Политика и икономика на Украйна

Амазонка
Регистриран: съб яну 23, 2021 3:17 pm

Re: Политика и икономика на Украйна

Мнение от Амазонка » чет мар 11, 2021 9:07 pm

Това е стария ми ник, на който обясняваше, че не си искал да се върнеш в другия форум, русофобския.

Върна ли се там ? :)

antygon
Регистриран: съб май 19, 2018 6:07 pm

Мнение от antygon » чет мар 11, 2021 9:14 pm

vassiln написа:
чет мар 11, 2021 8:26 pm
Амазонка, тези легиони май сме ги спорили и с предшественика ти Zidan.
И "Нахтигаль", и РОА, и т. нар. "хиви" са си съветски колаборационисти, не са били чуждестранни.
Нахтигал - руски(съветски)? Не би.
Полски (според последното им гражданство) по- скоро. След разгрома им и на нацирайха, всички оцелели вадят омразните си полски паспорти и бягат в Канада. Затова канадската диаспора на укронациките е най-лицемерна и противна.

vassiln
Регистриран: ср май 16, 2018 10:45 pm

Мнение от vassiln » чет мар 11, 2021 9:24 pm

Амазонка написа:
чет мар 11, 2021 9:07 pm
Това е стария ми ник, на който обясняваше, че не си искал да се върнеш в другия форум, русофобския.

Върна ли се там ? :)
Как па де не съм искал да се върна? Винаги търся повече терен за логореята си.
Което не е съгласие да разгласяваш какво съм ти писал на лична поща - това е нарушение по някои закони. Не че помня какво съм писал на всички по лични съобщения, или поне на твоите никове, де. Не ми се рови да преглеждам. Но винаги съм искал да бъда обратно приет в лоното на фобите... :D

А дали сме си писали, когато беше и Piston?

Амазонка
Регистриран: съб яну 23, 2021 3:17 pm

Мнение от Амазонка » чет мар 11, 2021 10:00 pm

Не знам с кой русофоб си си писал на лични.

Преразказвам твое писание в общ чат в този форум, където те виждат, виждаха всички :)

Поради някаква причина, която така и не разясни, упорито ми обясняваше колко си щастлив тук и колко не искаш да си част от онзи форум. Сега забелязах, че си се върнал там.

Нали осъзнаваш, че в момента не си пишем на лични, да не се объркaш пак :)

Що се отнася до писането ти на личен чат, не бих го споделил тук, защото определено няма да е в твоя полза :) Василн, аз такива проблеми нямам, каквото ми е на сърцето си го пиша в общия и не се кахъря - кое съм писал на лични и кое на общи. Така е по-лесно.

vassiln
Регистриран: ср май 16, 2018 10:45 pm

Мнение от vassiln » пет мар 12, 2021 6:41 am

Може ли цитат и линк?
Да не визираш едно мое мнение, където, за да ме оставиш на мира, си признах всички световни грехове, в които ме беше обвинил? Ако е това, то не си усетил майтапа. Ако не греша, тогава беше Велимиров. Но смисълът на мнението май не беше такъв. Ма знам ли, и аз пия и не винаги помня.
Всъщност съм доволен, че оттатък ме реабилитираха, но не съм спрял да пиша тук, както виждаш.

antygon

Мнение от antygon » съб мар 13, 2021 12:02 pm

Реч на Зеленски по повод решенията на СНБО от 11.03.20210 год.
https://strana.ua/news/322443-polnyj-te ... khami.html
Блабла. Обаче и нещо култово : За защита на националните интереси, за Зеленски са важни две дати - първата когато се родил, втората - когато станал президент. Не съм специалист, но мисля, че намесата на психиатър е задължителна :mrgreen:

А какво решава на заседанието си СНБО :
https://strana.ua/news/322198-kharkovsk ... svjaz.html
Ще деокупират Крим. Очевидно залагат на меджилиса - нарочно поканени на заседанието на СНБО. В изпълнение на това решение ще проверяват дали всички, които са гласували за ратифициране на "Харковските решения" от април 2010 година за продължаване срока на пребиваване на Черноморския флот в Севастопол след 2017 год. не са извършили акт на държавна измяна. В тази част има предложение да разследват и Богдан Хмелницки и всички, дет са присъствали на Переяслявската рада :lol:
Ще усилват натиска срещу всички, които преценят, че са извършили акт на държавна измяна.
Засилват санкции срещу руски финансови институции.
Друго много интересно : Национализират Мотор Сич - заводът произвеждащ авиационни двигатели за самолети, хеликоптери, безпилотници и купен от китайци, които за това са платили неофициално около милиард евро. Демек - държавата гушна парите и си прибра продаденото :lol:

Ivanov
Регистриран: нед май 13, 2018 5:10 pm

Мнение от Ivanov » съб мар 13, 2021 12:11 pm

Ivanov написа:
вт мар 09, 2021 9:48 pm
Това е стадиона в Тернопол . Сега решили да го прекръстят на "Роман Шухевич" ( Командир на украинската част на украинското военно подразделение „Нахтигал“ в състава на чуждестранните легиони на Вермахт (1941 – 1942))
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0 ... 0%B8%D1%87
Пита се само , поляците дали ще искат да играят на него ?
Изображение
Прав бях. Та даже някакъв побратимен полски град се разпобратимил :lol:

antygon

Мнение от antygon » нед мар 14, 2021 8:11 am

Тази година Украйна трябва да заплати повече от 15,5 милиарда долара по външните си заеми.

В январе-марте Украина заплатит 4,69 миллиарда долларов, из которых 1,39 миллиарда – процентные платежи.
Во втором квартале Украина должна заплатить меньше – 2,16 миллиарда долларов, из которых 664 миллиона набежали в виде процентов
В период с июля по сентябрь включительно придется отдать 5,73 миллиарда долларов. А это больше, чем планирует дать нам МВФ в рамках полуторагодовой программы stand-by. Из этих денег 1,68 миллиарда долларов – процентные платежи.
На последний квартал 2021 года предусмотрены выплаты в размере 2,32 миллиарда долларов, из которых 706 миллионов долларов набежали процентами.

https://economy.24tv.ua/ru/dolgi-ukrain ... t_n1454502

Като сложим и исковете на Китай за обезщетение от национализацията на Мотор сич (3,5 милиарда долара), евентуалното позитивно решение на британския съд по иска на Русия за плащане на облигационния заем (3 милиарда главница и лихви от 2013 година), спадащия БВП, проблемите с МВФ, ще е почти невъзможно тази държава да не бъде обявена във фалит.

Може би и затова е дрънкането на оръжие - ние воюваме, не искайте сега парите от нас. 8-)

Ivanov

Мнение от Ivanov » нед мар 14, 2021 8:37 am

Сегашното положение явно устройва олигарсите, така че войната няма да свърши скоро.Според Forbes.
"Состояния большинства украинских миллиардеров значительно выросли. И дело не только в показателях деятельности их бизнеса.
https://diana-mihailova.livejournal.com/6230550.html

Потребителски аватар
T-72
Site Admin
Регистриран: пет май 04, 2018 7:50 am

Мнение от T-72 » нед мар 14, 2021 8:40 am

Да, Антигон е много прав, ето малко нюанси за национализацията из украинската преса:

Национализация "Мотор Сич" создает риски девальвации гривни — банкиры
Отмечается, что банкиры пристально следят за развитием этой скандальной истории, которая может буквально «сорвать» курс гривны, ведь золотовалютные резервы Украины довольно скудны, а потери ей грозят довольно серьезные.

КНР заявила о подаче против Украины иска на $3,6 млрд в международный арбитраж, и возможный проигрыш дела может вылиться в огромные выплаты с нашей стороны. Скорее всего, из золотовалютных резервов Нацбанка, в этом видят большие риски для нашей страны, нашего валютного рынка и гривны», — пишут журналисты, которые опросили аналитиков и финансистов
..........

«В результате этих событий Украина может потерять ни много, ни мало $ 11 млрд. Чтобы было проще осознать масштаб грядущей катастрофы, проведу понятное сравнение: чистые золотовалютные резервы Нацбанка Украины за вычетом долга перед МВФ составляют $ 18,1 млрд… Думаю, масштаб катастрофы очевиден», — обрисовал перспективы экономический эксперт, глава Украинского аналитического центра Александр Охрименко.
.........
Ситуация ухудшается тем, что в феврале текущего года миссия МВФ покинула Украину, оставив страну без перспективы дальнейшего кредитования: «Нужен больший прогресс», — сказал тогда постпред МВФ в Украине Йоста Люнгман, отметив провалы правительства в борьбе с коррупцией и реформировании судебной системы, из-за которых западное финансирование не приносит пользы украинской экономике.
............
Как сообщалось, секретарь Совета национальной безопасности и обороны Алексей Данилов заявил о национализации «Мотор Сич», для чего будет разработан специальный закон, а Украина выплатит компенсации акционерам. Глава президентской партии «Слуга народа» Александр Корниенко подтвердил, что законопроект о национализации готовится, и также анонсировал, что Украине придется компенсировать инвесторам их потери.

В свою очередь эксперты назвали национализацию «Мотор Сич» спусковым механизмом для опасных политических и экономических процессов в Украине — тотальный передел собственности и разграбление национализированных предприятий коррумпированной политической и бюрократической элитой.

«Национализация «Мотор Сич» — это опасная вещь. И дело не в экономической ситуации. Дело в том, что этот процесс нельзя остановить. Ведь тогда власть может пойти и дальше», — сказал Виктор Небоженко, директор социологической службы «Украинский барометр».

Вадим Карасев, директор Института глобальных стратегий отметил: «Проблема национализации активов заключается в том, сможет ли достаточно коррумпированный государственный аппарат Украины управлять многомиллиардными активами национализированных объектов».

Подробности читайте на УНИАН: https://www.unian.net/m/economics/finan ... 51503.html

Ivanov

Мнение от Ivanov » нед мар 14, 2021 9:04 am

Но пък имаме голяма перемога ! Открили нова тоалетна :lol: И веднага зрада помрачила празника, на езика на агресора :mrgreen:

antygon

Мнение от antygon » нед мар 14, 2021 9:18 am

Ivanov написа:
нед мар 14, 2021 9:04 am
Но пък имаме голяма перемога ! Открили нова тоалетна :lol: И веднага зрада помрачила празника, на езика на агресора :mrgreen:
:lol: Ама тва е било наистина сериозно..... :lol:
Най-ме изкефи, когато се хвалеше, че цвета на фаянса и разполагането на тоалетните чинии станало след обсъждане и по предложение на женския профсъюз. :lol:

Потребителски аватар
jacksparrow
Регистриран: вт май 08, 2018 12:24 am

Мнение от jacksparrow » вт мар 16, 2021 12:13 am

Погнали са и Anatoliy Shariy... за измяна и предателство :lol: Естествено, не може да очаква защита от ЕУ,ЕССР и т.н.
https://newsparticipation.com/anatoliy- ... e-kremlin/
#BlackLivesMatter #IStandWithLukashenko

Jefferson F. Davis
Регистриран: нед май 13, 2018 1:46 pm

Мнение от Jefferson F. Davis » вт мар 16, 2021 5:24 am

Китай отговорил на претенциите на Украйна за Крим. Кризата в украинско китайските отношения заради "Мотор Сiч" има ново развитие.
https://m.lenta.ru/news/2021/03/15/just ... gpersonal/

Ivanov

Мнение от Ivanov » ср мар 17, 2021 5:04 pm

Тоя германски гей се изказал за Крим.
Изображение
https://inosmi.ru/politic/20210317/249343740.html

Редакгирано от модератор.

Ivanov

Мнение от Ivanov » ср мар 17, 2021 5:09 pm

Ivanov написа:
съб мар 13, 2021 12:11 pm
Ivanov написа:
вт мар 09, 2021 9:48 pm
Това е стадиона в Тернопол . Сега решили да го прекръстят на "Роман Шухевич" ( Командир на украинската част на украинското военно подразделение „Нахтигал“ в състава на чуждестранните легиони на Вермахт (1941 – 1942))
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0 ... 0%B8%D1%87
Пита се само , поляците дали ще искат да играят на него ?
Изображение
Прав бях. Та даже някакъв побратимен полски град се разпобратимил :lol:
Сега ще кръщават стадиона в Лвов -Бандера

Ivanov

Мнение от Ivanov » чет мар 18, 2021 11:52 am

Германия била длъжна да помогне на укро -превратаджиите да си върнат Крим .Всичко заради немската окупация на Крим през ВСВ когато Крим и е бил част от РСФСР....Баси логиката :lol:
Някакъв посланик да се кара на президента, пък бил тои само представителна фигура,е наглост неземна :lol:

Потребителски аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 » чет мар 18, 2021 5:04 pm

Американската връзка:

Твърде голям, за да му посегнеш. Олигархът, чиито фирми бяха пощадени от Вашингтон
https://www.svobodnaevropa.bg/a/31147503.html

В сеть через Деркача слили новые записи прослушки Порошенко.

1. Запись переговоров Порошенко и Байдена, где Байден прозрачно намекает, что надо отобрать "Приват-Банк" у Коломойского.
2. Запись обсуждения отжатия "Приват-Банка" у Коломойского, где Порошенко требует от подчиненных как можно быстрее выполнять поручение Байдена не обращая внимания на закон.
https://colonelcassad.livejournal.com/6638253.html

Ivanov

Мнение от Ivanov » чет мар 18, 2021 6:35 pm

T-72 написа:
чет мар 18, 2021 5:04 pm
Американската връзка:

Твърде голям, за да му посегнеш. Олигархът, чиито фирми бяха пощадени от Вашингтон
https://www.svobodnaevropa.bg/a/31147503.html

В сеть через Деркача слили новые записи прослушки Порошенко.

1. Запись переговоров Порошенко и Байдена, где Байден прозрачно намекает, что надо отобрать "Приват-Банк" у Коломойского.
2. Запись обсуждения отжатия "Приват-Банка" у Коломойского, где Порошенко требует от подчиненных как можно быстрее выполнять поручение Байдена не обращая внимания на закон.
https://colonelcassad.livejournal.com/6638253.html
И това викаш е демокрация

Потребителски аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 » чет мар 18, 2021 6:41 pm

Ей такива новини, когато валят....

В Одессе начнут сборку американских военных вертолетов (фото)
Изображение
На Одесском авиационном заводе в этом году начнут сборку американских военных вертолетов Bell UH-1 Iroquois ("Ирокез").
Как передает корреспондент УНИАН, об этом в Одессе во время посещения завода заявил директор государственного концерна "Укроборонпром" Юрий Гусев
Подробности читайте на УНИАН: https://www.unian.net/weapons/bell-uh-1 ... 35862.html

Един от коментарите е разбиващ:

Геннадий Калинин
Поскольку производство вертолетов UH-1 Iroquois было прекращено Bell еще в 1987 г., то остается загадкой, что именно собрались производить на Одесском АРЗ.

Ivanov

Мнение от Ivanov » чет мар 18, 2021 6:59 pm

T-72 написа:
чет мар 18, 2021 6:41 pm

Изображение
На Одесском авиационном заводе в этом году начнут сборку американских военных вертолетов Bell UH-1 Iroquois ("Ирокез").
Как передает корреспондент УНИАН, об этом в Одессе во время посещения завода заявил директор государственного концерна "Укроборонпром" Юрий Гусев
Подробности читайте на УНИАН: https://www.unian.net/weapons/bell-uh-1 ... 35862.html

Геннадий Калинин
Поскольку производство вертолетов UH-1 Iroquois было прекращено Bell еще в 1987 г., то остается загадкой, что именно собрались производить на Одесском АРЗ.
Както винаги не четеш ,виж по нагоре

Потребителски аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 » чет мар 18, 2021 7:40 pm

Ivanov написа:
чет мар 18, 2021 6:59 pm
T-72 написа:

Изображение

Геннадий Калинин
Koe по-точно? Че ще го закриват ли?

Ivanov

Мнение от Ivanov » чет мар 18, 2021 7:42 pm

T-72 написа:
чет мар 18, 2021 7:40 pm
Ivanov написа:
чет мар 18, 2021 6:59 pm
T-72 написа:

Изображение

Геннадий Калинин
Koe по-точно? Че ще го закриват ли?
че ще ги првятж

Потребителски аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 » пет мар 19, 2021 10:35 pm

Пътешествие на английски турист из източната част на Украйна ( от началото на месеца, честити 8-ми март на една бабичка в Авдеевка). Почна от Днепропетровск, Авдеевка,Бахмут, Лисичанск... В другият филм мина през Киев, Ровно, Тернопол, Одеса
Каква война, какви 5 гривни от тази мизерна икономика... Бедност, немотия, ужасна инфраструктура, безработица...
Сякаш времето е спряло с разпада на СССР

Кало
Регистриран: вт май 29, 2018 7:53 pm

Мнение от Кало » пет мар 19, 2021 11:42 pm

хм, станциите на тва метро не са по-различни от тия у нас.

Отговори