Израел-Ливан (Хизбула)

Потребителски аватар
jacksparrow
Регистриран: вт май 08, 2018 12:24 am

Re: Израел-Ливан (Хизбула)

Мнение от jacksparrow » нед апр 12, 2020 7:27 pm

Да, ама пак не разбирам, Хизбула са се преоблекли в сирийски униформи и правят среща на 50 метра от израелски пост със сирийци? Явно съвсем през просото я карат. А как се разбира точно от видеото кой е ливанец и кой сириец. Иначе и на мен ако ми се наложеше да гадая, щях да предположа Голаните, зелени планини няма много в Сирия.

Израелците можеха поне червени стрелки да сложат, украинците така правеха навремето да отличат ребелски танк от руски :lol:
#BlackLivesMatter

vassiln
Регистриран: ср май 16, 2018 10:45 pm

Мнение от vassiln » пон апр 13, 2020 10:19 am

Не е на 50 метра, а на няколко хиляди метра. Снимат и киризят през разузнавателни камери с голямо увеличение и приближение. Разглеждаш един конкретен туит извън целия контекст на канала на IDF в Туитър. Моля да спазваме контекста!
:D

vassiln

Мнение от vassiln » пон апр 13, 2020 10:54 am

САЩ са обявили награда от 10 милиона долара за информация за някакъв виден хизбулах.

Изображение

Бил имал заслуги за обучението и финансирането на терористи в Ирак.

Слагам в спойлер повече информация за тези от вас, които решат да съдействат и разполагат с нужните данни.
► Виж съдържание
https://www.state.gov/reward-offer-for- ... awtharani/

Потребителски аватар
jacksparrow

Мнение от jacksparrow » пон апр 13, 2020 12:54 pm

vassiln написа:
пон апр 13, 2020 10:54 am
САЩ са обявили награда от 10 милиона долара за информация за някакъв виден хизбулах.
Up to. Наградата е до 10 милиона долара, a не от 10 милиона долара, както си написал. Тоест може и да е 1 долар. Мога да ти обещая да ти дам до 10 трилиона долара, а всъщност да дам 1 конгоански долар, има много видове долари. Същото е, често срещан рекламен "трик", да не казвам измама.
#BlackLivesMatter

vassiln

Мнение от vassiln » пон апр 13, 2020 9:09 pm

Считам горния пост за заяждане на дребно, ако САЩ са обявили наградата, се подразбира че са сащски долари. И в съда трябва да попадна на съдия - кретен, за да отсъди, че ми се полагат други долари. То не че не съм попадал и на кретени де, но говорим за общия случай.
Въпреки че малко бих се срамувал да издам субекта и после да съдя Великата държава за грешна валута. А и това което сочиш - че е "до" вместо "от", малко ме демотивира. Но допускам, че един известен български аналитик с контакти в Хизбула ще ме превари така или иначе. Остава само да го видя с лъскава спортна кола, и ще е ясно кой е набарал тлъстата сума. Иначе въпреки връзките му в нелегалната организация, засега го виждам да се вози само с метрото и с крака. Явно не бърза да си осребрява информацията. Чака да обявят по-големи суми.

vassiln

Мнение от vassiln » пет апр 17, 2020 9:01 am

Оня ден израелски дрон развалил джип на Хизбула в южен Ливан:
https://www.i24news.tv/en/news/internat ... der-report

Няма убити и ранени. В последните години израелците се стремят да не предизвикват жертви сред хизбуласите, особено на ливанска територия. Или има някаква неофициална договорка, или просто не желаят да предизвикват ответни действия.

vassiln

Мнение от vassiln » съб апр 18, 2020 8:15 am

Тази нощ IDF са констатирали повреди на огражденията и сигнализациите на три места по границата с Ливан:
Изображение

Обвзети от справедлив гняв, заявяват, че ще считат ливанската държава отговорна.
https://mobile.twitter.com/IDF/status/1 ... 5779691520

Не знам дали има връзка с инцидента с джипа. Ако е имал каско, може да бъде заподозрян и застрахователя.

В Мрежата се коментира и че единия войник на снимката е без затъкнат в автомата пълнител.

vassiln

Мнение от vassiln » вт апр 21, 2020 10:32 am

Мудакът е сложил видео с унищожаването на хизбулашкия джип.

Предполагаше се, че е ударен заради товара, но като гледам, имаха време даже да се върнат за багажа си. Пояснявам, че първо е стрелян в движение, най-вероятно с цел да ги накарат да спрат и да избягат по-далече от колата.
Две ракети Hellfire и три дупки в граничната ограда, срещу един SUV. Не ми изглежда лоша сделка.

Потребителски аватар
jacksparrow

Мнение от jacksparrow » вт апр 21, 2020 12:51 pm

Даже затвориха и вратите и седнаха в кварталното барче да пият кафе и да гледат сеир... Ама така е като имаш застраховка "Живот", няколко десетки хиляди ракети на склад. Замислят се по 5 пъти преди да те думнат, а и са така добри да те предупреждават преди това. Сигурно и колата е застрахована де, май ливанските компании предлагаха застраховка от удар на израелска ракета.
#BlackLivesMatter

vassiln

Мнение от vassiln » вт апр 21, 2020 1:38 pm

Абе не мога да съм сигурен, щото има периоди с масови щети. Примерно като отвлякоха двамата израелски войници през юли 2008-ма, гордите израелски ВКС издумкаха 26 коли и бусове в района от Ливан, където ги завлякоха. А толкова щети наведнъж провалят таргетите на всеки имуществен застраховател. И някой мениджър може да отлети. По същата причина отказват на Хизбула групова (обща) полица. Не е като градушката в София преди няколко години, но си е проблем. Не случайно най-големите фалити в Ливан както на имуществени, така и на животозастрахователни дружества бяха през есента и края на 2006-та, като дойде време да се плаща по предизвиканите от израелските космонавти повреди, смъртни случаи и телесни вреди.

П.П. Извинявай, не съм те разбрал, че говориш метаболично за застраховката на Хизбула. От ракията е.

vassiln

Мнение от vassiln » вт апр 21, 2020 1:48 pm

Е добре де, това по-горе за фалитите малко си го измислих, но ми се стори много компетентно и че ще звучи интересно и ще ми вдигне рейтинга.

Потребителски аватар
jacksparrow

Мнение от jacksparrow » вт апр 21, 2020 2:26 pm

Малко подробности за дупките в оградите. Тоест няма много инфо и подробности, но репортер на Ал Манар е бил на мястото и смята, че израелската армия прави от мухата слон :? , а израелските медии били учудени и възмутени как там бил допуснат репортер на вража медия, на метър до войниците им, добавяйки, че Ал Манар имал анти израелска адженда.

Обаче ливанецът си е в Ливан, честно не виждам какво толкова се учудват израелските медии??? :? Или вече ливанците трябва да искат разрешение от Израел къде да ходят в държавата си???
Изображение
http://english.almanar.com.lb/1005677
#BlackLivesMatter

vassiln

Мнение от vassiln » вт апр 21, 2020 4:11 pm

Ми не е "на метър", а на метри.
"Метар михаеле цха", сякаш казва гласът на иврит.

Потребителски аватар
jacksparrow

Мнение от jacksparrow » ср апр 22, 2020 2:20 pm

Важно! Ливан стават първата арабска държава която разрешава отглеждане на марихуана за медицински цели. В България все още това е престъпление...

В парламента единствено Хизбула са гласували против. Но анализатори считат, че това е само и единствено принципна позиция(консервативна партия са все пак, не върви да подкрепят дрогите официално), докато са разрешили на съюзниците си в коалицията да гласуват за легализирането на тревата.

И без това повечето коноп се отглеждал в долината Бекаа, където Хизбула има силна подкрепа, вероятно голяма част от електоратът живее там и се занимава с това доходно земеделие.

ООН поставя Ливан в топ 5 на производителите на канабис в света. Сега сигурно ще осветлят и осчетоводят бизнеса, а пък лекарите ще почнат едно писане на рецепти :mrgreen:

https://amp.thenational.ae/world/mena/l ... ssion=true

Изображение
#BlackLivesMatter

Потребителски аватар
thorn
Site Admin
Регистриран: съб апр 21, 2018 10:56 pm

Мнение от thorn » ср апр 22, 2020 3:07 pm

Те да вземат да разрешат отглеждането на кат. Очевидно добре се отразява на бойните качества.

vassiln

Мнение от vassiln » ср апр 22, 2020 3:09 pm

Гат.
И ракията се отразява добре.
А при несвикналите юноши - даже и бирата.

Потребителски аватар
jacksparrow

Мнение от jacksparrow » ср апр 22, 2020 4:12 pm

Гата май е регионален феномен, а и преселниците си го харесват и тачат. Например в Израел е разрешено отглеждане на гат, понеже имали доста йеменски евреи които си го дъвчели с кеф. Разрешавало се да се отглежда в диво състояние и да се дъвчат листата му, тоест да не се сади, ама върви доказвай, че растението не е саморасло, а някоя израелска бабичка е мушнала семето там със садило :?

И чета в уикито, че в Швеция поради многото сомалийци шведи и там намирал почва, въпреки, че бил забранен.

В Ливан са традиционалисти, пък и няма кой да го отглежда, нямат преселници от Йемен и Сомалия.

Все едно руснаците или американците да варят сливова и кайсиева.
#BlackLivesMatter

vassiln

Мнение от vassiln » ср апр 22, 2020 11:50 pm

vassiln написа:
пон апр 13, 2020 10:54 am

Изображение

Бил имал заслуги за обучението и финансирането на терористи в Ирак.

Слагам в спойлер повече информация за тези от вас, които решат да съдействат и разполагат с нужните данни.
► Виж съдържание
https://www.state.gov/reward-offer-for- ... awtharani/
Продължават, но ето:

Изображение

От ляво - Каахани, от дясно - Кавтарани.

vassiln

Мнение от vassiln » ср апр 29, 2020 12:35 pm

Празнична реклама на IDF/Цахал.

Този път са пропуснали да покажат кадър как боен плувец приплясква с плавниците. Но това корелира с неотдавнашните им заявления, че организират кислородни бутилки за населението, както е показано и в клипа.

Потребителски аватар
jacksparrow

Мнение от jacksparrow » чет апр 30, 2020 11:46 am

https://www.reuters.com/article/us-germ ... SKBN22C0LC

Германия накрая обявили Хизбула за терористи след силен натиск на Израел и САЩ. Еврейски организации приветствали. Странното в случая е. че било заради дейноста на Хизбула в Сирия. Това което се питам е, каква работа има Германия има в Сирия и второ сефте чувам Хизбула да са извършвали актове на тероризъм в Сирия, да са летели със самолети в кули, да са карали камиони през коледни базари, да са режели глави...

Сега сигурно германците трябва да арестуват и цялото ливанско правителство барабар с президента им, че всеки има някакви контакти и връзки с Хизбула...

ПС> Не е ли добре да се направи отделна тема за Израел и там да се пише за армията им, някак си не всички искаме да гледаме солджърите им как плякат в калта особено рано сутрин преди първата бира.
#BlackLivesMatter

vassiln

Мнение от vassiln » чет апр 30, 2020 12:12 pm

Защо, на мен са ми интересни.
За палестинския въпрос има отделна тема, но вероятността израелските солдати да влязат в пълномащабен конфликт е най-голяма при участието на Хизбула.
Тема за Израел има и в общия раздел (обща), но според мен не трябва Цахал да ги редим там.
А ако ще правим отделна тема само за IDF, ще стане четвърта на израелска тематика. Като в един друг форум, дето Русия изскача във всеки раздел.
Ако се натрупа информация и повече пишещи, може да се мисли за разделяне на темата. Мисля че има техническа възможност.

Потребителски аватар
jacksparrow

Мнение от jacksparrow » чет апр 30, 2020 3:04 pm

Ами то и тука има доста теми за Русия, Русия не знам си каква, Русия без политика, Руска Армия, Руски флот, Дедо Иван и не знам какво още, да не говорим, че в украинската тема пак основно се пише за Русия...

Според мен темата за Израел (не знаех даже за съществуването на темата) трябва да се премести в съвремени конфликти.

А политиката на Хизбула не се върти около Израел само. Даже напоследък не са и главна тема. Имат си по належащи грижи като такфири терористи, икономика, корони, легализация на марихуана и т.н.
#BlackLivesMatter

vassiln

Мнение от vassiln » чет апр 30, 2020 3:12 pm

Е те конфликтите на Израел генерално са два - с палестинците и с иранските приятели, главният и най-кървав засега сред тези последните е Хизбула.

vassiln

Мнение от vassiln » нед май 03, 2020 9:33 am

vassiln

Мнение от vassiln » пон май 04, 2020 7:22 pm

Моден израелски снайперист е изложен в туитъра на Цахал:
Изображение

Сложили са му някакво мото - хаштаг #MayThe4thBeWithYou. И текст, че при снайперистите великият камуфлаж ги разделя на рукита и укита.
https://mobile.twitter.com/IDF/status/1 ... 8796853248

Ма не съм фен на стари филми с нови детски епизоди, та не ги разбирам много тия работи. Знам само, че като ти свирне куршум покрай ушенцето, и изобщо не ти е до укита и джедаи.

Отговори