РЕБ

Всичко за полетите, самолетите и космическите кораби
yuriy ivanov
Регистриран: пон фев 15, 2021 2:43 am

РЕБ

Мнение от yuriy ivanov » вт фев 16, 2021 8:07 pm

Пускам темата защото гледам че има за ПВО, та значи според мен РЕБ още в зародиш защото до преди 10 години дроновете не бяха навлезли на толкова ниско ниво, сега и малки държави могат да си ги позволят, и вече са реална заплаха ,за сега като гледам могат да противодействат минимално, но според мен се развиват много бързо, Руснаците особено бързо развиват някой комплекси за който витаят слухове, примерно Красуха 4 и т,н какво мислите вие по върпоса за РЕБ, има ли бъдеще?

Ivanov
Регистриран: нед май 13, 2018 5:10 pm

Re: РЕБ

Мнение от Ivanov » ср май 19, 2021 12:38 pm

yuriy ivanov написа:
вт фев 16, 2021 8:07 pm
какво мислите вие по върпоса за РЕБ, има ли бъдеще?
Има,има . Ето тук през април един Global Hawk едва спасил кожата тенекията :)

yuriy ivanov

Мнение от yuriy ivanov » ср май 19, 2021 8:10 pm

Интересно!

Ivanov
Регистриран: нед май 13, 2018 5:10 pm

Мнение от Ivanov » пет юли 16, 2021 9:42 pm

Не знам дали е за тази тема , но според мен е най близо .
Нали сте гледали "Умирай трудно " където терористите разбиват пътнически самолет като го лъжат колко високо се намира ...
Е не било фантастика и се практикува не от вчера и без да завземеш комуникациите на летището .Казвало се GPS-спуфинг. Така обясняват приземяването на сащския Lockheed RQ 170 Sentinel в Иран и катастрофата на Sukhoi Superjet-100 в Индонезия през 2012 г.
https://svpressa.ru/war21/article/301912/
пп. Дори и 5 % да е истина , пак е обезпокоително . Нали помните как Кремъл се местеше с по два -три километра по едно време на GPSите :roll:

yuriy ivanov

Мнение от yuriy ivanov » пет юли 16, 2021 10:17 pm

Това е така, но не само, самолетните системи са пълни с електроника и са меко казано уязвими, дори с мощните защити щом вече се хакват и спират модерни автомобили какво остава за самолети на които дейноста им зависи на 95% от софтур, а до дроновете, това за Иран се върти от няколко години, даже се говори в Ру нета че съвременните Руски комплекси за РЕБ били правели магии с GPS системите, и като цяло с навигацята, колко е вярно е друг въпрос.

Отговори