Съвременна Русия

Eguo
Регистриран: нед май 13, 2018 2:05 pm

Re: Съвременна Русия

Мнение от Eguo » пет ное 08, 2019 11:39 am

Алиса
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0 ... %B8%D0%BA)
впервые заговорила на иностранном языке.
Первой страной, кроме России, где заработал голосовой помощник, стала Турция.
;)

Приложение Алиса (аналог американской Siri) в России занимает все больше и больше места.
Особенно она получила распространение в дорожных навигаторах.
Так же она вступает в беседы и помогает пр работе на компьютере и на смартфоне.
+Яндекс колонки и пр.

П.С.

ИМХО - Алиса и Siri - это военные разработки.
Но если спросить об этом у Алисы - она уклоняется от ответа и не хочет говорить на эту тему. :D

Jefferson F. Davis
Регистриран: нед май 13, 2018 1:46 pm

Мнение от Jefferson F. Davis » пет ное 08, 2019 5:00 pm

Аз вече се убедих че т.н. демокрация облагодетелствува определен кръг хора за сметка на всички останали. Всичко друго е пиар и митове. Колкото до сляпото копиране имаме си поговорка за това. Видяла жабата че подковават вола и тя се наредила.

Потребителски аватар
thorn
Site Admin
Регистриран: съб апр 21, 2018 10:56 pm

Мнение от thorn » пет ное 08, 2019 8:42 pm

Недемокрациите още повече.

Ихтамнет
Регистриран: чет юни 13, 2019 1:03 pm

Мнение от Ихтамнет » пет ное 08, 2019 9:43 pm

Jefferson F. Davis написа:
пет ное 08, 2019 7:51 am
Ихтамнет написа:
чет ное 07, 2019 6:51 pm
Восток написа:
чет ное 07, 2019 6:10 pm
България е бита карта.
В какъв смисъл?
В смисъл че България управлява от колониалната администрация на САЩ посредством местни марионетки.
Е ние сме по-скоро васали, но такива са и почти всички останали европейски (а и не само) страни, и те ли са обречени?

Потребителски аватар
thorn
Site Admin

Мнение от thorn » пет ное 08, 2019 11:11 pm

България беше управлявана от колониална администрация и местни марионетки и през 1944-1989. При това МНОГО по-твърд и безкомпромисен контрол.

Jefferson F. Davis
Регистриран: нед май 13, 2018 1:46 pm

Мнение от Jefferson F. Davis » съб ное 09, 2019 6:58 am

thorn написа:
пет ное 08, 2019 11:11 pm
България беше управлявана от колониална администрация и местни марионетки и през 1944-1989. При това МНОГО по-твърд и безкомпромисен контрол.
Комунизмът наред с национал социализма и робовладелческия период бяха едни от най зловещите социални експерименти.

Eguo

Мнение от Eguo » съб ное 09, 2019 9:30 am

Ихтамнет написа:
пон ное 04, 2019 11:03 pm
...
И някой имал ли е опит или впечатления от китайските или индийските марки- като Грейт Уол,
Я не имел опыта, но в России 5-10 лет назад появилось много китайских автомобилей, Грейт Уол в том числе. Много было их на улицах и во дворах. (индийских не было и нет)
Выделялись китайские автомобили обычно тем, что выглядели как американские большие внедорожники, и стоили совсем немного. Я каждый день встречал их на улицах.
Было много рекламы... Но постепенно китайские легковые автомобили исчезли с улиц. Ненадежны + торговая политика России по легковым автомобилям убрала их...

Однако в России много грузовых китайских автомобилей. Главное их преимущество - стоимость. Для "быстрого" бизнеса это аргумент.
Китайские грузовики тоже ненадежные (как и легковые китайские автомобили), я сам неоднократно видел, как у них отваливались колеса вместе с осью, или ломались рамы от перегруза (российские грузовики от перегруза не ломаются). Но китайские грузовые автомобили все таки часто используют для больших строительных проектов, где надо выполнить большой объем работ за не продолжительное время.
Например строительство крупного жилого комплекса, или например "Крымский мост" или строительство аэродрома.
После одной стройки китайский грузовой автомобиль окупает себя и его можно сдать в металлолом. (думаю, что они не ремонтнопригодны).
Вообще, конечно, Китай новая супердержава, в том числе и промышленная.
Но продукция машиностроительных заводов китайских вероятно не будут считаться качественной еще очень долго.
При все "отсталости" российской промышленности - качество изготовления в РАЗЫ лучше и надежней, чем китайский товар.

Достаточно вспомнить, как на танковом биатлоне у китайского танка отвалился каток... :shock:

П.С.
thorn написа:
И до 1944 тоже хватало внешнего управления. С достаточно серьезным контролем.... ;)

Ихтамнет
Регистриран: чет юни 13, 2019 1:03 pm

Мнение от Ихтамнет » съб ное 09, 2019 12:38 pm

Eguo написа:
съб ное 09, 2019 9:30 am

Вообще, конечно, Китай новая супердержава, в том числе и промышленная.
Но продукция машиностроительных заводов китайских вероятно не будут считаться качественной еще очень долго.
При все "отсталости" российской промышленности - качество изготовления в РАЗЫ лучше и надежней, чем китайский товар.
То и пазарите, за които главно произвеждат ги карат да правят по-нискокачествена продукция. Почти всичките им коли се продават в самия Китай или в останалите азиатски страни, където ключови са не качеството или надеждността, а цената и количествата. На европейския пазар пък, където качеството е определящо, нямат изградени позиции и има тежка конкуренция. Носи им се и славата на по-нискокачествени производители, така че имат сериозни препятствия, ако искат да пробият.

Потребителски аватар
thorn
Site Admin

Мнение от thorn » съб ное 09, 2019 7:12 pm

съб ное 09, 2019 6:58 am
thorn написа:
Комунизмът наред с национал социализма и робовладелческия период бяха едни от най зловещите социални експерименти.
Чак пък със робовладелческия период и т. н. не го сравнявай. Дори спрямо модерните европейски страни от 19 век нивото на лична свобода, социално равенство, действащи социални лифтове и т. н. са несравними.

Потребителски аватар
thorn
Site Admin

Мнение от thorn » съб ное 09, 2019 7:16 pm

Eguo написа:
съб ное 09, 2019 9:30 am
.
thorn написа:
И до 1944 тоже хватало внешнего управления. С достаточно серьезным контролем.... ;)

Да речем по време на войните, а също екстремалната ситуация 1881-1883, когато страната е де факто руски протекторат. През останалото време българските правителства са лавирали и не е имало някаква тотална обвързаност с една от великите сили.

Потребителски аватар
Восток
Регистриран: нед май 20, 2018 9:22 pm

Мнение от Восток » нед ное 10, 2019 2:39 pm

Почти 65% от гражданите на ДНР и ЛНР виждат бъдещето в състава на РФ.
50,9% считают, что нынешние территории ДНР и ЛНР должны стать частью России, еще 13,4% — «частью России, но с особым статусом». Таким образом, подавляющее большинство жителей ДНР и ЛНР — 64,3% видят Донбасс в составе России.
https://novorosinform.org/795242
"Война должна вестись не против России, а исключительно для свержения большевизма. Нельзя смешивать СССР с Россией, советскую власть с русским народом, палача с жертвой."

Eguo

Мнение от Eguo » нед ное 10, 2019 3:05 pm

Восток написа:
нед ное 10, 2019 2:39 pm
Почти 65% от гражданите на ДНР и ЛНР виждат бъдещето в състава на РФ.
50,9% считают, что нынешние территории ДНР и ЛНР должны стать частью России, еще 13,4% — «частью России, но с особым статусом». Таким образом, подавляющее большинство жителей ДНР и ЛНР — 64,3% видят Донбасс в составе России.
https://novorosinform.org/795242
Лично я хотел, бы, чтобы у ДНР и ЛНР стали конфедерацией.
И далее Россия их признала как независимое государство.
Примерно как Турция с Северным Кипром, Армения с Нагорным Карабахом, Россия с Абхазией.
Для меня - это идеальный вариант.

Но я понимаю, что... :)

Изображение

Потребителски аватар
Восток

Мнение от Восток » нед ное 10, 2019 3:19 pm

Eguo написа:
нед ное 10, 2019 3:05 pm
Примерно как Турция с Северным Кипром, Армения с Нагорным Карабахом, Россия с Абхазией.
Защо? Какъв е смисъла от така конфедерация като пак ще е зависима от РФ и никой друг няма да я признае? За мен ДНР, ЛНР, Абхазия, Осетия, Приднестровието, всички трябва да са в състава на РФ, така или иначе никой няма да ги признае и РФ винаги ще е лошата.
"Война должна вестись не против России, а исключительно для свержения большевизма. Нельзя смешивать СССР с Россией, советскую власть с русским народом, палача с жертвой."

Eguo

Мнение от Eguo » нед ное 10, 2019 4:36 pm

Восток написа:
нед ное 10, 2019 3:19 pm
Eguo написа:
нед ное 10, 2019 3:05 pm
Защо? Какъв е смисъла от така конфедерация като пак ще е зависима от РФ и никой друг няма да я признае? За мен ДНР, ЛНР, Абхазия, Осетия, Приднестровието, всички трябва да са в състава на РФ, така или иначе никой няма да ги признае и РФ винаги ще е лошата.
Восток, а какой смысл в Бельгии или в Македонии или в Латвии или в Занзибаре?

У нас и так самая большая страна в мире.
Если Россия гарантирует безопасность ДНР и ЛНР, даст им всем желающим свои паспорта, откроет границу, чем будет ДНР отличаться от Коста-Рики?
Да ничем.

Мне не нравиться сегодняшнее положение, с тем, что Россия не признает независимость ЛНР и ДНР и Приднестровья.
Но если Россия признает их, или включит их в свой состав - что положительное случиться для граждан ЛНР, ДНР и Приднестровья?

Да НИЧЕГО!
Они и так, все кто желал стали и становятся гражданами России.

П.С.
Это я (и жители ДНР и ЛНР и Приднестровья) не могу просто так стать гражданином Болгарии и получать все преимущества болгарского гражданства.

А жители ДНР и ЛНР и Приднестровья - могут легко и просто получить российское гражданство и пользоваться всеми преимуществами российского гражданства даже если проживают на территории своих государств непризнанных.

Потребителски аватар
Восток

Мнение от Восток » нед ное 10, 2019 8:45 pm

Ще се отличава, защото ДНР и ЛНР няма да бъдат признати от никой, никой няма да им признае паспортите, никой няма да им признае държавата, дипломите на университетите и така нататък, само РФ ще го прави, за всички останали гражданите на ДНР и ЛНР ще са втора ръка хора.

Как така какво положително ще им се случи? Ще са част от държавата, с която се самоопределят и ще живеят заедно с хората, с които са един народ, какво по- хубаво от това?

Дали ще имат руски паспорт или не няма значение, аз самия вероятно мога да получа белоруски паспорт, но какво от това като няма да живея в Беларус, няма да плащам данъци там и по никакъв начин няма да допринасям за развитието на страната, друго е когато живееш в своята държава, а държавата на всички тези хора е РФ.

Eguo

Мнение от Eguo » нед ное 10, 2019 10:12 pm

Восток написа:
нед ное 10, 2019 8:45 pm
Ще се отличава, защото ДНР и ЛНР няма да бъдат признати от никой, никой няма да им признае паспортите, никой няма да им признае държавата, дипломите на университетите и така нататък, само РФ ще го прави, за всички останали гражданите на ДНР и ЛНР ще са втора ръка хора.

...
Вероятно мы не понимаем друг друга.

Пример - Я гражданин России.
И мне АБСОЛЮТНО н@срать кто в Бельгии или в Мозамбике признает мой паспорт или диплом.

Ты живешь в Болгарии, в небольшой стране, в которой многие уезжают из страны, чтобы заработать деньги.
Я живу в России, из которой уезжают уже заработав или своровав деньги. )))

Мне в России хорошо и прекрасно и меня АБСОЛЮТНО (повторюсь) не волнует кто там за рубежом признает мои документы или признают моё право на Крым.
И гражданам России живущим в ДНР и ЛНР - так же плевать на то, что в Канаде или в Польше не признают их документы. Зачем им признание Лондона или Ирландии?

В чем проблема то?
Думаешь мне или кому то важно признание какой то Португалии?
Ты очень ошибаешься.
Мне Португалия ПАРАЛЛЕЛЬНА.
У меня и без Португалии в России полно дел и занятий.

Твое Восток мнения для меня в 1000 раз важнее, чем мнение Португалии. :)

Eguo

Мнение от Eguo » пон ное 11, 2019 12:12 pm

Россия окончательно потеряла лидерство...
► Виж съдържание
https://data.oecd.org/healthrisk/alcoho ... mption.htm

Райнхард
Регистриран: нед май 20, 2018 10:31 pm

Мнение от Райнхард » пон ное 11, 2019 2:09 pm

съб ное 09, 2019 6:58 am

Разпадането на СССР е най-голямата трагедия на миналия век.

Потребителски аватар
thorn
Site Admin

Мнение от thorn » пон ное 11, 2019 2:11 pm

По страшни и от Първата и Втората световна война, от епидемията от испански грип и от геноцидните изпълнения в Кампучия и Руанда?

Райнхард
Регистриран: нед май 20, 2018 10:31 pm

Мнение от Райнхард » пон ное 11, 2019 2:24 pm

* Геополитическа трагедия

Потребителски аватар
thorn
Site Admin

Мнение от thorn » пон ное 11, 2019 2:31 pm

Защо да е най-голямата?

Eguo

Мнение от Eguo » пон ное 11, 2019 2:37 pm

thorn написа:
пон ное 11, 2019 2:31 pm
Защо да е най-голямата?

а почему нет?

Я сам не сторонник "плакать" по СССР.
Скорее наоборот.

Но трагедия была большая, развалившись СССР по сути похоронил под собой судьбы и труды сотен миллионов людей во многих странах.

даже Вторая Мировая затронув сотни миллионов людей, была лишь этапом жизни людей, далее все вернулось более менее в привычное русло для них.
а развал СССР - поменял жизнь бесповоротно.

Потребителски аватар
Восток

Мнение от Восток » пон ное 11, 2019 4:33 pm

Eguo написа:
нед ное 10, 2019 10:12 pm
Вероятно мы не понимаем друг друга.

Пример - Я гражданин России.
И мне АБСОЛЮТНО н@срать кто в Бельгии или в Мозамбике признает мой паспорт или диплом.

Ты живешь в Болгарии, в небольшой стране, в которой многие уезжают из страны, чтобы заработать деньги.
Я живу в России, из которой уезжают уже заработав или своровав деньги. )))

Мне в России хорошо и прекрасно и меня АБСОЛЮТНО (повторюсь) не волнует кто там за рубежом признает мои документы или признают моё право на Крым.
И гражданам России живущим в ДНР и ЛНР - так же плевать на то, что в Канаде или в Польше не признают их документы. Зачем им признание Лондона или Ирландии?

В чем проблема то?
Думаешь мне или кому то важно признание какой то Португалии?
Ты очень ошибаешься.
Мне Португалия ПАРАЛЛЕЛЬНА.
У меня и без Португалии в России полно дел и занятий.

Твое Восток мнения для меня в 1000 раз важнее, чем мнение Португалии. :)
Въпрос на гледна точка, ти гледаш от статута на гражданин на РФ, живеещ на територията ѝ, хората в ДНР и ЛНР навярно имат друга гледна точка. Дори и от елементарна гледна точка, едно е да имаш 3 апартамента в ДНР, друго е да имаш 3 апартамента в Донецката област на РФ, нали? :mrgreen: Сега тия хора са като в ничия земя, друго е да са в състава на РФ, много по- добре ще е и за региона и за развитието му, и за бъдещето на всички тия хора. ДНР и ЛНР са нещо преходно, според мен повечето хора там ги виждат като стадий към присъединяването към федерацията.

Просто е обидно, че приехте Крим, а ДНР и ЛНР не, тия хора не са по- малко руснаци от тия в Симферопол или от тия в Смоленск...

Eguo

Мнение от Eguo » вт ное 12, 2019 12:12 pm

Российская группа Солнцевоторот, разместив песню (на основе российского гимна) на Ютуб,
получила предупреждение за использование мелодии финской песни.

:D :D :D

Я послушал финскую песню - точно!
особенно после 1 мин. и далее.

Потребителски аватар
T-72
Site Admin
Регистриран: пет май 04, 2018 7:50 am

Мнение от T-72 » вт ное 12, 2019 12:50 pm

Мисля, че има още мегдан да се разпада. Толкова републики могат да станат независими държави.
Чечня на първо място, Татарстан и т. н

Отговори