Израел

Потребителски аватар
jacksparrow
Регистриран: вт май 08, 2018 12:24 am

Re: Израел

Мнение от jacksparrow » съб сеп 05, 2020 2:51 pm

Между другото съм забелязал, че агресивното поведение и дискриминация не е само срещу християни(дори и от САЩ да са), а и срещу завърнали се в Израел хора от източна европа, на практика граждани на Израел като всички останали.

Например ги наричат неистински евреи(нямат майка еврейка, а само са женени за еврейка или баба им е била и т.н.) и че ядът свинско(свинско и алкохол се продава на практика само в руските магазини в Израел). Не били достатъчно религиозни и не спазвали традициите стриктно. Дори умаловажават броя им. Заприличва на етноцентристка държава, а не на демокрация(единствената както ни казват в БИ). Има едни дето са там от 50 години и "другите", гостите с различни степени на НЕжеланост (палестинци, мюсулмани, християни, източно европейци, скала няма да правя, но всички са в графа други.)
#BlackLivesMatter #IStandWithLukashenko

Потребителски аватар
jacksparrow

Мнение от jacksparrow » съб сеп 12, 2020 9:33 am

И Бахрейн си нормализира отношенията с Израел. Тръмп е подготвил хиляди мирни сделки, да има по една на седмица до изборите.

Изображение

Потребителски аватар
jacksparrow

Мнение от jacksparrow » вт сеп 15, 2020 12:03 pm

Ферми с тролове.

Реклама за рекрутване

Кадри от ферма.

Как работи.

Лобиране за Израел, разследване на Ал Джазира.

Набиране на доброволци в САЩ

Лобиране в САЩ

Гугъл, фейсбук и ютуб уважават 95% от исканията на Израел да премахнат съдържание
https://www.reuters.com/article/us-isra ... SKCN11I247

https://en.wikipedia.org/wiki/Jewish_In ... ense_Force

Eguo
Регистриран: нед май 13, 2018 2:05 pm

Мнение от Eguo » вт сеп 15, 2020 12:19 pm

jacksparrow написа:
вт сеп 15, 2020 12:03 pm
....

Гугъл, фейсбук и ютуб уважават 95% от исканията на Израел да премахнат съдържание
...
"ворон ворону глаз не выклюнет" (русская поговорка) :)

И английский аналог - Dog does not eat dog

vassiln
Регистриран: ср май 16, 2018 10:45 pm

Мнение от vassiln » вт сеп 15, 2020 7:47 pm

По тоя повод гледам, че пак са водили дузина европейски посланници, и отново са им показвали терористични тунели. Само че този път - по границата с Газа.

Е, мен не биха ме поканили, даже и да бях посланик. Щото бих ги питал нормално ли е повече от 1,8 млн души да стоят под ключ в гето с размер около 400 квадратни километра? И това се прави от държавата, чийто народ в миналото е бил изтребван и потъпкван жестоко.

Ivanov
Регистриран: нед май 13, 2018 5:10 pm

Мнение от Ivanov » вт сеп 15, 2020 8:10 pm

vassiln написа:
вт сеп 15, 2020 7:47 pm
И това се прави от държавата, чийто народ в миналото е бил изтребван и потъпкван жестоко.
Сития на гладния не вярва .
пп. И други неща щях да кажа, ама ме е шубе да не ме изгоните и от тук :mrgreen:

vassiln

Мнение от vassiln » вт сеп 15, 2020 8:28 pm

Тъй де, ама от една демократична правова държава, малко странно ми се вижда.
Сещам се за една друга държава, която заради 4 милиона бели създаваше бантустани, разделяше градския транспорт на такъв за бели и такъв за черни, в един момент причисли японците към бялата раса, изобщо изгради комфорта на един народ върху друг.
Вярно, тук пропорциите са други - заключените са малцинство, господстващият народ е мнозинство, лобито на запад е много по-силно, президентът на най-великата страна им помага. Но фактическото положение с правата на потърпевшите е същото.

Потребителски аватар
jacksparrow

Мнение от jacksparrow » вт сеп 15, 2020 10:48 pm

Добре обобщава ситуацията в момента.

President Donald Trump presents Prime Minister Netanyahu with the “Key to the White House”

Потребителски аватар
jacksparrow

Мнение от jacksparrow » съб окт 10, 2020 11:37 pm

Bipartisan bill proposed to give Israel veto on US arms sales to Middle East

https://www.timesofisrael.com/bipartisa ... ddle-east/

АХАХАХА Израел може да има ВЕТО върху САЩ за продажби на оръжия😂😂 САЩ не могат и едно копче да продадат без разрешение от Израел.

vassiln

Мнение от vassiln » нед окт 11, 2020 12:03 am

Не мога да се въздържа да цитирам от линка ти:
Most of the sponsors are Democrats, including a number of Jewish lawmakers, among them Schneider, Elaine Luria of Virginia, Max Rose of New York, Josh Gottheimer of New Jersey, and Ted Deutch and Debbie Wasserman Schultz of Florida.

Democratic Illinois Representative Brad Schneider. (Courtesy/JTA)
Jewish Democrats expressed alarm after it was revealed that, parallel with the US-brokered normalization deal between Israel and the United Arab Emirates, the Trump administration was negotiating the sale of state-of-the-art F-35 stealth combat jets to the UAE.

Israel opposes the sale.

AIPAC, the prominent Israel lobby, supports the new measure.
Тия демократи са опасни. :D

vassiln

Мнение от vassiln » нед окт 11, 2020 1:55 pm

Пропуснал съм да отбележа че на 6-ти IDF (Цахал) са отбелязали вероломното нападение на "арабските армии" на най-светия ден в годината.

За разлика от отбелязването за началото на Шестдневната война, тук наистина има вероломно нападение, но пък арабските армии този път са само две.
Така или иначе, справедливият гняв е оправдан.

vassiln

Мнение от vassiln » нед окт 18, 2020 7:49 pm

Демонстрации в Йерусалим против Нетаняху:

Повече от Аарец (техният Сега):
https://www.haaretz.com/amp/israel-news ... ssion=true

Накратко, масови протести против корупцията и т.н.
Тия не знаят какво е корупция.

Отговори