Украйна - военни действия - вчера, днес и утре

Потребителски аватар
T-72
Site Admin
Регистриран: пет май 04, 2018 7:50 am

Re: Украйна - военни действия - вчера, днес и утре

Мнение от T-72 » нед апр 18, 2021 3:57 pm

В сеть попали спутниковые снимки военного лагеря РФ в оккупированном Крыму

Подробности читайте на УНИАН: https://www.unian.net/m/politics/rossiy ... 91979.html

vassiln
Регистриран: ср май 16, 2018 10:45 pm

Мнение от vassiln » нед апр 18, 2021 6:23 pm

Сред техниката, която пътува от Русия към границата с Украйна, са забелязали дори и "атомната" минохвъргачка 2С4 Тульпан:
Изображение

yuriy ivanov
Регистриран: пон фев 15, 2021 2:43 am

Мнение от yuriy ivanov » нед апр 18, 2021 7:07 pm

vassiln написа:
нед апр 18, 2021 6:23 pm
Сред техниката, която пътува от Русия към границата с Украйна, са забелязали дори и "атомната" минохвъргачка 2С4 Тульпан:
Изображение
Е няма ли конвекционални снаряди за нея?

Потребителски аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 » нед апр 18, 2021 7:09 pm

yuriy ivanov написа:
нед апр 18, 2021 7:07 pm
vassiln написа:
нед апр 18, 2021 6:23 pm
Изображение
Е няма ли конвекционални снаряди за нея?
Има разбира се, просто в номенклатурата й попадат и такива снаряди.

yuriy ivanov

Мнение от yuriy ivanov » нед апр 18, 2021 7:11 pm

И аз така мисля, на дали че стрелят по тях с Атомки, а и къде по съвременни ракети за тая работа!

Потребителски аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 » нед апр 18, 2021 7:45 pm

yuriy ivanov написа:
нед апр 18, 2021 7:11 pm
И аз така мисля, на дали че стрелят по тях с Атомки, а и къде по съвременни ракети за тая работа!
Ядрена война няма да започва сега.
Тюлпаните и Пионите ще ползват евентуално срещу дълговременните отбранителни точки на противника.

Потребителски аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 » пон апр 19, 2021 6:35 am

Поредната жертва на конфликта. Прави впечатление, че той както предните двама загинали войници са от едни от най-отдалечените от конфликта краища на Украйна.! Двамата бяха от Буковина, а загиналият вчера войник е от Закарпатието.

Стало известно имя бойца, погибшего на Донбассе 18 апреля (фото)

Подробности читайте на УНИАН: https://www.unian.net/m/war/situaciya-n ... 92258.html

Лека им пръст.
........
Всъщност е грузинец, който служи в планинско-щурмова бригада, която е дислоцирана в Закарпатието:
https://24tv.ua/okupanti-smertelno-pora ... i_n1602001

Потребителски аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 » пон апр 19, 2021 1:42 pm

Последното парче от пъзела. Защо ГРУ преследва един българин
https://www.svobodnaevropa.bg/a/31210056.html

Потребителски аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 » пон апр 19, 2021 1:45 pm

СБУ проведет антитеррористические учения в большинстве регионов Украины

Подробности читайте на УНИАН: https://www.unian.net/m/society/sbu-pro ... 92807.html

antygon
Регистриран: съб май 19, 2018 6:07 pm

Мнение от antygon » пон апр 19, 2021 2:06 pm

T-72 написа:
пон апр 19, 2021 1:42 pm
Последното парче от пъзела. Защо ГРУ преследва един българин
https://www.svobodnaevropa.bg/a/31210056.html
Пълен ташак. Болни мозъци съчиняват сказки и си вярват. Но, дори и да има нещо вярно, се трупат едни въпросчета.... Например, какви боеприпаси? А, ако иде реч за търговия с противопехотни мини, кво правим, а? Нещо като конвенции, някакви ми идват на ум. Които някой нарушава....

Потребителски аватар
jacksparrow
Регистриран: вт май 08, 2018 12:24 am

Мнение от jacksparrow » пон апр 19, 2021 2:34 pm

Че Израел думка всеки ден по разни складове и не го крият и никой не им казва копче. Даже d..... е горд и си беше направил някакъв брояч :lol:
#BlackLivesMatter #IStandWithLukashenko

Потребителски аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 » пон апр 19, 2021 4:09 pm

Много неясноти има даже в четене на пръв поглед.
Властта едвам се е сменила, и вече имали интерес от въоръжение от други държави. В статията пише че от март имали интерес, не само че имали интерес ами и руснаците са разбрали и дошли за това тук.
Глупости на търкалета. Крим бе взет, но Донбас бе на вълна митинги само.
След това, искали руснаците да се взривят боеприпасите някъде по пътя към Украйна.
Как го разбраха?
Със срс-та ли, ако е така защо чак 7 години след това.
По скоро всичко мяза на две неща събрани в статията на Свободна Европа.
Първото е наистина Чешкото разследване. Второто е чешкото разследване + добаване на журналистически фантазии свързани със сегашната обстановка.
Иначе ако нашият човек е продавал на басмачите и ГРУ са прихванали този канал, може и да са спретнали акция.

Ама все пак да не забравяме и колко други сладове гърмяха по Украйна. Почти ежедневие беше.

Но тук има и друго. Тези складове за които иде реч в Чехия - два пъти гърмят. И двата пъти ли руснаците са я спретнали тази работа?

acoc
Регистриран: пет яну 25, 2019 6:54 pm

Мнение от acoc » пон апр 19, 2021 4:44 pm

Нали и у нас гърмяха складове, руснаците ли са виновни?

yuriy ivanov

Мнение от yuriy ivanov » пон апр 19, 2021 8:07 pm

acoc написа:
пон апр 19, 2021 4:44 pm
Нали и у нас гърмяха складове, руснаците ли са виновни?
Верно и тука малко ли складове излетяха в въздуха !

antygon

Мнение от antygon » пон апр 19, 2021 10:02 pm

Последна промяна от antygon на пон апр 19, 2021 10:05 pm, променено общо 1 път.

antygon

Мнение от antygon » пон апр 19, 2021 10:04 pm

https://t.me/SolovievLive/56105
"Компания ЕМКО, принадлежащая болгарскому торговцу оружием Эмилияну Гебреву, категорически отрицает, что уничтоженные при взрывах на складах в деревне Врбетице на востоке Чехии в 2014 году боеприпасы, принадлежали ей." :shock: :mrgreen:

Някой нещо много мазно настъпи с тая история. Залагам на ..... - интригант Грозев (знам, че някой от модераторите не харесва такова определение за тая персона, но....той е такъв). А чрез него всички белингетски инфо-провокации лъсват като задник на маймуни.

Потребителски аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 » пон апр 19, 2021 10:15 pm

antygon написа:
пон апр 19, 2021 10:04 pm
https://t.me/SolovievLive/56105
"Компания ЕМКО, принадлежащая болгарскому торговцу оружием Эмилияну Гебреву, категорически отрицает, что уничтоженные при взрывах на складах в деревне Врбетице на востоке Чехии в 2014 году боеприпасы, принадлежали ей." :shock: :mrgreen:

Някой нещо много мазно настъпи с тая история. Залагам на ..... - интригант Грозев (знам, че някой от модераторите не харесва такова определение за тая персона, но....той е такъв). А чрез него всички белингетски инфо-провокации лъсват като задник на маймуни.
Не че нещо, ама понеже все пак живеем тук, да дадем линк на който се позовава този туит.
И аз мисля, че точно за пролетта на 2014, март месец, когато руснаците отиват в Чехия, не иде реч за Украйна, а за Сирия, но все пак за да сме коректни да видим черно на бяло какво казва Гебрев!

antygon

Мнение от antygon » пон апр 19, 2021 10:41 pm

От телеграмканалите е. Български източник - за момента не, но все пак сме в инфо-полето на агентурата на белингкетите. Ще следя, да видим, кога ще пробие малко повече инфо.

Ivanov
Регистриран: нед май 13, 2018 5:10 pm

Мнение от Ivanov » пон апр 19, 2021 11:05 pm

T-72 написа:
пон апр 19, 2021 4:09 pm

Със срс-та ли, ако е така защо чак 7 години след това.
Сега е момента :) Руснаците няма да си продават Спутник и Росатом няма да участва в търга за строителството на атомна централа . С един куршум ,два заека :)

Потребителски аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 » вт апр 20, 2021 7:08 am

Компанията на Гебрев отрече да е изнасяла в Украйна боеприпаси "с произход Чехия"
https://www.svobodnaevropa.bg/a/31211485.html

Ivanov
Регистриран: нед май 13, 2018 5:10 pm

Мнение от Ivanov » вт апр 20, 2021 8:17 am

T-72 написа:
вт апр 20, 2021 7:08 am
Компанията на Гебрев отрече да е изнасяла в Украйна боеприпаси "с произход Чехия"
https://www.svobodnaevropa.bg/a/31211485.html
Объркаха се какво лъжат :lol:

Сaptain Сris
Регистриран: вт апр 13, 2021 5:30 pm

Мнение от Сaptain Сris » вт апр 20, 2021 10:17 am

T-72 написа:
съб апр 17, 2021 1:32 pm
Проблема е, че не толкова ЕС и САЩ, а от самите политици от Киев.
Все повече започвам да се убеждавам, че цялата шумотевица е около Минските споразумения и Северен поток-2. Темата за потока тук сме я бистрели, обаче по-малко внимание сме обръшали на Минск.
Аз в ситуацията наблюдавам друга съставляваща. От конфликта се възползва Турция и Ердоган. В последно време някои от неговите военни програми я окъсаха заради различни санкции. Например не може да стартира програмата му за самолети. Не получава Ф35. Окъса я с комплектуващите за БПЛА, ударни ракетни дронове и ПТР, също няма двигатели за лицензиозния ударен вертолет, и така нататък.
Възползва се и договаря с Украйна двигател за танк, двигател за вертолет, ПТР и компоненти, двигател за БПЛА и ПТР с ПУ танково оръдие.
Сега ми е трудно да дам линкове информацията ми е от-тук и там на парче, приемайте на доверие, сам факта с изострянето на руско-турскиет отношения в посредните дни ...
Въобще според мен големата печалба от разпада на СССР и трудностите пред РФ вследтвие икономическите санции я получават Китай и Турция. За последните две десетилетия Турция уверено зае шесто място по продажби на оръжие.

yuriy ivanov

Мнение от yuriy ivanov » вт апр 20, 2021 2:54 pm

Сaptain Сris написа:
вт апр 20, 2021 10:17 am
T-72 написа:
Все повече започвам да се убеждавам, че цялата шумотевица е около Минските споразумения и Северен поток-2. Темата за потока тук сме я бистрели, обаче по-малко внимание сме обръшали на Минск.
Аз в ситуацията наблюдавам друга съставляваща. От конфликта се възползва Турция и Ердоган. В последно време някои от неговите военни програми я окъсаха заради различни санкции. Например не може да стартира програмата му за самолети. Не получава Ф35. Окъса я с комплектуващите за БПЛА, ударни ракетни дронове и ПТР, също няма двигатели за лицензиозния ударен вертолет, и така нататък.
Възползва се и договаря с Украйна двигател за танк, двигател за вертолет, ПТР и компоненти, двигател за БПЛА и ПТР с ПУ танково оръдие.
Сега ми е трудно да дам линкове информацията ми е от-тук и там на парче, приемайте на доверие, сам факта с изострянето на руско-турскиет отношения в посредните дни ...
Въобще според мен големата печалба от разпада на СССР и трудностите пред РФ вследтвие икономическите санции я получават Китай и Турция. За последните две десетилетия Турция уверено зае шесто място по продажби на оръжие.
Напълно съм съгласен, Турция така тихомълком се набутва при държави който са в конфликт или бъдещ такъв с РФ, определно в военните проекти на Ердоган му куца важни като, ноу-хау технологии, който трябва да се набавят по друг начин, както спомена с двигателите!

yuriy ivanov

Мнение от yuriy ivanov » вт апр 20, 2021 2:55 pm

Сaptain Сris написа:
вт апр 20, 2021 10:17 am
T-72 написа:
Напълно съм съгласен, Турция така тихомълком се набутва при държави който са в конфликт или бъдещ такъв с РФ, определно в военните проекти на Ердоган му куца важни ноу-хау технологии, който трябва да се набавят по друг начин, както спомена с двигателите!

Потребителски аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 » вт апр 20, 2021 4:10 pm

Лукашенко заявил "слуге народа" Шевченко, что Путин якобы хотел восстанавливать Донбасс

Подробности читайте на УНИАН: https://www.unian.net/m/war/lukashenko- ... 94313.html

Отговори