Израел-Ливан (Хизбула)

Ихтамнет
Регистриран: чет юни 13, 2019 1:03 pm

Re: Израел-Ливан (Хизбула)

Мнение от Ихтамнет » пон юни 29, 2020 9:41 pm

jacksparrow написа:
пон юни 29, 2020 8:01 pm
На мен не ми прилича на запален, пък го гледам на доста голям монитор. Изобщо цялото послание на картинката е за мирно съществуване на палестинци, израелци и ливанци, евреи, християни и мюсулмани, бели гълъби и референдум на който да се реши мирно въпросът.
Възможно е и да е така, аз го гледам от телефона. Но какъв ще е този референдум и какво очакват да постигнат с него, така или иначе евреите са повече и ще го спечелят. Освен ако не се направи по области примерно, даже това би било интересна идея, всяка област например да гласува дали иска да е в Израел или в Палестинската държава, но и тогава може да има проблеми и спорове около това кой и как ще начертае областите и избирателните райони.

vassiln
Регистриран: ср май 16, 2018 10:45 pm

Мнение от vassiln » пет юли 03, 2020 2:43 pm

ИОС тренирали бойни действия на електронни симулатори:

Големи са геймъри. :D

Потребителски аватар
jacksparrow
Регистриран: вт май 08, 2018 12:24 am

Мнение от jacksparrow » пон юли 06, 2020 12:44 am

Интервю на руснак служил в ИДФ и шетал от тяхно име на територията на Сирия, Ливан, Йордания.

#BlackLivesMatter

vassiln

Мнение от vassiln » пон юли 06, 2020 9:31 am

Тая заран в 4:00 часа израелските космонавти са пуснали поредния разузнавателен сателит - Офек-16. Този бил за оптико-електронно разузнаване.

vassiln

Мнение от vassiln » съб юли 11, 2020 7:32 am

Любимият ми детско-юношески канал в Туитър (вече и на руски!) все по-често почва да се позовава на резолюции на ООН:
Армия обороны Израиля
@IdfRussian
В преддверии продления мандата ЮНИФИЛ, ЦАХАЛ и МИД Израиля доставили послов и дипломатов к северной границе Израиля к нейтрализованному туннелю Хизбаллы. ЮНИФИЛ должен полностью выполнить Резолюцию № 1701, чтобы предотвратить террористическую деятельность Хизбаллы на юге Ливана.
Ако разбирам правилно, искат ЮНИФИЛ да си изпълни задълженията и да ги пази от Хизбула.

За целта водили чужди посланици да им показват тунел на Хизбула.
Изображение

Изображение

vassiln

Мнение от vassiln » пон юли 13, 2020 10:14 am

Малко за арсенала от стрелково оръжие на Хизбула. Убитият в Сирия Хамза Ибрахим Хайдар е сниман с различни пушкала.
Изображение

Изображение

Последното е АКС-74У.
Изображение
А нощните очила са AN/PVS-7. Хизбула, особено по-отбраните им части, не се свенят от щатско оръжие и прибори.

Отговори