Неудобната нация - СССР срещу Русия

До края на Студената война
Ихтамнет
Регистриран: чет юни 13, 2019 1:03 pm

Re: Неудобната нация - СССР срещу Русия

Мнение от Ихтамнет » пет май 22, 2020 7:54 pm

Да, но дори и този процент е бил ключов през ВСВ, ако не беше индустриализацията, финансирана и с тези пари, като нищо щяха пак да загубят като Руската империя.

Райнхард
Регистриран: нед май 20, 2018 10:31 pm

Мнение от Райнхард » чет юни 18, 2020 1:14 am

Восток написа:
чет мар 05, 2020 12:16 pm
Екатеринбург е може бе най- напредничавия град в РФ.

Намирам нещо шизофренично в поведението на екатерингбурци. От една страна не харесват СССР и разрушаването на църквите по времето на комунизма, а от друга излязоха на протест срещу строежа на православна църква. Честно казано не го разбирам.

Ихтамнет

Мнение от Ихтамнет » чет юни 18, 2020 2:22 am

Може да ненавиждат и комунизма, и религията. Или в двата протеста да участват различни хора.

Райнхард
Регистриран: нед май 20, 2018 10:31 pm

Мнение от Райнхард » пет юни 19, 2020 1:15 am

Но, гледайки това видео, човек остава с впечатлението, че има много хора в Екатеринбург, които са силно религиозни и почитат Николай II. Аз не знаех, че има толкова много монархисти, привърженици на този Романов. Шествието е огромно, с много икони и въобще церемонията, ритуала, честването е църковно, силно свързано с религията и вярата.

Значи хем са дълбоко религиозни, хем не искат православен храм в града си. Е това, ако не е лицемерие...

Потребителски аватар
T-72
Site Admin
Регистриран: пет май 04, 2018 7:50 am

Мнение от T-72 » пет юни 19, 2020 7:22 am

По един или друг начин империите умряха. Да СССР бе, спорен и противоречив период от историята на Русия. Почти всичко , което съм чел когато съм израствал е било плод на пропаганда. Така че, общо взето съм облъчен от нея.
Нямам задълбочените познания за да седна и да отсека -това е черно , това не, от гледна точка на икомомика и демография.
От чисто човешка гледна точка, съм търдо против всяка диктатура, без значение с какво е оправдана.
Обаче, да си продължа мисълта. Империите се срутиха. Колонилните държави се свиха до естествената си форма. Русия трудно би се свила, защото не е островна империя.
За мен това е пътят обаче. Както съм го казвал и неведнъж. Независими републики.
За съжаление, няма да съм жив за да го видя това.
От гледна точка на компактността на Русия, има гласове против разделянето на републики в СССР. Това е мнението на руските националисти обаче. Не трябва да се вменява това, като "истината" и "трагедия".
Защо да не се разпадне? Австро унгария, когато се разпадна, това сътвори толкова много държави.

Потребителски аватар
thorn
Site Admin
Регистриран: съб апр 21, 2018 10:56 pm

Мнение от thorn » пет юни 19, 2020 7:44 am

T-72 написа:
пет юни 19, 2020 7:22 am

Защо да не се разпадне? Австро унгария, когато се разпадна, това сътвори толкова много държави.
И останаха милионни дискриминирани малцинства, подложени на етнически прочиствания и насилствена асимилация.

Потребителски аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 » пет юни 19, 2020 8:38 am

thorn написа:
пет юни 19, 2020 7:44 am
T-72 написа:

И останаха милионни дискриминирани малцинства, подложени на етнически прочиствания и насилствена асимилация.
Пак боравиш проиволно с числата. Това раждат обаче империите. Конфликти, смът и разруха след своето разпадане. Кои повече, кои по-малко. Еманципацията на народите, както се вижда е неизбежна.

Потребителски аватар
jacksparrow
Регистриран: вт май 08, 2018 12:24 am

Мнение от jacksparrow » пет юни 19, 2020 8:42 am

T-72 написа:
пет юни 19, 2020 8:38 am
thorn написа:
T-72 написа:

Пак боравиш проиволно с числата. Това раждат обаче империите. Конфликти, смът и разруха след своето разпадане. Кои повече, кои по-малко. Еманципацията на народите, както се вижда е неизбежна.
Колко са малцинствата в Русия като процент от населението?
#BlackLivesMatter #IStandWithLukashenko

Потребителски аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 » пет юни 19, 2020 8:47 am

jacksparrow написа:
пет юни 19, 2020 8:42 am
T-72 написа:
thorn написа:

Колко са малцинствата в Русия като процент от населението?
Има си статистика, колко е вярна не знам. Отваряш и гледаш.

Ихтамнет

Мнение от Ихтамнет » пет юни 19, 2020 9:33 am

T-72 написа:
За мен това е пътят обаче. Както съм го казвал и неведнъж. Независими републики.
Според теб кои биха имали най-голям шанс за евентуално отделяне?
T-72 написа:
Това раждат обаче империите. Конфликти, смът и разруха след своето разпадане. Кои повече, кои по-малко.
Така е, но и обикновените национални държави създават такива.

Потребителски аватар
thorn
Site Admin
Регистриран: съб апр 21, 2018 10:56 pm

Мнение от thorn » пет юни 19, 2020 10:18 am

T-72 написа:
thorn написа:
T-72 написа:

Не боравя произволно. Немците и унгарците след разпадането на Австроунгария, живеещи като дискриминирани малцинства са именно милиони. 1,4 млн. унгарци в Румъния, 300 хил. в Сърбия, 450 хил. в Словакия. Судетските немци, преди насилственото им прогонване от родните им места са били 3,3 млн.

Можеш да се извиниш.

Потребителски аватар
Восток
Регистриран: нед май 20, 2018 9:22 pm

Мнение от Восток » нед юни 28, 2020 12:17 am

Райнхард написа:
пет юни 19, 2020 1:15 am
Значи хем са дълбоко религиозни, хем не искат православен храм в града си. Е това, ако не е лицемерие...
Е, Екатеринбург е милионен град, живеят различни групи от хора, проблема с въпросния храм беше мястото му за строеж...

Емиграцията след 1920 година:

Един коментар, който много ми хареса:
В Легендарном Севастополе. На Графской пристани, как только спуститесь слева прибита мемориальная доска. О той скорбной дате 14 ноября 1920 года! Когда истинные сыны России уходили в иммиграцию. Когда возвращаюсь я в Севастополь, в первую очередь иду к этой мемориальной доске. Если прислушаться, то отчётливо слышны стоны и боль уходивших в прошлое доблестного войска белого движения! И на Пера, Галата в Стамбуле всегда чтил память наших соотечественников, вынужденных покинуть Россию.
Родина помнит своих сынов, и они в потомках всё равно возвращаются.
Пока не вынесен и не захоронен труп разжигателя гражданской войны в Росси, не будет мира на русской земле! Всем нужно помнить кровавые уроки истории.
Только убогий с промытыми мозгами совдепии будет смеяться над прошлым своей истории России!
Никто не забыт и ничто не забыто!
"Война должна вестись не против России, а исключительно для свержения большевизма. Нельзя смешивать СССР с Россией, советскую власть с русским народом, палача с жертвой."

Потребителски аватар
Восток

Мнение от Восток » съб авг 22, 2020 6:08 pm

"Надника" на колхозниците в СССР, двойна разлика между този на тези, работещи в РСФСР и тези из централна Азия и Кавказ, естествено в ущърб на руснаците. :)

Изображение
"Война должна вестись не против России, а исключительно для свержения большевизма. Нельзя смешивать СССР с Россией, советскую власть с русским народом, палача с жертвой."

vassiln
Регистриран: ср май 16, 2018 10:45 pm

Мнение от vassiln » съб авг 22, 2020 11:21 pm

А защо е тази разлика? За да живеят добре и да обичат страната?

Потребителски аватар
Восток

Мнение от Восток » нед авг 23, 2020 12:39 am

vassiln написа:
съб авг 22, 2020 11:21 pm
А защо е тази разлика? За да живеят добре и да обичат страната?
Ами, отговора е на първата страница - "за да се изкупи вината на колонизатора, спрямо колонизираните"...

Ихтамнет

Мнение от Ихтамнет » нед авг 23, 2020 7:08 pm

То в другата тема се спомена, че има идеи да се накара САЩ да плаща компенсации за робството, дали е възможно да се появят и искания за такива към Русия от бившите завладени от нея страни?

rogveen
Регистриран: нед авг 09, 2020 11:47 pm

Мнение от rogveen » нед авг 23, 2020 7:31 pm

Кучетата си лаят, кервана си върви...

Ихтамнет - абсолютно тролски никнейм, всички знаете че русомразците използват тази дума, за да дразнят русофилите, продължава с "неутралните си коментари", докато модератори като т-72 и Василн отново спят сладък летен сън.

Докога уважаеми модератори ще прикривате с артилерийски обстрел "неутралния". Колко още време ви трябва, за да осъзнаете, че е тук с една цел - да троли, да плюе по Русия и всичките му коментари ще бъдат в тази насока - "все натурални и неутрални". Припомням, че въпросните господа налагат банове на активни потребители, които качват сериозно инфо - без западни лъжи и са полезни . Егуо беше банат от модераторите без причина !!! Докато "неутралния" русомразец ихтамнет си пуска опорките най-спокойно....Време е за корекции господа. Спрете западната пропаганда на "неутралните русофоби" иначе форума ще заприлича на другите свински русофобски места. Спрете ги сега, защото ще изгоните читавите потребители и ще останат само русомразците.

Ихтамнет западните режими са завладявали и унищожавали цивилизаци, поробвали са милиони и са отговорни за най-тежките престъпления в човешката история.
Ето един типичен западен режим, сърцето на днешно НАТО и ЕС. Колониалните зверства на Белгия, избили са само 10 милиона души, и милиона са експлоатирали като роби, печалбите им - баснословни.
https://www.dw.com/bg/%D0%B7%D0%B2%D0%B ... a-16750260

Потребителски аватар
Восток

Мнение от Восток » нед авг 23, 2020 8:17 pm

Ихтамнет написа:
нед авг 23, 2020 7:08 pm
То в другата тема се спомена, че има идеи да се накара САЩ да плаща компенсации за робството, дали е възможно да се появят и искания за такива към Русия от бившите завладени от нея страни?
Кои завладени от нея страни? Преди СССР 12 от 14 републики не са имали каквато и да е държавност, тъкмо обратното, тия държави и нации са създадени именно в Кремъл.

Ихтамнет

Мнение от Ихтамнет » нед авг 23, 2020 9:04 pm

rogveen написа:
нед авг 23, 2020 7:31 pm
Кучетата си лаят, кервана си върви...

Ихтамнет - абсолютно тролски никнейм, всички знаете че русомразците използват тази дума, за да дразнят русофилите, продължава с "неутралните си коментари", докато модератори като т-72 и Василн отново спят сладък летен сън.

Докога уважаеми модератори ще прикривате с артилерийски обстрел "неутралния". Колко още време ви трябва, за да осъзнаете, че е тук с една цел - да троли, да плюе по Русия и всичките му коментари ще бъдат в тази насока - "все натурални и неутрални". Припомням, че въпросните господа налагат банове на активни потребители, които качват сериозно инфо - без западни лъжи и са полезни . Егуо беше банат от модераторите без причина !!! Докато "неутралния" русомразец ихтамнет си пуска опорките най-спокойно....Време е за корекции господа. Спрете западната пропаганда на "неутралните русофоби" иначе форума ще заприлича на другите свински русофобски места. Спрете ги сега, защото ще изгоните читавите потребители и ще останат само русомразците.
Рогвен, извинявай, но не си прав, не съм пускал никакви теми срещу Русия, или каквато и да е пропаганда, само съм си казвал личното мнение, за зверства на западни страни не съм и писал, камо ли да ги оправдавам. Няма и русомразие при мен, напротив, уважавам руснаците тук, и Егуо, и Восток. И не съм казвал, че Русия трябва да плаща такива компансации, а просто се чудих дали е възможно да възникнат такива искания, Восток спомена за дълг на колонизатора, чел съм и че в Литва са правели такива комисии, които да определят пораженията от окупацията на Съветския съюз.

rogveen

Мнение от rogveen » нед авг 23, 2020 9:21 pm

Ихтамнет не случайно си направил тролски никнейм. Не случайно всички твои мнения свързани с Русия я представят умишлено в лоша светлина и в лош контекст. Не си написал една добра дума за Русия, само се опитваш да провокираш омраза към руското.

Нямам нищо напротив да има един такъв във форума, но да се представяш за "неутрален" или пък модератори да ти пазят гърба и да отстрелват всеки, който ти разобличава западните лъжи за Русия ми се струва прекалено.

В криле нямаше да те търпят и 10 сек с такъв тролски никнейм, в началото и тук те бяха сгащили, ама ти се размина :)

Моят съвет е, пиши си, но без да лъжеш за Русия. Или викаш, трудно ми е, понеже съм "неутрален" :)

vassiln

Мнение от vassiln » нед авг 23, 2020 9:39 pm

Ихтамнет наистина отговори търпеливо и любезно на rogveen. Явно без особен смисъл.
Ще вметна, че не помня да сме налагали наказания за пререкания с първия от двамата.
Rogveen, да ме извиняваш, но не приемам мнението ти нито за ролята на твоя опонент, нито за бездействието на модераторите. Досега сме сложили пет бана накръст, и вече - произвол, артилерийски заслон...
И, хм, не трябва да се приема, че щом не съм съгласен с някой, то съм против него.

rogveen

Мнение от rogveen » нед авг 23, 2020 10:07 pm

Не трябва да гоните качествените потребители като егуо. Ясно е че участието на ихтамнет
във форума ще се изчерпва с провокации към русофилите и плюене по Русия.

Не случайно си е избрал тролски никнейм, не случайно всичките му коментари до тук представят Русия като лоша, а въпросите ? Същата история. Все едно да те питам - спря ли да биеш жена си ? Ако кажеш да - значи си признаваш, че си я бил. Ако кажеш не- значи продължаваш да я биеш. Отговорът на този въпрос те представя в лоша светлина във всеки вариант.

Това прави тролския никнейм ихтамнет - всеки негов въпрос цели да уязви Русия, затова не е неутрален, а обикновен русофоб. Безполезен за форума, и не смятам, че ценни юзъри като егуо трябва да си ходят заради русофобски провокатори.

vassiln

Мнение от vassiln » нед авг 23, 2020 10:15 pm

Никой съфорумец няма да си ходи заради друг, поне доколкото зависи от нас модераторите.
И престани да наричаш Ихтамнет "тролски никнейм".
Това е официално предупреждение.

rogveen

Мнение от rogveen » нед авг 23, 2020 10:36 pm

Попитай админа дали е тролски никнейм, той ще ти каже ! Както казах, в криле индивид с такъв никнейм нямаше да изтрае и 10 сек, с което не призовавам за бан, само казвам, че му правим голяма услуга, че търпим тролския му никнейм.

vassiln

Мнение от vassiln » пон сеп 07, 2020 1:38 pm

Изображение

Отговори