Украйна - военни действия - вчера, днес и утре

antygon
Регистриран: съб май 19, 2018 6:07 pm

Re: Украйна - военни действия - вчера, днес и утре

Мнение от antygon » пет ное 20, 2020 2:08 pm

vassiln написа:
пет ное 20, 2020 1:50 pm
.......че ако действат байрактари............
Ще бъдат нов вид, специално приспособени за украинската действителност - с половината електроника, другата окрадена.

vassiln
Регистриран: ср май 16, 2018 10:45 pm

Мнение от vassiln » пет ное 20, 2020 3:38 pm

Като каза електроника, не знаем как стоят нещата с РЕБ. Егуо не отрича поне за тях, че действат руски системи. А там може би ще се решава въпроса кой кого ще види първи.

antygon
Регистриран: съб май 19, 2018 6:07 pm

Мнение от antygon » пет ное 20, 2020 6:09 pm

;) Колонела съобщава за новия трудов успех на шахтьорите в Донбас. Този път изкопали от най-дълбоката шахта това :
Изображение
Появилось фото от наблюдательной миссии ОБСЕ на Донбассе, где на территории ЛНР демонстрируется комплекс управления БПЛА "Наводчик-2". Согласно опубликованной фотографии, машина находилась в 12 км от линии фронта. Само фото сделано 8 ноября. Рядом с ним находилась белая машина СЦКК.
Сам комплекс предназначен для управления группой БПЛА (до 7 штук типа "Гранат"). Может как обеспечивать наблюдение за линией фронта, так и поддерживать корректировку огня батарей тяжелой артиллерии и РСЗО как в интересах нанесения ударов по объектам и скоплениям войск противника, так и для контрбатарейной работы.
Изображение
Изображение
Вярно, прави уговорки - фотошоп или пък машина, подпомагаща ОССЕ.
https://colonelcassad.livejournal.com/6341674.html

Потребителски аватар
Восток
Регистриран: нед май 20, 2018 9:22 pm

Мнение от Восток » пет ное 20, 2020 10:21 pm

T-72 написа:
пет ное 20, 2020 8:47 am
Интересно ми е , ако ги използват( а мисля, че те за това са ги взели), как ще им противодействат от ДНР? Ако ги ползват украинците близо до границата, тогава ясно. Обаче , все си мисля, че няма да жилят там.
Предполагам, че първо ще полеят мястото, откъдето излитат, после ще мислят как да ги свалят.

Иначе, се оказва, че Укропощите приемат преводи от Крим, обозначавайки ги като международни. Парите не миришат, както се вика. :mrgreen:
«Международными» маркируются прямые переводы из Крыма. Получить их — не вопрос. На этой квитанции, которую работники почтового отделения дали подписать клиенту, но не выдали в руки, написано «Севастополь, Россия». Счастье, что удалось сделать фото. Какого чёрта это происходит? Это же не первый случай!» — возмущена Волошина.
https://novorosinform.org/835644
"Война должна вестись не против России, а исключительно для свержения большевизма. Нельзя смешивать СССР с Россией, советскую власть с русским народом, палача с жертвой."

Потребителски аватар
jacksparrow
Регистриран: вт май 08, 2018 12:24 am

Мнение от jacksparrow » пет ное 20, 2020 10:55 pm

Надявам се скоро украинците да осъзнаят, че вече Хрушчов го няма, Крим го няма и да се кротнат и да спрат да избиват сънародниците си на изток и да продължат напред с реформите и федерализацията. И то най-вече политиците, Зеленски нали за това го избраха с голямо мнозинство, а нищо не е постигнал. Хората искат мир, а политиците ги предават.
#BlackLivesMatter #IStandWithLukashenko

Потребителски аватар
T-72
Site Admin
Регистриран: пет май 04, 2018 7:50 am

Мнение от T-72 » съб ное 21, 2020 10:43 pm

Восток написа:
пет ное 20, 2020 10:21 pm
T-72 написа:
пет ное 20, 2020 8:47 am
Интересно ми е , ако ги използват( а мисля, че те за това са ги взели), как ще им противодействат от ДНР? Ако ги ползват украинците близо до границата, тогава ясно. Обаче , все си мисля, че няма да жилят там.
Предполагам, че първо ще полеят мястото, откъдето излитат, после ще мислят как да ги свалят.

Иначе, се оказва, че Укропощите приемат преводи от Крим, обозначавайки ги като международни. Парите не миришат, както се вика. :mrgreen:
«Международными» маркируются прямые переводы из Крыма. Получить их — не вопрос. На этой квитанции, которую работники почтового отделения дали подписать клиенту, но не выдали в руки, написано «Севастополь, Россия». Счастье, что удалось сделать фото. Какого чёрта это происходит? Это же не первый случай!» — возмущена Волошина.
https://novorosinform.org/835644
Почна се (това е първият клип, за който се твърди, че показва използване на Байрактар в Донбас) :

Има време да се разбере, дали е от там изобщо клипа.
Аз поне не намирам достоверни доказателства, публикации в медии, форуми и къде ли още не по темата.
Има само клип, с неизвестен произход, за който, някой казал че е от там.
Както и да е , утре ще разберем.
Обаче, дори да с еокаже, че е от последният Карабахски конфликт, рано или късно ще видим подобни кадри и от Донбас.

Ivanov
Регистриран: нед май 13, 2018 5:10 pm

Мнение от Ivanov » нед ное 22, 2020 8:35 am

T-72 написа:
съб ное 21, 2020 10:43 pm
рано или късно ще видим подобни кадри и от Донбас.
И ракетни удари по базата на "птичките" и ревове за руска агресия .

vassiln

Мнение от vassiln » нед ное 22, 2020 8:57 am

Такива ракетни удари ще са явна намеса на Русия в конфликта.
Не че това ще ги възпре, но ще си има цена.
Ако съм украинския нач. Генщаб, и се иска военно решение, стратегията ми би била да се пуска кръв и да се правят малки нападения.

Ivanov

Мнение от Ivanov » нед ное 22, 2020 9:01 am

vassiln написа:
нед ное 22, 2020 8:57 am
Такива ракетни удари ще са явна намеса на Русия в конфликта.
Не че това ще ги възпре, но ще си има цена.
Те даже го заявиха .

vassiln

Мнение от vassiln » нед ное 22, 2020 9:03 am

Кога? Може ли линк?

Ivanov

Мнение от Ivanov » нед ное 22, 2020 9:18 am

Комментируя слова о возможности начала наступления украинских войск во время ЧМ-2018, президент России сказал, что это может привести к «очень тяжелым последствиям для украинской государственности в целом»

Подробнее на РБК:
https://www.rbc.ru/politics/07/06/2018/ ... 43fd6aef44
Това как го разбираш ? :)

vassiln

Мнение от vassiln » нед ное 22, 2020 9:30 am

Да, благодаря. Значи мислят да играят като в Грузия.
Да държат с непризнати държавици част от територията, за да препятстват влизането в НАТО. Същият резултат, може би случайно, се получи в Молдова и Азърбайджан.

Потребителски аватар
jacksparrow
Регистриран: вт май 08, 2018 12:24 am

Мнение от jacksparrow » нед ное 22, 2020 10:36 pm

За да работи навсякъде еднакво, явно има и нещо зад кулисите... Не може всички политици във всички държави да вземат еднакво малоумни решения, че да се обзаведат с руски бази накрая. Да видим и украинците дали ще сполучат да имат руска военна база в Донбас. Заигравка на украинците с турците май е най-бързия и сигурен начин :? :|

Дрони, мрони, ето ти 2000 миротворци :mrgreen:
#BlackLivesMatter #IStandWithLukashenko

Ivanov

Мнение от Ivanov » вт ное 24, 2020 8:16 am

Самонавиване :lol:
Изображение

zidan
Регистриран: чет окт 29, 2020 10:19 pm

Мнение от zidan » вт ное 24, 2020 5:33 pm

Тъжната реалност в бандеровска Украйна, колкото по-бързо дойде руската армия, толкова по-добре. Извращенията на бандеровците продължават.

Потребителски аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 » вт ное 24, 2020 6:12 pm

Вечна му памет
Умер украинский военнослужащий, раненный российским снайпером вблизи Авдеевки

Подробности читайте на УНИАН: https://www.unian.net/war/oos-umer-ukra ... 31702.html

Потребителски аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 » вт ное 24, 2020 6:57 pm

Абе то ако се използват дрони активно по тези ширини, руснаците мисля, че ще противодействат с РЕБ най-много. От което обаче турците ще спечелят, защото ще пробват дроните срещу истински противник. Ще имат мегдан да работят после по слабите им места.

Ivanov

Мнение от Ivanov » вт ное 24, 2020 7:49 pm

T-72 написа:
вт ное 24, 2020 6:57 pm
Абе то ако се използват дрони активно по тези ширини, руснаците мисля, че ще противодействат с РЕБ най-много. От което обаче турците ще спечелят, защото ще пробват дроните срещу истински противник. Ще имат мегдан да работят после по слабите им места.
Ако украинците решат да пробват Байрактарите си в стил Карабах , никакъв РЕБ няма да има . Ще има калибриране на базите и рев " а нас защо" . Не се заблуждавайте ,с украинците няма да се церемонят ,нямат никаква изгода ,не са азаерите !
Ще има нещо от сорта на Август 2008 или Крим 2014 ....
А с санкции трудно ще ги уплашиш ;)

vassiln

Мнение от vassiln » вт ное 24, 2020 7:51 pm

Ей, тоя Путин много решителен.
Но да видим. Връщам се към миналото, че там зее отворена рана (на егото ми):
Ivanov написа:
пон ное 16, 2020 6:07 am
vassiln написа:
пон ное 16, 2020 4:42 am
Разминиращата машинка е видяна през 2017 г., а ти четеш дневния доклад от 11.11.2020 г.
В тези дневни доклади понякога се споменава "какво се случи в предните епизоди", но не чак три сезона назад. :)
Някой лъже . :lol:
В новия доклад https://www.osce.org/uk/special-monitor ... ine/469956 на СММ на ОССЕ от 11 ноември 2020 г., е публикувана информация за наличието в полигон край н.п. Шимшиновка (27 км югозападно от Луганск) на система за дистанционно разминиране УР-07 «Пересортировка», разположена там заедно с други видове въоръжение и техника.
Други важти факти
* На 22 септември 2017 г. мини-дрон на СММ на ОССЕ регистрира близо до н.п. Мирное (28 км югозападно от Луганск) една УР-77, както и две системи УР-07 от по-ранна модификация.
С извинение за късния отговор, но тия дни при мен е малко натоварено и няма време.

Не е лъжа, а джурналистическо-преводаческо некадърство с помощта на някой редактор. И на мен ми се е случвало да ми редактират писанията така, че после съм си скубал косите, или някой друг си е скубал косите.
Ето го доклада, в който се сочат машините за разминиране - този от 23 септември 2017 г., и касае установеното на предния ден.
Latest from the OSCE Special Monitoring Mission to Ukraine (SMM), based on information received as of 19:30, 22 September 2017
...
Beyond the respective withdrawal lines but outside designated storage sites, in non-government-controlled Myrne (28km south-west of Luhansk) on 22 September, an SMM mini unmanned aerial vehicle (UAV) spotted a large number of weapons and other hardware, which appeared to be well-maintained, refurbished and loaded with ammunition. The UAV spotted 30 tanks (28 T-64 and two T-72), seven self-propelled howitzers (2S1 Gvozdika, 122mm), six towed howitzers (D-30 Lyagushka, 122mm), nine mortars (120mm) and six anti-tank guns (MT-12 Rapira, 100mm), as well as 56 infantry fighting vehicles (IFV), six trucks each mounted with an anti-aircraft gun (ZU-23, 23mm), 14 APCs (13 MT-LB-variant and one BRDM), three armoured recovery vehicles (VT-55) and three mine-clearance vehicles (two UR-07 and one UR-77).
...
Ето го и на руски, че тук има и надзъртащи от другия форум, дето го преферират:
Последние новости от Специальной мониторинговой миссии ОБСЕ в Украине на основе информации, поступившей по состоянию на 22 сентября 2017 года, 19:30
...За соответствующими линиями отвода, но за пределами выделенных мест хранения в неподконтрольном правительству пос. Мирное (28 км к юго-западу от Луганска) 22 сентября беспилотный летательный мини-аппарат (БПЛА) СММ обнаружил большое количество вооружения и другой техники, которая, по-видимому, была в надлежащем состоянии, отремонтирована и заряжена. БПЛА зафиксировал 30 танков (двадцать восемь Т-64 и два Т-72), 7 самоходных гаубиц (2С1 «Гвоздика», 122 мм), 6 буксируемых гаубиц (Д-30 «Лягушка», 122 мм), 9 минометов (120 мм) и 6 противотанковых пушек (МТ-12 «Рапира», 100 мм), а также 56 боевых машин пехоты (БМП), 6 грузовиков, на каждом из которых была установлена зенитная установка (ЗУ-23, 23 мм), 14 бронированных машин (13 МТ-ЛБ и 1 БРДМ), 3 бронированных ремонтно-эвакуационных машины (ВТ-55) и 3 инженерных машины разминирования (две УР-07 и одну УР-77).
...
И като се има предвид, че е минало през украински преписвач журналист и редактор и после през българските им аналози, значи е сравнително точна новина, макар и с известни девиации.

Ivanov

Мнение от Ivanov » вт ное 24, 2020 8:01 pm

vassiln написа:
вт ное 24, 2020 7:51 pm
Ей, тоя Путин много решителен.
А от какво да се плаши ? Нови санкции ли ще му измислят или НАТО ще го нападне заради Украйна :)

Потребителски аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 » вт ное 24, 2020 8:19 pm

Ivanov написа:
вт ное 24, 2020 7:49 pm
T-72 написа:
Ако украинците решат да пробват Байрактарите си в стил Карабах , никакъв РЕБ няма да има . Ще има калибриране на базите и рев " а нас защо" . Не се заблуждавайте ,с украинците няма да се церемонят ,нямат никаква изгода ,не са азаерите !
Умерен песимист съм. Ако публикуваният клип е верен, то това мисля, че ще е донякъде тактиката. Ще ги разузнават и ознаменяват след това. Без някаква генерална атака. Удару, както на Израел срещу иранците в Сирия.

Ivanov

Мнение от Ivanov » вт ное 24, 2020 8:39 pm

T-72 написа:
вт ное 24, 2020 8:19 pm
Ivanov написа:
T-72 написа:
Умерен песимист съм. Ако публикуваният клип е верен, то това мисля, че ще е донякъде тактиката. Ще ги разузнават и ознаменяват след това. Без някаква генерална атака. Удару, както на Израел срещу иранците в Сирия.
Не разбра ли вече че е фейк , да ти дам ли линк към дневните доклади на ОБСЕ ,там няма как да го пропуснат ( има и как някой си сменявал пътен знак , пресича границата или си копа картофите )
както на Израел срещу иранците в Сирия.
Това да ! И бас ловя , че няма да има кьорав турчин поне на сто километра наоколо :mrgreen:

Ivanov

Мнение от Ivanov » вт ное 24, 2020 9:03 pm

Изображение
Не били нацита ? :evil:
Памятник нацистскому военному преступнику Олексе Демскому - служащему батальона "Нахтигаль" и 201-го полицейского батальона шуцманшафт. В 1943 возглавил СБ ОУН, где организовывал массовые убийства украинцев, поляков и евреев.
В 1954 году его арестовали. На следствии Демский выдал местонахождение бидона с награбленными у жертв деньгами и разнообразным золотом, в том числе женскими кольцами, сережками, цепочками, часами и браслетами. В 1955 году был осужден и расстрелян.
Ама няма нищо чудно. От 15 години Русия ежегодно предлага на генералната асамблея на ООН , резолюция против оправданието на фашизма . ЕС гласува блоково - въздържал се , а познайте кой гласува против..
2014, против: США, Канада, Украина.
2015, против: США, Канада, Украина, Палау.
2016, против: США, Украина, Палау.
2017, против: США, Украина.
2018, против США, Украина.
2019, против США, Украина

Потребителски аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 » вт ное 24, 2020 9:11 pm

Ivanov написа:
вт ное 24, 2020 8:39 pm
T-72 написа:
Ivanov написа:
Не разбра ли вече че е фейк , да ти дам ли линк към дневните доклади на ОБСЕ ,там няма как да го пропуснат ( има и как някой си сменявал пътен знак , пресича границата или си копа картофите )
Това да ! И бас ловя , че няма да има кьорав турчин поне на сто километра наоколо :mrgreen:
Я дай доказателствата, че е фейк, може да съм го пропуснал това, нямах много време тези дни.

Ivanov

Мнение от Ivanov » вт ное 24, 2020 9:17 pm

T-72 написа:
вт ное 24, 2020 9:11 pm
Ivanov написа:
вт ное 24, 2020 8:39 pm
T-72 написа:

Я дай доказателствата, че е фейк, може да съм го пропуснал това, нямах много време тези дни.
Казах ти , чети докладите на https://mil-lnr.su/official/otchjoty-ob ... -goda.html
Те няма как да го пропуснат.
пп. Ако не го намираш , пробвай тук file:///D:/%D0%98%D0%B7%D1%82%D0%B5%D0%B3%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8/2020-11-22-23-daily-report_rus%20(1).pdf

Отговори