Украйна - военни действия - вчера, днес и утре

Потребителски аватар
Восток
Регистриран: нед май 20, 2018 9:22 pm

Re: Украйна - военни действия - вчера, днес и утре

Мнение от Восток » ср окт 09, 2019 12:23 am

Отделили са пари за митичното преброяване на населението догодина, леле, ще пада голям смях, ако благоволят да пуснат реални резултати, "42 милионна Украйна" ще умре официално. :lol:

https://novorosinform.org/791318
"Война должна вестись не против России, а исключительно для свержения большевизма. Нельзя смешивать СССР с Россией, советскую власть с русским народом, палача с жертвой."

Потребителски аватар
Восток

Мнение от Восток » ср окт 09, 2019 1:41 pm

Глупости, глупости, глупости, не знам дали действително вярват в изпълнимостта на тези неща или говорят просто по задължение пред тамошния "матрял".
«Боевые действия на Донбассе должны быть завершены исключительно при условии освобождения всех украинских заложников и пленных, полного взятия под контроль Украины оккупированных в настоящее время территорий и соответствующих участков государственной границы с Российской Федерацией», — заявил Хомчак.
https://novorosinform.org/791384
"Война должна вестись не против России, а исключительно для свержения большевизма. Нельзя смешивать СССР с Россией, советскую власть с русским народом, палача с жертвой."

Потребителски аватар
Восток

Мнение от Восток » чет окт 10, 2019 5:26 pm

Нещо много започнаха да шикалкавят, явно, че отвод на силите няма да има.
«Я бы очень не хотел, чтобы конфликт в Донбассе был замороженным. Я бы очень не хотел, чтобы у нас было Приднестровье или Абхазия. Я очень этого не хочу, но не могу гарантировать на 100%, что этого не случится», — сказал Зеленский.

«Единственное, что нас сегодня отличает от Приднестровья – так это то, что звучат выстрелы», — подытожил он.
https://novorosinform.org/791571

Потребителски аватар
Восток

Мнение от Восток » чет окт 10, 2019 8:30 pm

Зеленски в прав текст казва, че автономия нямало да има, мисля че резултата от Минск става все по- ясен, тоест, резултат няма да има.
«Что касается закона об особом статусе (Донбасса. – прим.ред.), мы не можем в этом законе говорить об автономии (региона. – прим.ред.). Самое главное говорить, что мы не можем делать, а не то, что мы можем. Я знаю, что есть там гуманитарные вопросы, я знаю, что будут вопросы по поводу языка, чтобы они (жители Донбасса – ред.) имели региональный статус русского языка. Я думаю, что много гуманитарных компромиссов, о которых мы можем говорить», — сказал он.
https://novorosinform.org/791595

T-72
Регистриран: пет май 04, 2018 7:50 am

Мнение от T-72 » чет окт 10, 2019 8:59 pm

Восток написа:
чет окт 10, 2019 8:30 pm
Зеленски в прав текст казва, че автономия нямало да има, мисля че резултата от Минск става все по- ясен, тоест, резултат няма да има.
«Что касается закона об особом статусе (Донбасса. – прим.ред.), мы не можем в этом законе говорить об автономии (региона. – прим.ред.). Самое главное говорить, что мы не можем делать, а не то, что мы можем. Я знаю, что есть там гуманитарные вопросы, я знаю, что будут вопросы по поводу языка, чтобы они (жители Донбасса – ред.) имели региональный статус русского языка. Я думаю, что много гуманитарных компромиссов, о которых мы можем говорить», — сказал он.
https://novorosinform.org/791595
Кога Зеленски в говорел за автономия? Кога в Минск е говорено за автономия?

Потребителски аватар
Восток

Мнение от Восток » чет окт 10, 2019 10:05 pm

T-72 написа:
чет окт 10, 2019 8:59 pm
В Минск се говори за "особен статут" и за "децентрализация", но Пушилин беше казал, че има някакъв шанс да останат в състава на Украйна при широка автономия. Без автономен статут заложен в конституцията всичко друго от Минск е някакъв мираж и изборите, и границата и изтеглянето на военните, всичко...

T-72
Регистриран: пет май 04, 2018 7:50 am

Мнение от T-72 » чет окт 10, 2019 10:10 pm

Восток написа:
чет окт 10, 2019 10:05 pm
T-72 написа:
чет окт 10, 2019 8:59 pm
В Минск се говори за "особен статут" и за "децентрализация", но Пушилин беше казал, че има някакъв шанс да останат в състава на Украйна при широка автономия. Без автономен статут заложен в конституцията всичко друго от Минск е някакъв мираж и изборите, и границата и изтеглянето на военните, всичко...
Пушилин може да каже 1000 неща, но тези думи за бъдещето на областите имат тежест точно, колкото моите.Демек - нулеви. Никой, от Украинските властимащи, не е говорел за автономия. Иде реч за "особен статут". СЛед прецента с Крим, "автономията' е мръсна дума там. Както искат да го наричат, там и сега са си автономни. Майката му е да стане някакво уморотворяване, и всеки да си го нарича, както си го иска(повече за вътрешна употреба)!

Eguo
Регистриран: нед май 13, 2018 2:05 pm

Мнение от Eguo » пет окт 11, 2019 2:44 pm

Путин:
Зеленский не смог обеспечить развод сил в Донбассе
https://www.kommersant.ru/doc/4124346?u ... .ru%2Fnews

предсказуемо закончилось всё даже не начавшись....

Потребителски аватар
Восток

Мнение от Восток » пет окт 11, 2019 11:47 pm

Eguo написа:
пет окт 11, 2019 2:44 pm
Путин:
Зеленский не смог обеспечить развод сил в Донбассе
https://www.kommersant.ru/doc/4124346?u ... .ru%2Fnews

предсказуемо закончилось всё даже не начавшись....
Мда, явно наистина нищо няма да стане покрай тази прословута формула.

jacksparrow
Регистриран: вт май 08, 2018 12:24 am

Мнение от jacksparrow » съб окт 12, 2019 11:41 am

Нищо не пречи да се изтеглят руските военни от Донбас, и да има такива са много малко и не са нужни при един замразен конфликт. При железни гаранции от Украйна, че няма да се възползва и при категорично заявление от Русия, че ще има последствия ако се злоупотреби. А за изпълнение на минските споразумения е важна позицията и на Германия и Франция. Без международна помощ Украйна ще фалира за 2 месеца, така че няма как да не се съобразяват, колкото и да се дръвчат.

Отговори