Участие на Руската армия в конфликта в Донбас

antygon
Регистриран: съб май 19, 2018 6:07 pm

Re: Участие на Руската армия в конфликта в Донбас

Мнение от antygon » ср ное 18, 2020 9:20 pm

T-72 написа:
ср ное 18, 2020 9:09 pm
Това не са невзривени ракети.
Може. Но да питам пак - какъв е вида на боеприпаса, който виждаме на снимките? Тогава може да развием дискусия дали са невзривени.
ПП. А за невзривилите се ракети - моля - спори с ОБСЕ.
https://www.osce.org/ru/ukraine-smm/139846
Ракета упала на землю во дворе за зданием (на северо-западной стороне), не взорвавшись......
СММ заметила второй неразорвавшийся снаряд на улице Ленина, 45,.......
СММ наблюдала третий неразорвавшийся снаряд,......

Но дали са се взривили или не - това не е толкова важно.
Какъв вид боеприпаси са невзривилите се? Лесно е било да се установи.

Потребителски аватар
T-72
Site Admin
Регистриран: пет май 04, 2018 7:50 am

Мнение от T-72 » ср ное 18, 2020 10:04 pm

antygon написа:
ср ное 18, 2020 9:20 pm
T-72 написа:
Може. Но да питам пак - какъв е вида на боеприпаса, който виждаме на снимките? Тогава може да развием дискусия дали са невзривени.
Ракета упала на землю во дворе за зданием (на северо-западной стороне), не взорвавшись......

Пак ти казвам, това не е бойната част. Това е , ще го обесня по най-простия начин, защото явно ми е беден техническият речник на тази тема. Това е първата част на ракетата, двигателят един вид, който се отделя в една част от полета. Карабах и обекти в Азеристан бе осеян с такива.
От клиповете показани в мрежата, се видя че боеприпасите бяха касетъчни.

antygon

Мнение от antygon » ср ное 18, 2020 10:15 pm

T-72 написа:
ср ное 18, 2020 10:04 pm
antygon написа:
T-72 написа:

Пак ти казвам, това не е бойната част. Това е , ще го обесня по най-простия начин, защото явно ми е беден техническият речник на тази тема. Това е първата част на ракетата, двигателят един вид, който се отделя в една част от полета. Карабах и обекти в Азеристан бе осеян с такива.
Виж, не ме вкарвай в обсъждане на въпрос, който не съм задал. Простичко попитах : какъв е боеприпасът, (боеприпасите) които се показват по снимките и дават основание да се твърди, че ДНР са извършили атаката.

Дали на снимката е първата, втората или третата част от ракетата - това .... как да го кажа - кво значение има към въпроса ми? И нанайстатата част да е - къв отговор дава, че ДНР са изстреляли ракетите? За което ти твърдиш с апломб, да е истина!
Освен това - не аз, ОБСЕ твърдят, че три от тридесет и две ракети не са се взривили - т.е. около 10 процента. Какво е снимано и дали това е взривената или невзривената раета - ми и невзривена да е и взривена да е - каква е, а?

Потребителски аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 » ср ное 18, 2020 10:25 pm

antygon написа:
ср ное 18, 2020 10:15 pm
T-72 написа:
antygon написа:

Виж, не ме вкарвай в обсъждане на въпрос, който не съм задал. Простичко попитах : какъв е боеприпасът, (боеприпасите) които се показват по снимките и дават основание да се твърди, че ДНР са извършили атаката.

Дали на снимката е първата, втората или третата част от ракетата - това .... как да го кажа - кво значение има към въпроса ми? И нанайстатата част да е - къв отговор дава, че ДНР са изстреляли ракетите? За което ти твърдиш с апломб, да е истина!
Освен това - не аз, ОБСЕ твърдят, че три от тридесет и две ракети не са се взривили - т.е. около 10 процента. Какво е снимано и дали това е взривената или невзривената раета - ми и невзривена да е и взривена да е - каква е, а?
Това писахме в началото, явно не си чел част от темата.
Обсе пишат, че това са 300 мм ракети. Според тях или "Торнадо" или "Смерч"
Смерч .
Торнадо- С (300 мм) са започнали да постъпват в Руската армия от 2016 ( инфо има доста, не е толкова трудно да намериш), демек , ако са те е ясно, че няма как да са на въоръжение в Украинската армия.
Ако не са те, остава "Смерч". Опълченците не са превземали такова поделение, отделно такава част на украинската армия не им се е предавала.

antygon

Мнение от antygon » ср ное 18, 2020 10:38 pm

T-72 написа:
ср ное 18, 2020 10:25 pm
antygon написа:
ср ное 18, 2020 10:15 pm
T-72 написа:

Това писахме в началото, явно не си чел част от темата.
Обсе пишат, че това са 300 мм ракети. Според тях или "Торнадо" или "Смерч"
Смерч .
Торнадо- С (300 мм) са започнали да постъпват в Руската армия от 2016 ( инфо има доста, не е толкова трудно да намериш), демек , ако са те е ясно, че няма как да са на въоръжение в Украинската армия.
Ако не са те, остава "Смерч". Опълченците не са превземали такова поделение, отделно такава част на украинската армия не им се е предавала.
Прочел съм я. И не ми харесва обосновката за това има ли или не руски доброволци и въоръжение на Донбас.
Затова питам конкретно в случая - какъв е боеприпасът? Смерч е система - различни боеприпаси. Какъв е боеприпасът с който е обстрелван Краматорск? Има невзривени такива - нормално е да има данни. Какъв е боеприпасът?

Потребителски аватар
jacksparrow
Регистриран: вт май 08, 2018 12:24 am

Мнение от jacksparrow » ср ное 18, 2020 10:44 pm

Това, че такава някаква част не се е предавала, тоест не било обявено от Киев, че се предавала не значи, че:
1. Не е станало.
2. Не са продали ракети на "черно".
3. Нямало е отделни "дезертьори", че в Крим 80-90% от украинската армия си мина на кримска страна...

Изобщо много куца обосновката на тези дето твърдят,че имало руска армия. Продължавам да не разбирам мотивацията за това да се докаже, че имало. Но поне си слагайте достоверно и проверено инфо, за да може да се дискутира. И ако може променете името на темата, че сега е все едно доказано вече, тоест няма какво да се дискутира.
#BlackLivesMatter #IStandWithLukashenko

Потребителски аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 » ср ное 18, 2020 11:10 pm

Антигоне, май не четеш до край мненията. В по-предното ми мнение, съм ти писал, че в посочените два клипа, на които се виждат попаденията са касетъчни. Или някакъв друг вид суббоеприпаси. Дали всички изстреляни ракети са били такива, е друг въпрос. Ако от ОБСЕ са писали, че е имало две невзривени ракети, сигурно е така, но на съществуващите снимки, не се виждат такива, така че само може да се гадае, какви точно са останалите. Макр че, щом пуцат по летище, съм почти сигурен, че и останалите са такива.

Потребителски аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 » ср ное 18, 2020 11:16 pm

jacksparrow написа:
ср ное 18, 2020 10:44 pm
Това, че такава някаква част не се е предавала, тоест не било обявено от Киев, че се предавала не значи, че:
1. Не е станало.
3. Нямало е отделни "дезертьори", че в Крим 80-90% от украинската армия си мина на кримска страна...

Изобщо много куца обосновката на тези дето твърдят,че имало руска армия. Продължавам да не разбирам мотивацията за това да се докаже, че имало. Но поне си слагайте достоверно и проверено инфо, за да може да се дискутира. И ако може променете името на темата, че сега е все едно доказано вече, тоест няма какво да се дискутира.
Цял дивизион, или отделни комплекси в момента на бойните действия да са продадът на черно...
Дай малко по-сериозно.
Това е комплекс, който стои на десетки километри зад фронтовата линия.

Потребителски аватар
jacksparrow

Мнение от jacksparrow » ср ное 18, 2020 11:25 pm

Нищо не пречи и да седи на хиляди километри от линията на контакт и пак да го продадът. Че то целия украински флот премина и стана кримски и руски за един ден...
Изобщо проблема на тезата Ви е, че във вашите очи е убедителна, но в очите на неутралния наблюдател има твърде много дупки... Но пък компенсирате с хъс. Наблягайте на доказателства и то безспорни, ако искате да сте убедителни.

antygon

Мнение от antygon » ср ное 18, 2020 11:37 pm

T-72 написа:
ср ное 18, 2020 11:10 pm
Антигоне, май не четеш до край мненията. В по-предното ми мнение, съм ти писал, че в посочените два клипа, на които се виждат попаденията са касетъчни. Или някакъв друг вид суббоеприпаси. Дали всички изстреляни ракети са били такива, е друг въпрос. Ако от ОБСЕ са писали, че е имало две невзривени ракети, сигурно е така, но на съществуващите снимки, не се виждат такива, така че само може да се гадае, какви точно са останалите. Макр че, щом пуцат по летище, съм почти сигурен, че и останалите са такива.
Три - ОБСЕ казват за три, не за две.
Освен това чета, че има няколко вида касетъчни такива за системата Смерч. Всяка с отделен сериен номер. От който да стане ясно къде, кога е произведена, къде е доставена. Със ссобствени ТТХ. Да има някъде конкретно инфо по разследването и заключенията?
Ще съм ти благодарен да посочиш.
А докато не посочиш, всяко твое позоваване на казуса Смерч в Краматорск като обосновка за наличието на руски войски на Донбас, ще е ...(самоцензурирам)... . Освен ако не считаш за себе си за нормално да си проводник на бандеровска пропаганда, основана на провокации и убийства на собствения народ.

vassiln
Регистриран: ср май 16, 2018 10:45 pm

Мнение от vassiln » чет ное 19, 2020 6:01 am

Оппа, пак се излага аргумент, че опонентът вкарва пропаганда. Също впрочем и като при крайните русофоби в един друг форум.
Предлагам да го избягваме.
Това, че някоя информация се разпространява от пропагандни медии, не означава непременно, че е лъжлива.

vassiln

Мнение от vassiln » чет ное 19, 2020 7:29 am

jacksparrow написа:
ср ное 18, 2020 10:44 pm
1. Не е станало.

Ще започна с въпроса - каква е мотивацията изобщо да се дискутира въпросът? Ами интересно е (и това се вижда от включванията), и е по тематиката на форума.
Сега по въпроса с "предаването", "преминаването" или "дезертирането" на такива комплекси:
Както е писал и Танка, това са големи машини, с обсег минимум 20 и максимум 70 километра (за снарядите, които ги има и в Украйна, че руснаците имат и по-далекобойни). По тактически причини, както е писал колегата, те не следват войската отблизо като РСЗО Град и не се придават на бригадите. Затова не бяха разполагани в близост до руската граница, там, където през лятото на 2014 се образуваха "котлите". Самите "котли", украинските опорни пунктове в тях, бяха изобилно снимани след превземането им. В "Бойна слава" се водеше подробна тема и там бяха качени много клипове. И в тези клипове нямаше пускови машини на Смерч - нито унищожени, нито повредени, нито изправни.
И това при положение, че в тази война се снимаше всяка пленена или извадена от строя таратайка.
Както от руска, така и от украинска страна. Лост армор създадоха цяла база данни, вкл. за пленената техника. На този фон един пленен Смерч щеше да е като информационна атомна бомба.

Самото "дезертиране" на такъв комплекс също не е лесно. За да не бъдат поразени от вражеската артилерия, такива машини действат от дълбокия тил. Не ги оставят ей така на полето поединично и без надзор. Съпровождат ги командири, качени на джипове, сигурно и охрана. (А в базите се охраняват още по-добре.)
Самата машина е по-голяма от автобус, и няма проходимост като танк или БТР. И няма броня. Така че някой шофьор да я подкара, с надеждата да мине десетки километри и след това успешно да пресече фронта, е доста оптимистично. А пък ако имаше такъв оптимист, и беше успял, това щеше да е голяма сензация, той щеше да бъде интервюиран и показван като герой. А въпросната машина щеше гордо да минава на ежегодния парад в ДНР или ЛНР.
На територията на двете отцепили се области нямаше и военна част с такива комплекси, така че няма как да са и от някоя изоставена или превзета казарма.
Така че ако са действали от сепаратистка страна подобни машини, то те не произхождат от страна на ВСУ.
За прекарването на шест метрови ракети, тежащи близо тон, през линията на фронта, също не ми се мисли. И ако нямаш пускова установка, не е лесно да си я импровизираш.

antygon

Мнение от antygon » чет ное 19, 2020 8:57 am

vassiln написа:
чет ное 19, 2020 6:01 am
Оппа, пак се излага аргумент, че опонентът вкарва пропаганда. Също впрочем и като при крайните русофоби в един друг форум.
Предлагам да го избягваме.
Това, че някоя информация се разпространява от пропагандни медии, не означава непременно, че е лъжлива.
Не споря имало ли е или е нямало руски доброволци в Донбас. Дали тия доброволци до вчера не са били кадрови офицери и войници и техниката им не е била "бракувана" сутринта преди да минат границата - достатъчно данни има в нета, които показват нещата в подобен план.
Споря и аргументът за "пропаганда" е за конкретни случаи - Краматорск и ракетния обстрел на Мариупол и още един два такива.
И двата конкретни случая са плод на провокация и налагани от пропагандата за да обосноват руско военно присъствие и да предизвикат възмущение, без оглед на това, че се извършват посредством престъпление срещу собствения украински народ. И двата случая много, ама много удобно се случват точно в момент, когато са необходими да обслужат интересите на властта (хунтата) в Киев. Единия - когато се очертава разгрома на ВСУ в ДАП-а, втория в момента когато се очертава разгрома на ВСУ в Дебальцево. И при двата има много цивилни жертви, обстреляни са с доста "нехуманни" оръжия (абсурден термин - сякаш има "хуманни" оръжия) за да подготви общественото мнение за оправдаване несполучливите действия на Киев.
ПП. Един допълнителен въпрос - може ли някой да каже, какво е "стратегическата" цел на руснаците да обстрелят Краматорск и Мариупол, в контекста на цялото развитие на обстановката по фронта в конкретния период? Няма такава! Сраженията се водят доста далече и от двете места (въпреки че Мариупол е почти до фронта, тям нямаше тогава интензивни военни действия). Но двата много удобно обслужват пропагандата на Киев.

vassiln

Мнение от vassiln » чет ное 19, 2020 10:44 am

Възможно е да си прав, но трябва да се види посоката, от която са долетели снарядите. А тя личи по наклона им както са забити в земята - поне приблизително.
А е възможно и да са грешки на проруската реактивна артилерия - т.нар. перельот или недальот. Не е задължително да е умишлено изтребване на цивилни. Възможно е проруската страна да е правила отвличащи обстрели на различни направления, за да държи украинските резерви встрани от Дебалцево.

П.П. Конкретно за Мариупол даже "руснаците" (условно казано) пускаха дезинформация, че може да атакуват - мяркаха се БМП с надписи "На Мариупол!", пък щурм така и не последва.

antygon

Мнение от antygon » чет ное 19, 2020 11:16 am

vassiln написа:
чет ное 19, 2020 10:44 am

П.П. Конкретно за Мариупол даже "руснаците" (условно казано) пускаха дезинформация, че може да атакуват - мяркаха се БМП с надписи "На Мариупол!", пък щурм така и не последва.
Нормална дезинформация в условията на война. На всеослушание Захарченко казва че ще освобождава Мариупол, а истинския удар е на съвсем различно място.

Потребителски аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 » чет ное 19, 2020 2:05 pm

antygon написа:
ср ное 18, 2020 11:37 pm
T-72 написа:
ср ное 18, 2020 11:10 pm
Три - ОБСЕ казват за три, не за две.
Освен това чета, че има няколко вида касетъчни такива за системата Смерч. Всяка с отделен сериен номер. От който да стане ясно къде, кога е произведена, къде е доставена. Със ссобствени ТТХ. Да има някъде конкретно инфо по разследването и заключенията?
Ще съм ти благодарен да посочиш.
А докато не посочиш, всяко твое позоваване на казуса Смерч в Краматорск като обосновка за наличието на руски войски на Донбас, ще е ...(самоцензурирам)... . Освен ако не считаш за себе си за нормално да си проводник на бандеровска пропаганда, основана на провокации и убийства на собствения народ.
Щом почна с доводи за Бандеровската пропаганда, значи нещата са ясни.
Виж дискусията тук не е да обслужваме дадена прооаганда. Нито сме украинци, нито руснаци, че да водим някаква дискусия тип "наши" и "ваши". На тази тема съм писал много, още ми стоят ежедневните мнения в съответните теми в Крилето и Феникса. Моите пристрастия са ясни, не съм и няма да ги крия. Обаче в случая, се опитваме да установим реалният развой на събитията. Няма нужда да обслужваме, която и да е от страните, защото ние не сме страна.
Всяка от страните си има своя позиция, на която държи, ние в случая не сме обременени от това. Украинците твърдяха за масово участие на Руската армия в конфликта, руската армия естествено отричаше участие и на 1 войник. Истината, както винаги е някъде по средата.
За това показах клипове на комплекси "Смерчь" в Макеевка(ДНР). След това резултата от тяхното ползване. Клипове, паднали части от ракетите.
Естествено, ако човек е дълбоко пристрастен, това няма да му е достатъчно за доказателство. Вижда се, че това на снимките не са бойните глави на ракетите. В Армения на доста такива се нагледахме. Ако човек не е добре запознат с естеството на този модел, ще сметне че това са самите невзривени ракети (доста коментари имаше по медиите тези дни, в които коментираха, че ракетите били нефелни и не стигали до целите си.... ") в карабахския конфликт. . В първия ден, явно и представителите ма ОБСЕ са се заблудили, че това са невзривени ракети(напълно нормално е да се объркат).
Но това, че са се заблудили, абсолютно нищо не променя, зашото самите части от ракетите са на лице, т. Е имаме доказателство, че те са изпошзвани, и има клипове с тяхното използване. Де факто от някъде са дошли.
Разбира се, ако седнем да отричаме всичко, само за да водим спор, воден от пристрастия, ще твърдим, че са индийски, осетински или украински телепортирали се на десетки километри разстояние. Или че украинците са направили постановка. И заблудили представителите на ОБСЕ че изобщо е имало такова нещо. Ще отричаме, че тези клипове са реални, ще твърдим, че са постановка и т. н
Кому е нужно това обаче?
След като е очеваден факта за употребата им срещу Краматорск и присъствието им в ДНР?

Потребителски аватар
jacksparrow

Мнение от jacksparrow » чет ное 19, 2020 2:15 pm

vassiln написа:
чет ное 19, 2020 7:29 am

Самото "дезертиране" на такъв комплекс също не е лесно.
Цялата им флота и половината украинска армия дезертира, ти ми говориш за някаква ракета.

:lol:
- Защо воювате в Донбас и Луганск?
- Защото там има руски войници!
- А защо не воювате в Крим?
- Вие луди ли сте?! Там наистина има руски войници!

antygon

Мнение от antygon » чет ное 19, 2020 10:29 pm

T-72 написа:
чет ное 19, 2020 2:05 pm
В какъв смисъл ясно? Бандеровците са войни на светлината, изправени срещу ордите на Мордор? Не знам - за някой може да са и такива. Но и двата типа считам за отпадък на човешкото (с други думи - екскремент).
T-72 написа:
Виж дискусията тук не е да обслужваме дадена прооаганда. Нито сме украинци, нито руснаци, че да водим някаква дискусия тип "наши" и "ваши".
T-72 написа:
....че да водим някаква дискусия тип "наши" и "ваши"
Е, и аз не съм привърженик на такива дискусии и от началото питам - къде са последващите обективни доклади за обстрела, включително и за използваните боеприпаси. Защо в нета боеприпасите са снимани отдалеч, но не и така, че да можеше да се идентифицира всяка една ракета? Ако бяха руски мислиш ли, че нямаше украинските нацита да опищят вселената за това? Щаха. Но в нета - мълчание. Защо? Да не би за да не се види, че са украинско производство след разпада на СССР?
T-72 написа:
За това показах клипове на комплекси "Смерчь" в Макеевка(ДНР). След това резултата от тяхното ползване. Клипове, паднали части от ракетите.
+
След като е очеваден факта за употребата им срещу Краматорск и присъствието им в ДНР?
Извинявай нещо логиката някъде ми избяга.
:D Горното ми прилича на следното :
Петърчо сутринта видя, че Иванчо си купи два бонбона.
Следобед видя, че Марийка яде бонбони. И си помисли - абе знаех си, че е курва ....

Според мен обстрела на Краматорск категорично трябва да се приеме за провокация на хунтата.
Какво си спомням от този период : ЛДНР блокираха вече ВСУ в Дебальцево чрез завземането на Логвиново. ВСУ готвеха освобождаващ удар от Соледар, но не можеха да съберат достатъчно сили, а колоните, ако успееха да ги съберат, щяха да са изложени на флангови удар от изток (там бригадата Призрак на Мозговой имаше тотален превес). Точно около 10-ти Порошенко тичаше в зоната на военни действия, като имаше и инфо, че е в Краматорск (или е бил в нощта преди или около обстрела на Краматорск) за да се запознае с обстановката. Дали не се е надявал Меркел и Оланд да му повярват, че е бил подложен на обстрел, за да може да покаже колко е гаден Путин?
Както и да е : ЛДНР (конкретно милициите на ДНР) нямат никакъв, ама никакъв мотив да атакуват Краматорск - те печелят вече Дебальцево, а от преди около 10 дена вече е ясно, че не могат да завземат Светлодарск, за да могат да атакуват и Артемовск. Затова се ограничават с по-малкото - само блокиране на групировката в Дебальцево. Така, че няма НИКАКВА логика да обстрелват Краматорск.

По вида на боеприпасите - 9М55 (касетна), но от кой от всички видове - не е ясно. Максимален обхват - 70 км. УкрСМИ пищят че е изстреляна от района на Горловка (разстояние до северните граници на града там - 53-55 км.) Само че, точно в тези дни северно и западно от Горловка се водят тежки боеве. Значи, ако е от Горловка, трябва да е или в центъра на града или в неговата югоизточна част. Представяш ли си залп на три машини Смерч от центъра на града - предполагам няма да остане център. Значи трябва да е югоизточно от Горловка. Обаче ... опппааааа.... Разстоянието вече отива към максималната и то, ако три машини Смерч са гърмяли от покрайнините на града. Което едва ли би останало незабелязано от никой. Три пълни залпа.... Гати какво зрелище би било - няма начин да не направи впечатление на някой. Но в нета - тишина. Защо? А ако е още по на югоизток, вече излиза извън 70 километровия обхват. И факта, че няма никакво, дори и бегло потвърждение за залп на три системи Смерч (който няма как да не се види отдалеч) дава повече от достатъчни основания да твърдя, че това е провокация на хунтата в Киев.

ПП. Ето и още нещо, което намерих - изследване по системата на белингкет. Колкото и ютюб да са зачистили видеата, има останали фотоси.
https://dragon-first-1.livejournal.com/21688.html
Що да не му вярвам?

Ivanov
Регистриран: нед май 13, 2018 5:10 pm

Мнение от Ivanov » пет ное 20, 2020 7:03 pm

Всичко може да се очаква от бандерлогите .

Ихтамнет
Регистриран: чет юни 13, 2019 1:03 pm

Мнение от Ихтамнет » пет ное 20, 2020 7:48 pm

T-72 написа:
Виж дискусията тук не е да обслужваме дадена прооаганда. Нито сме украинци, нито руснаци, че да водим някаква дискусия тип "наши" и "ваши". На тази тема съм писал много, още ми стоят ежедневните мнения в съответните теми в Крилето и Феникса. Моите пристрастия са ясни, не съм и няма да ги крия.
Ти по-скоро украинците ли подкрепяш?

vassiln

Мнение от vassiln » пет ное 20, 2020 8:03 pm

Мисля че темата не е да подкрепяме някого, а да дискутираме: участва ли руската армия в конфликта и как го прави?

antygon

Мнение от antygon » пет ное 20, 2020 10:10 pm

vassiln написа:
пет ное 20, 2020 8:03 pm
Мисля че темата не е да подкрепяме някого, а да дискутираме: участва ли руската армия в конфликта и как го прави?
Българската армия участвала ли е в четническото движение в Македония?

vassiln

Мнение от vassiln » пет ное 20, 2020 10:32 pm

Сложен въпрос. Май е сигурно, че български войскови части не са.
А отделни офицери и подофицери - със сигурност.
Според мен мерилото е дали 1) целенасочената държавна политика е организирала намеса и
2) са участвали цели военни подразделения, части или съединения.
Сиреч, нивото на вземане на решения и мащаба на приложената сила.
Едно е да си затвориш очите за "отклонения" на отделни военнослужещи, а съвсем друго - целенасочено да ги пуснеш в мелачката на войната. Поротно, побатальонно, или цели полкове.

Ихтамнет
Регистриран: чет юни 13, 2019 1:03 pm

Мнение от Ихтамнет » пет ное 20, 2020 10:43 pm

При Илинденското въстание примерно не се намесваме изобщо. После в Балканската война е ясно, макар че тогава реално главно сърбите и гърците действат в Македония и я взимат почти цялата. Вече помощ от България е имало много- наши офицери в четите, минаване на оръжие през границата, бази на ВМРО на наша територия, даже през 20-те до 34-та те реално сами управляват Пиринска Македония.

Потребителски аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 » пет ное 20, 2020 11:16 pm

antygon написа:
чет ное 19, 2020 10:29 pm
T-72 написа:
В какъв смисъл ясно? Бандеровците са войни на светлината, изправени срещу ордите на Мордор? Не знам - за някой може да са и такива. Но и двата типа считам за отпадък на човешкото (с други думи - екскремент).
T-72 написа:
Виж дискусията тук не е да обслужваме дадена прооаганда. Нито сме украинци, нито руснаци, че да водим някаква дискусия тип "наши" и "ваши".
T-72 написа:
....че да водим някаква дискусия тип "наши" и "ваши"
Е, и аз не съм привърженик на такива дискусии и от началото питам - къде са последващите обективни доклади за обстрела, включително и за използваните боеприпаси. Защо в нета боеприпасите са снимани отдалеч, но не и така, че да можеше да се идентифицира всяка една ракета? Ако бяха руски мислиш ли, че нямаше украинските нацита да опищят вселената за това? Щаха. Но в нета - мълчание. Защо? Да не би за да не се види, че са украинско производство след разпада на СССР?
T-72 написа:
+
Извинявай нещо логиката някъде ми избяга.
:D Горното ми прилича на следното :
Петърчо сутринта видя, че Иванчо си купи два бонбона.
Следобед видя, че Марийка яде бонбони. И си помисли - абе знаех си, че е курва ....

Според мен обстрела на Краматорск категорично трябва да се приеме за провокация на хунтата.
Какво си спомням от този период : ЛДНР блокираха вече ВСУ в Дебальцево чрез завземането на Логвиново. ВСУ готвеха освобождаващ удар от Соледар, но не можеха да съберат достатъчно сили, а колоните, ако успееха да ги съберат, щяха да са изложени на флангови удар от изток (там бригадата Призрак на Мозговой имаше тотален превес). Точно около 10-ти Порошенко тичаше в зоната на военни действия, като имаше и инфо, че е в Краматорск (или е бил в нощта преди или около обстрела на Краматорск) за да се запознае с обстановката. Дали не се е надявал Меркел и Оланд да му повярват, че е бил подложен на обстрел, за да може да покаже колко е гаден Путин?
Както и да е : ЛДНР (конкретно милициите на ДНР) нямат никакъв, ама никакъв мотив да атакуват Краматорск - те печелят вече Дебальцево, а от преди около 10 дена вече е ясно, че не могат да завземат Светлодарск, за да могат да атакуват и Артемовск. Затова се ограничават с по-малкото - само блокиране на групировката в Дебальцево. Така, че няма НИКАКВА логика да обстрелват Краматорск.

По вида на боеприпасите - 9М55 (касетна), но от кой от всички видове - не е ясно. Максимален обхват - 70 км. УкрСМИ пищят че е изстреляна от района на Горловка (разстояние до северните граници на града там - 53-55 км.) Само че, точно в тези дни северно и западно от Горловка се водят тежки боеве. Значи, ако е от Горловка, трябва да е или в центъра на града или в неговата югоизточна част. Представяш ли си залп на три машини Смерч от центъра на града - предполагам няма да остане център. Значи трябва да е югоизточно от Горловка. Обаче ... опппааааа.... Разстоянието вече отива към максималната и то, ако три машини Смерч са гърмяли от покрайнините на града. Което едва ли би останало незабелязано от никой. Три пълни залпа.... Гати какво зрелище би било - няма начин да не направи впечатление на някой. Но в нета - тишина. Защо? А ако е още по на югоизток, вече излиза извън 70 километровия обхват. И факта, че няма никакво, дори и бегло потвърждение за залп на три системи Смерч (който няма как да не се види отдалеч) дава повече от достатъчни основания да твърдя, че това е провокация на хунтата в Киев.

ПП. Ето и още нещо, което намерих - изследване по системата на белингкет. Колкото и ютюб да са зачистили видеата, има останали фотоси.
https://dragon-first-1.livejournal.com/21688.html
Що да не му вярвам?
Изчакай малко, че съм доста зает тези дни. Прегледах, какво си пуснал, обаче се нуждае малко от проверка! Улици, точна локация на падналите части от ракетите. И дали е това точният адрес.

Отговори