистриран: съб апр 21, 2018 10:56 pm

Мнение от thorn » съб мар 28, 2020 12:04 am

Восток написа:
пет мар 27, 2020 10:06 pm
Какво те топлят "отстъпки в историята"?

Потребителски аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 » съб мар 28, 2020 9:40 am

Влизането в НАТО е и гаранция за сигурността на балканската държава. Всички знаем за какво иде реч. Техните военни ще работят вече с партньори и служби от Европа, с което намалява сръбското и руското влияние. Видяхме на чия страна бяха и двете държави. Открито подкрепяха ВМРО, даже сръбски разузнавач ( служител на посолството в Скопие) участва и в щурма на парламанета. Опитът досега показа, че влизането в НАТО е една от стъпките прешестващи влизането в ЕС. И т.н и т.н
България печели, поредния рунд от битката за Македония. Отделно, че започват и реговори за влизане в ЕС.
Влезне ли някой ден, аз смятам , че обединението ни с Македония ще е факт.

Потребителски аватар
Восток

Мнение от Восток » нед мар 29, 2020 12:50 am

thorn написа:
съб мар 28, 2020 12:04 am
О, мен не ме бъркат особено много, но от гледна точка на България и опитите на разни комисии да изчистват разни неща с македонците, това си е проблем в моите очи.
T-72 написа:
съб мар 28, 2020 9:40 am
Влизането в НАТО е и гаранция за сигурността на балканската държава. Всички знаем за какво иде реч. Техните военни ще работят вече с партньори и служби от Европа, с което намалява сръбското и руското влияние. Видяхме на чия страна бяха и двете държави. Открито подкрепяха ВМРО, даже сръбски разузнавач ( служител на посолството в Скопие) участва и в щурма на парламанета. Опитът досега показа, че влизането в НАТО е една от стъпките прешестващи влизането в ЕС. И т.н и т.н
България печели, поредния рунд от битката за Македония. Отделно, че започват и реговори за влизане в ЕС.
Добре, де, руското и сръбското влияние ще се ограничи, а с другите какво ще правим? Албанците, турците и циганите гонят 50% от населението с тях ли ще се обединяваш? :roll:
Да не говорим, че евентуално поглъщане на Македония от България е много, ама много трудно, включително и Албания няма да го позволи.

Потребителски аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 » ср апр 01, 2020 11:33 am

Имах си хас, да не осъдят. Засега губят мача.

Русия остро осъди членството на Македония в НАТО
Това било вредно и за борбата с коронавируса
https://www.segabg.com/node/127885

Потребителски аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 » ср апр 01, 2020 11:36 am

Восток написа:
нед мар 29, 2020 12:50 am
thorn написа:
О, мен не ме бъркат особено много, но от гледна точка на България и опитите на разни комисии да изчистват разни неща с македонците, това си е проблем в моите очи.
T-72 написа:
Добре, де, руското и сръбското влияние ще се ограничи, а с другите какво ще правим? Албанците, турците и циганите гонят 50% от населението с тях ли ще се обединяваш? :roll:
Да не говорим, че евентуално поглъщане на Македония от България е много, ама много трудно, включително и Албания няма да го позволи.
За нас по-важният проблем е сръбското влияние(разбирай и Руското). Влезнат ли и в ЕС, още един пирон в ковчега на Македонизма ще е поставен. За съжаление не и последният...

Eguo
Регистриран: нед май 13, 2018 2:05 pm

Мнение от Eguo » ср апр 01, 2020 12:11 pm

T-72 написа:
Влизането в НАТО е и гаранция за сигурността на балканската държава. Всички знаем за какво иде реч. Техните военни ще работят вече с партньори и служби от Европа, с което намалява сръбското и руското влияние. ...

Ерунда. Какая то пропаганда бестолковая и лозунги "холодной войны".
Ни Сербия ни Россия не представляют военной угрозу для Македонии как независимого государства.
(Финляндия и Швеция спокойно живут без НАТО)
А "влияние" культурное - НАТО защищать?
Сербы и Русские - черти, что ли или инопланетяне, что их "влияние" запрещено?
Кто тебе сказал, что твое влияние для македонцев лучше, чем влияние твоего ровесника Серба? :D

Зато, после вступления в НАТО , в случае, если польские русофобы спровоцируют войну между НАТО и России - Македония получить свою порцию ядерных ударов, только лишь за "членство" в НАТО.
Жили спокойно Македонцы без войны - теперь будет война или не будет война - не зависит от Македонии.

Не надо лукавить.
Всички знаем за какво иде реч.
Македонию "нагнули" (как ранее и с названием страны), и членство в НАТО это обязательное условие для Македонии как шаг для вступление в ЕС.

Потребителски аватар
Восток

Мнение от Восток » ср апр 01, 2020 3:01 pm

Не мисля, че Сърбия има кой знае какви интереси в Македония, не по- големи от отколкото в една Словения например. Имат си много по- големи проблеми в Косово, Република Српска и Црна Гора. Македония след ВСВ винаги им е била второстепенна, само тук има някаква обсесия спрямо някакви митични сръбски мераци за Македония, все едно още сме началото на 20 век...

Тя и по принцип е безполезна чисто географски, отвсякъде е обградена от натовски държави... Но пак казвам, тая държава е пълна с албанци, ако някога влязат в ЕС, отчитайки и хората, които ще се изнесат оттам, то албанците, циганите и турците ще станат мнозинство, така държава не знам на кой му трябва.

Потребителски аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 » чет апр 02, 2020 3:13 pm

Toва, което ни причиниха Сърбите в Македония, не е забравено, и не трябва да се забравя. Мисля, че докато има българи на този свят , споменът ще остане да тлее.
Хубавото е , че след влизането на Северна Македония, границата й с нас ще стане абсолютно фиктивна. Често съм в командировки на самата граница и виждам че тя просто е спомен. Много нейни граждани работят по Кюстендилско ( а какво остава за София, където често срещам наши брат и сестри от там). Де факто разлика в диалектите няма, и в това често се убеждавам, когато говоря с някой от Кюстендил.
Така че, няма страшно, времето ще поправи стореното до сега. Важното е да се създадът условия и почва. Влизането в ЕС ще бъде този фактор. Пък те да си пишат , каквот искат. Езиково , най-близката общност до тях, е нашата, така че, няма на къде другаде да се озъртат.
Палят колата идват до София. Най-близкият голям град до Скопие е именно София. Ще създават семейства, ще работят, ще учат.... всичко ще си дойде на мястото.
За това от ВМРО-ДПМНЕ се опъваха за името, не толкова заради него самото, а за да не влезнат в НАТО и ЕС.
Защото от една страна, това ще намали влиянието на Сърбия и Русия, а от друга ще влезнат в една демократична и правова общност, където югославското тоталитарно минало ще си отиде безвъзвратно, а с него и демоничният образ на България , които изграждаха близо 100 години!
Да живее Майка България. Както беше писано някога на един надпис:
" И въпреки всичко, България ще пребъде! "

vassiln
Регистриран: ср май 16, 2018 10:45 pm

Мнение от vassiln » чет апр 02, 2020 3:57 pm

Явно и Танка взема превантивно дезинфектант, като мен. Какъв помпой!
Македонците ни любят доколкото сме им изгодни. Създават смесени семейства с нас, по същия начин като гърците, испанците и арабите. Асоциирам ги най-вече с опашката пред ЦРОЗ.
Имат големи, големи паметници от прастмаса. И голямо, голямо самочувствие.
Най-хубавото е, че Европа ни обединява с всички останали европейски народи, и скоро няма да се вълнуваме дали "Македония е българска", или като едни комшии, да викаме на площада в Солун "Иии елиники Македонияя!!".

Потребителски аватар
thorn
Site Admin

Мнение от thorn » чет апр 02, 2020 5:28 pm

T-72 написа:
ср апр 01, 2020 11:36 am
Восток написа:
нед мар 29, 2020 12:50 am
thorn написа:
T-72 написа:
За нас по-важният проблем е сръбското влияние(разбирай и Руското). Влезнат ли и в ЕС, още един пирон в ковчега на Македонизма ще е поставен. За съжаление не и последният...
Това с "македонизма" и т. н. е вече тема изцяло от историята. Те вече са отделна нация, с отделен език, отделна история, отделно самосъзнание. Нито ще станат българи, нито някога ще се присъединят към България. Свиквайте с реалността!

Потребителски аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 » чет апр 02, 2020 5:40 pm

Toва е твоята реалност. Аз познавам много българи от северна македония, които работят вече тук и са наясно със своето минало. Тези хора ще се върнат някой ден там променени. Други учат тук, после пак ще се върнат. Други ще се оженят или омъжат тук и т.н. На свой ред пък наши отиват там. Този процес е необратим, няма да има вече граници, и в двата смисъла.
Бъдещето е пред нас.

Потребителски аватар
thorn
Site Admin

Мнение от thorn » чет апр 02, 2020 5:41 pm

T-72 написа:
чет апр 02, 2020 3:13 pm
Toва, което ни причиниха Сърбите в Македония, не е забравено, и не трябва да се забравя. Мисля, че докато има българи на този свят , споменът ще остане да тлее.
Ние сме любители на историята, ние няма да забравяме. Но мъдрата политика е да не се акцентира на това кой на кого какво е причинил в миналото, защото там невинни агънца няма и не е имало. И сърбите и гърците, че даже и турците имат да си припомнят какво са правели българите. А пък примерно германците и французите каква история си имат в това отношение, ум да ти зайде. Но добре е тези събития да си останат в миналото, а не да се възкресяват едва ли не зорлем.
T-72 написа:
Хубавото е , че след влизането на Северна Македония, границата й с нас ще стане абсолютно фиктивна. Често съм в командировки на самата граница и виждам че тя просто е спомен. Много нейни граждани работят по Кюстендилско ( а какво остава за София, където често срещам наши брат и сестри от там). Де факто разлика в диалектите няма, и в това често се убеждавам, когато говоря с някой от Кюстендил.
Аз съм от Кюстендил и отговорно ти заявявам, че разлика отдавна вече има. Да, разбираме се битово, но вече има доста разлики, особено в заетите "културни" думи. Дори аз имам проблеми, когато чета на македонски език, а за жена ми, която е от Варна той си е напълно неразбираем. Тествано в Охрид.
T-72 написа:
Така че, няма страшно, времето ще поправи стореното до сега. Важното е да се създадът условия и почва. Влизането в ЕС ще бъде този фактор. Пък те да си пишат , каквот искат. Езиково , най-близката общност до тях, е нашата, така че, няма на къде другаде да се озъртат.
Палят колата идват до София. Най-близкият голям град до Скопие е именно София. Ще създават семейства, ще работят, ще учат.... всичко ще си дойде на мястото.
Зависи какво разбираш под "ще си дойде на мястото". Няма да станат бугари, няма да пропишат и проговорят на бугарски, няма да се присъединят. Примерът на Австрия, Белгия, Португалия, Кипър, Молдова, Църна гора, Косово, Швейцария, Норвегия, Беларус би трябвало да ти е достатъчен.
T-72 написа:
За това от ВМРО-ДПМНЕ се опъваха за името, не толкова заради него самото, а за да не влезнат в НАТО и ЕС.
Защото от една страна, това ще намали влиянието на Сърбия и Русия, а от друга ще влезнат в една демократична и правова общност, където югославското тоталитарно минало ще си отиде безвъзвратно, а с него и демоничният образ на България , които изграждаха близо 100 години!
А просто от патриотизъм не става ли? Ако насила, без аргументи искат да сменят името на Родината ти, лесно ли ще се съгласиш?
T-72 написа:
Да живее Майка България. Както беше писано някога на един надпис:
" И въпреки всичко, България ще пребъде! "
Амин.

Eguo

Мнение от Eguo » чет апр 02, 2020 7:19 pm

тема за необходимости присоединения Македонии к НАТО - не раскрыта.

Ivanov
Регистриран: нед май 13, 2018 5:10 pm

Мнение от Ivanov » чет апр 02, 2020 7:48 pm

Eguo написа:
чет апр 02, 2020 7:19 pm
тема за необходимости присоединения Македонии к НАТО - не раскрыта.
Без НАТО няма и ЕС ,поне не и тук на Балканите ;)

Потребителски аватар
Восток

Мнение от Восток » чет апр 02, 2020 8:33 pm

Без НАТО няма ЕС за бившия Варшавски договор. :)

Иначе, съгласен съм с Торн. Бих дал за пример една Гърция, като са в ЕС да не би България да си е върнала териториите там, да не би да ги е българизирала по някакъв начин?
Сега, разбирам го Т - 72, в източна Европа всички сме империалисти, няма какво да си кривим душата, всеки мечтае да погълне някой съсед. Но пак казвам, че Македония тепърва ще се албанизира.

Потребителски аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 » чет апр 02, 2020 9:02 pm

Аз прекрасно се разбирам с макетата. Често гледам техни предавания, нямам никакъв проблем с рзбирането на говоримият им диалект. Зщо да гледаме към съседа си? Колкото и да ми е мъчно за Беломорието, то е вече само сантимент. Същото е с Одринска Тракия, или северна Добруджа.
С Македония и Западните покрайнини е друго положението, и се радвам , че това не е само моето мнение, а е и официална Българска политика.

Потребителски аватар
Восток

Мнение от Восток » пет апр 03, 2020 5:37 pm

Е, ти може да се разбираш с отделни индивиди, но дали можеш да се разбереш с масата, която казва, че Гоце и Даме са се борили за свободна и независима от България Македония?
В Охрид един албанец от Косово беше развял огромен албански флаг над Самуиловата крепост преди няколко години, казвайки, че тия земи са дадени на Албания и рано или късно ще бъдат албански, аз съм сигурен, че в Охрид албанците вече са 1/3 от населението, ако благоволят да се преброят някой ден ще ни настръхнат косите, защото 2002 беше преди 18 години, дооооста вода е изтекла от тогава. Аз съм съгласен, че Охрид е пълен с българска история, но хайде кажи, какво ще го правиш тоя, който е пълен с албанци, защото такова е положението в цяла Македония.

Просто, докато тукашните националисти си говорят глупости за Сърбия, РФ, Коминтерна и така нататък, албанците си настъпват тихо и необезпокоявано, не че има и какво да се направи де. Сърбите по същия начин проспаха Косовския проблем. :)

Потребителски аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 » пет апр 03, 2020 6:03 pm

Восток написа:
пет апр 03, 2020 5:37 pm

Просто, докато тукашните националисти си говорят глупости за Сърбия, РФ, Коминтерна и така нататък, албанците си настъпват тихо и необезпокоявано, не че има и какво да се направи де. Сърбите по същия начин проспаха Косовския проблем. :)
Не са глуспости, това което говорим за Сърбия, нито за Коминтерна, нито за руската помощ за Сърбия. Не са глупости.
Сърбите не го проспаха проблема с албанците, те почнаха първи да се бунтуват срещу сръбската власт. Още в началото на 80-те години станаха жертва на сръбското насилие.
Просто това беше изкуствена държава, и нямаше как д апросъществува в един свободен свят.

Eguo

Мнение от Eguo » пет апр 03, 2020 6:16 pm

T-72 написа:
пет апр 03, 2020 6:03 pm

...един свободен свят.
Т-72,
ты троллишь такими "лозунгами", или на самом деле ты говоришь искренне и веришь в это?

Потребителски аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 » пет апр 03, 2020 6:25 pm

Eguo написа:
пет апр 03, 2020 6:16 pm
T-72 написа:
пет апр 03, 2020 6:03 pm

...един свободен свят.
Т-72,
ты троллишь такими "лозунгами", или на самом деле ты говоришь искренне и веришь в это?
Вярвам го разбира се.За Европа по точно. Затова се разпаднаха и СССР и СФРЮ.

Отговори