Българските Ф-16

Всичко за полетите, самолетите и космическите кораби
admin
Site Admin

Re: Българските Ф-16

Мнение от admin »

Това се обсъжда много пъти. Техника в НАТО има, няма пилоти. За къф им е на НАТО да имаме обучени пилоти на МИГ-ове, като в складовете им Ефки...
В случай на война е ясно, че ще се съсредоточи цялата техника на съюза на фронтовата линия.
Самолети падат, но пилотите често оцеляват... Обучените хора са по-важните.
Извън това самата сделка за Ф16 си беше политическа, но сега гледаме военната ѝ страна.
Марк Аврелий: Всичко, което чуваме, е мнение. Не е факт. Всичко, което виждаме е гледна точка, не е истина.
Аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 »

МО няма официална информация за забавяне на F-16
Oт Lockheed Martin потвърдиха за АЕРО, че имат затруднения около възстановяване на производството, но не се обвързаха със срокове за доставката на българските самолети
https://bnt.bg/bg/a/istoriya-bg-2-dekemvri-2013
"Първата жертва на всяка война е истината!"
Аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 »

България ще получи най-новите тренировъчни симулатори за изтребители F-16
https://armymedia.bg/2022/01/27/%D0%B1% ... ZK4YhN-hnk

Най-новото поколение тренировъчен комплекс за F-16 на „Локхийд Мартин“ позволява на летците да тренират в изцяло реалистична среда, което гарантира готовност за изпълнение на мисия“, заяви Чонси Макинтош, вицепрезидент на бизнес отдела за обучение и логистика на „Локхийд Мартин“
Аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 »

Ремонтът на Граф Игнатиево страда от липса на мениджмънт
https://aero-bg.com/2022/01/28/remonta- ... pnA3EIY2QY
Изображение
Аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 »

Доставката на 8-те български F-16 ще се забави
Военният министър е получил писмо от производителя, че изтребителите ще се получат няколко месеца по-късно
https://segabg.com/hot/category-bulgari ... 3cDu58zGFo
Аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 »

Премиерът Петков: F-16 ще се забавят две години
Премиерът Кирил Петков назова, че забавянето при доставките на българските F-16 ще бъде „поне две години”. Това направи той днес, 12 февруари 2022 г., в предаването „Събуди се” по Нова.
..............................
Припомняме, че президентът Радев през юли 2019 г. повдигна редица въпроси около сделката със САЩ, включително и че няма ясна система за компенсации при неспазване на договора.

Струва си да си спомним, че шведската оферта за Gripen C/D включваше доставка, която стартираше 21 месеца след подписване на сделката и приключваше 30 месеца след подписването.

https://aero-bg.com/2022/02/12/premiera ... SPI-IExDBw
Аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 »

Генерал Русев: Бяхме предупредени, че F-16 е скъп, но политиците го избраха – сега нека ни осигурят средства за него
https://aero-bg.com/2022/02/20/general- ... BTLc8aF08A

„Участвах във всички етапи по придобиване на новия изтребител. В един момент се каза, сега ще искаме подобрения на офертите от страните, които ще участват в конкурса, който после се оказа, че не бил конкурс. Та всички седим в една зала в МО. Идват шведите и казват, за тези пари ще ви дадем не осем, а 10 самолета. Дойдоха и италианците, не помня точно подобрението им. И накрая влиза американският представител и казва, нашата оферта е същата, нямаме подобрения и цената я знаете. И след това добави – ако нямате достатъчно пари и работеща икономика, не купувайте този самолет. Това е скъп самолет. В същото време, един заместник-министър на отбраната почервеня, позеленя и след това едва изчака да излезе представителят на американското правителство, скочи и започна да обяснява – този не знае нищо, той не е запознат. Тогава ми светна”, сподели днес генерал Русев в откровено интервю с водещия Светослав Иванов.
https://aero-bg.com/2022/02/20/general- ... BTLc8aF08A
Николай_K

Мнение от Николай_K »

Генерала що се прави на ощипана мома? Ясно беше, че ще купим самолети от американците за да компенсираме до някъде факта, че въобще не сме подготвени за НАТО.
admin
Site Admin

Мнение от admin »

Айде, ония 2 милиарда потънаха, сега още два!
https://t.me/drmjournal/1963
Администрацията на #Байдън подписа продажбата на до осем самолета #F16, 19 усъвършенствани ракети въздух-въздух със среден обсег, 28 бомби с малък диаметър и множество друго оборудване на #България по сделка на стойност 1,6 милиарда долара. Това съобщи американската агенция за сътрудничество в областта на отбраната на уебсайта си.

Посочвайки „ангажимента на България за модернизиране на въоръжените си сили“, DSCA отбелязва, че новото споразумение ще подобри способността на страната „да се справя с настоящите и бъдещите заплахи, като позволи на българските ВВС да разполагат рутинно модерни изтребители в Черноморския регион“ и по-често работят заедно с други регионални сили с F-16.

Сделката включва по четири от варианта F-16 C/D Block 70, както и осем двигателя и три резервни и свързано оборудване, вариращо от вградени GPS навигационни системи до модули. В допълнение към AMRAAM и SDB, покупката ще включва и 12 опашни комплекта за съвместни боеприпаси за директна атака, системи за предпазители и други.
Марк Аврелий: Всичко, което чуваме, е мнение. Не е факт. Всичко, което виждаме е гледна точка, не е истина.
Аватар
Бумбу

Мнение от Бумбу »

Началникът на отбраната казва да очакваме първите Ф16 през 2025г.
Аз ли бъркам или миналата година казаха 2 години забавяне, заради усложненията в логистиката, причинени от Ковид пандемията?
И също така, дали греша, че сме предплатили 100% ?

https://novini.bg/bylgariya/politika/718196
admin
Site Admin

Мнение от admin »

Бумбу написа: Сря Май 11, 2022 12:41 pm Началникът на отбраната казва да очакваме първите Ф16 през 2025г.
Аз ли бъркам или миналата година казаха 2 години забавяне, заради усложненията в логистиката, причинени от Ковид пандемията?
И също така, дали греша, че сме предплатили 100% ?

https://novini.bg/bylgariya/politika/718196
Аз чух 2030, а по-лошото чух, че обучени пилоти смятат да излизат запас вече...
acoc

Мнение от acoc »

Аз пък четох неотдавна, че от дузината български пилоти изпратени на обучение в щатите, само един е успял да мине цедката на цялостното обучение. Даже и на снимка го показаха.
Ivanov

Мнение от Ivanov »

Да протестираме и да им наложим ембарго :lol:
Скоро вам х@й
admin
Site Admin

Мнение от admin »

acoc написа: Сря Май 11, 2022 4:08 pm Аз пък четох неотдавна, че от дузината български пилоти изпратени на обучение в щатите, само един е успял да мине цедката на цялостното обучение. Даже и на снимка го показаха.
За какво са ни тогава, няма кой да ги кара ;)
acoc

Мнение от acoc »

Ще повтарят, ще потретват докато усвоят до последния болт американския самолет. А междувременно държавата бг ще налива нови и нови пари за обучението им.
vassiln

Мнение от vassiln »

По-горе чета: "Аз пък чух, че", "Аз пък четох неотдавна, че ...".
Хайде да не сме ЕЖК?
Толкова ли е трудно да копнете линк, ако видите нещо интересно?
valBo

Мнение от valBo »

Официално отлагането е с две години, като имаше дебела подточка, че непредвидени ситуации, могат да преместят този срок още. Непредвидена ситуация вече има и ние даваме още пари, пак за самолети, които още ги няма.
Васко, според теб кога ще получим първите бройки?
vassiln

Мнение от vassiln »

А, не знам. Аз бях за Грипен, а не за последната модификация на стари сащски изтребители. И не следя новините по темата, както правеше Танка.
И с тях, и без тях, все сме закъсали, ако не е НАТО.
Аватар
Бумбу

Мнение от Бумбу »

vassiln написа: Сря Май 11, 2022 10:53 pm А, не знам. Аз бях за Грипен, а не за последната модификация на стари сащски изтребители. И не следя новините по темата, както правеше Танка.
Gripen беше и остава перфектния избор или Рафал, а щатско F22 raptora с вертикално излитане, но тези двата са скъпи. Така, че грипените бяха перфектни и са много практични.
Но малка България няма самостоятелна политика, поради ред причини сред които основната е генетичния материал :cry:
valBo

Мнение от valBo »

Всъщност, ако гледаме като самолети, няма нищо лошо в избора на F-16. Лошото е в начина на този избор. Досега всичко което съм чувал за сделки със скъпа техника, обикновено тя се купува с офсетово плащане. Ние платихме предварително, без да включим клауза какво се включва при забавяне. Лично аз, така нищо не купувам, а не вярвам и някой от вас да го прави.
Но това се дължи и на политиката на САЩ във въоръжението. В последните години те си позволяват да цакат останалите играчи на пазара и да извиват ръцете отделните държави да купуват тяхно оръжие. На няколко пъти прецакаха Франция, Швеция също.
Та ще видим кога ще имаме нови самолети. Дано не остареят още преди да дойдат
Аватар
Бумбу

Мнение от Бумбу »

Бумбу написа: Чет Май 12, 2022 12:05 am
vassiln написа: Сря Май 11, 2022 10:53 pm А, не знам. Аз бях за Грипен, а не за последната модификация на стари сащски изтребители. И не следя новините по темата, както правеше Танка.
Gripen беше и остава перфектния избор или Рафал, а щатско F22 raptora с вертикално излитане, но тези двата са скъпи. Така, че грипените бяха перфектни и са много практични.
Но малка България няма самостоятелна политика, поради ред причини сред които основната е генетичния материал :cry:
Корекция - F35 исках да напиша.
Ivanov - тук трябваше да се оплачеш от грешката ми, а не в съседната тема, профИсионалисте :lol:
Ivanov

Мнение от Ivanov »

Бумбу написа: Пет Май 13, 2022 8:53 am
Gripen беше и остава перфектния избор или Рафал, а щатско F22 raptora с вертикално излитане, но тези двата са скъпи.
Така, че грипените бяха перфектни и са много практични.
Ivanov - тук трябваше да се оплачеш от грешката ми, а не в съседната тема, профИсионалисте :lol:
Ми написах , че някъде мернах , няма да ходя да търся , кой , къде, какви глупости пише :lol: .... То не че много ти се разбира . :lol:
Gripen беше и остава перфектния избор или Рафал, а щатско F22 raptora с вертикално излитане, но тези двата са скъпи.
:?: :?: :?:
Скоро вам х@й
Аватар
Бумбу

Мнение от Бумбу »

Ivanov написа: Пет Май 13, 2022 8:18 pm
Бумбу написа: Пет Май 13, 2022 8:53 am
Така, че грипените бяха перфектни и са много практични.
Ми написах , че някъде мернах , няма да ходя да търся , кой , къде, какви глупости пише :lol: .... То не че много ти се разбира . :lol:
:?: :?: :?:
Е, щом 2 от най-пресните теми във форума сбърка какво ще ми разбереш , ако ти обяснявам? :lol:
Публикувай отговор