Руската армия

Всичко за оръжията - от ножове и АК до БТР-и и танкове
Публикувай отговор
Jefferson F. Davis

Re: Руската армия

Мнение от Jefferson F. Davis »

vassiln написа: Нед Фев 20, 2022 3:17 pm Не, но може да се слага знак в точката на прицелване, както правят иранците:
Изображение

Обърни внимание, че попадението беше на примерно 50 метра встрани от центъра на картината. Което не е лоша точност за такъв обсег. Но не това е най-важното. Самолетоносачът по правило е подвижна цел, освен ако не е в базата. При пуск на Кинжал от 1000 км, има около 5 - 6 минути време на долитане. При това корабът може да завие, а има и известни грешки в определянето на координатите, курса и скоростта. Така че и да има точност от няколко десетки метра, става сложно да удари самолетоносач, ако не се самонасочва във финалната фаза. А там пречи високата скорост, която образува плазма на върха на ракетата. РЛС трудно вижда през плазма. Иначе Кинжал с корекция на полета по сателитни сигнали не е трудно да постигне точността, показана на клипа. Но не става за подвижни цели. Ако си изчел статийката за целеуказването, която сложих в линк, ще разбереш какво имам предвид.
Да ме поправят "морските" но подводен взрив до борта на кораба е много по неприятен от директно попадение в повечето от случаите. За да бъде"нокаутиращ" директният удар трябва да носи значителна кинетична енергия за да достигне т.н. цитадела на кораба. Докато подводен взрив на фугасен заряд под нивото на броневият пояс под ватер линията може да "изхвърли" от ордера крейсер и да "спъне" авианосец. Тактиката на не пряки удари с мощен фугасен заряд не е нова и е основана в изкуството на артилерията. Друг е въпроса че Холивуд ни разглези с термините за "хирургически точни удари", стреляй и забрави" и т.н. ненаучни шаблони. Ако вместо учебната болванка в ракетата имаше реален фугасен заряд бока щеше да изглежда все едно че крава е облизала мястото.
vassiln

Мнение от vassiln »

Не изглежда да е учебна болванка. Имаше си експлозия.
И значи руската ракета нарочно е паднала на 50 метра встрани, защото така е научена? :)
Supranar

Мнение от Supranar »

Тук са нахвърляни някои общи положения за Кинжал.

https://www.popmech.ru/weapon/750293-ka ... t-kinzhal/
Николай_K

Мнение от Николай_K »

Supranar написа: Сря Фев 23, 2022 5:51 am Тук са нахвърляни някои общи положения за Кинжал.

https://www.popmech.ru/weapon/750293-ka ... t-kinzhal/
Смях в залата...
Supranar

Мнение от Supranar »

Николай_K написа: Сря Фев 23, 2022 11:23 am Смях в залата...
Е ли е възможно отразилият бурен смях сред аудиторията да сподели причината за възникването му?
Николай_K

Мнение от Николай_K »

Ами да беше прочел линка...
Supranar

Мнение от Supranar »

Очаквам да ни светнеш по материята та аудиторията да утихне и не се задавя в смях.
admin
Site Admin

Мнение от admin »

Николай_K написа: Пон Фев 28, 2022 10:30 am Ами да беше прочел линка...
Ще помоля малко по-сериозно в този форум. Това не е фейсбук.
Марк Аврелий: Всичко, което чуваме, е мнение. Не е факт. Всичко, което виждаме е гледна точка, не е истина.
Николай_K

Мнение от Николай_K »

admin написа: Пон Фев 28, 2022 3:54 pm
Николай_K написа: Пон Фев 28, 2022 10:30 am Ами да беше прочел линка...
Ще помоля малко по-сериозно в този форум. Това не е фейсбук.
И аз очаквах същото, а не фейк статии...
Достатъчно е да се погледне предложената възможна компоновка (схема) на Кинжала.
А това "Три варианта траектории, три эшелона высоты" направо кърти мифки...
Който се интересува от тематиката, да потърси книгата "Гиперзвуковые летательные аппараты и воздушно-космические системы" с автор Меньшаков Ю.К., издателство "Спутник +", Москва, 2018г.
Има по нещо за Кинжала и Циркона.
Аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 »

Не ви ли прави впечатление, че от всичката нова руска техника, която гледаме по парадите от 2014-та не сме видели нищо на фронта?

Например Курганец-25
Изображение
VPK-7829 Bumerang
Изображение
"Терминатор"
Изображение
Модернизираната БМП-2М
Изображение
БМП-3 "Деривация"
Изображение
Камионите "Тайфун" ( май само веднъж край Харков вдях един ударен)
Изображение
Та дори и БТР-82 още не съм видял:
Изображение
За Армата няма да споменавам изобще, която май още 2020=та трябваше да започне да навлиза , ама...
И темподобни други вундервафета които гледаме по парадите, че сега поне още няколко ми убягват и не мога да се сетя за тях...

Та на всеки парад от тогава ги разкарват наляво и на дясно, казват че са навлезли вече на въоръжение в еди си коя бригада и т.н
Тази година пак ще има парад. Пак ще ги покажат, ама човек ще се замисли : Добре след като толкова години ги мандахерцат по парадите, твърдят че вече са на въоръжение, защо когато наистина вече имат нужда от тях, и би трябвало щом са на въоръжение - тях ги няма?
"Първата жертва на всяка война е истината!"
vassiln

Мнение от vassiln »

БТР-82 има вече показани сред изгорената техника.
Що се отнася до модерните БМП, БТР и арматите, явно работата е стигнала до парадните бройки. Четох някъде, че след санкциите от 2014-та руснаците имат проблеми с разни важни чаркалъци като камери, термовизори, оптики и т.н., които им пречат да ги произвеждат.
Аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 »

vassiln написа: Съб Мар 12, 2022 11:03 am БТР-82 има вече показани сред изгорената техника.
Що се отнася до модерните БМП, БТР и арматите, явно работата е стигнала до парадните бройки. Четох някъде, че след санкциите от 2014-та руснаците имат проблеми с разни важни чаркалъци като камери, термовизори, оптики и т.н., които им пречат да ги произвеждат.
Не се сещам да съм видял унищожени БТР-82, но все пак може и да съм изтървал нещо. Но определно прави впечатлени липсата на цялата тази голяма гама парадна техника.
Чудно ми е тази година парада на победата, какво ще показват и говорят..
"Първата жертва на всяка война е истината!"
Николай_K

Мнение от Николай_K »

T-72 написа: Съб Мар 12, 2022 10:20 am Не ви ли прави впечатление, че от всичката нова руска техника, която гледаме по парадите от 2014-та не сме видели нищо на фронта?
Ами пари няма... Като гледам списъка на загубената военна техника си мисля, че са отворили военните музеи.
Публикувай отговор