Войната в Сирия

Потребителски аватар
Восток
Регистриран: нед май 20, 2018 9:22 pm

Re: Войната в Сирия

Мнение от Восток » чет окт 11, 2018 9:04 pm

jacksparrow написа:
чет окт 11, 2018 8:34 pm
Чак да се шуми много... само пущуните надуват гайдата. Ако се шумеше щеше да има статии от ройтерс, ал джазира и т.н. Но пък щяха да се задават и много неудобни въпроси на които отговора е САЩ. Шуми се примерно за саудитския журналист, не че мисля че е нужно да се шуми, щеше ми да се шуми примерно за училищния автобус дето саудитите взривиха в Йемен...
Е, аз затова казвам, че има чадър, не може да пробие по тия медии, стоим си само в социалните мрежи ... за сега.
''С кем хочешь, но за Россию.''

Потребителски аватар
Восток

Мнение от Восток » чет окт 11, 2018 9:07 pm

Райнхард написа:
чет окт 11, 2018 8:50 pm
Интересно ми е, ако САЩ изоставят кюрдите (поне за Манбиж и Тал Абиад), дали този човек на снимката ще прояви твърдост и мъжество и ще продължи да подкрепя кюрдите, дори ако Ердоган тръгне към Манбиж.
Аз да си призная, изобщо не мога да го разбера какво търси в Сирия, особено пък и с показността, която демонстрира, дори британците, които са първи сред васалите не са така демонстративни.
Франция по принцип си работи в Африка, но може би се опитват да правят сечено на РФ, заради все по- засилващата ѝ се активност на онзи континент, не знам наистина.

Иначе, няма да направи нищо, най- много да ги побутне към помирение с правителството, че да не ги изяде Ердоган.

Потребителски аватар
bukvite
Регистриран: съб апр 21, 2018 7:35 pm

Мнение от bukvite » пет окт 12, 2018 5:18 am

Ivanov написа:
чет окт 11, 2018 8:59 pm
Райнхард написа:
чет окт 11, 2018 8:50 pm
Восток написа:
чет окт 11, 2018 8:19 pm

Френските окупационни сили около Ефрат...
Интересно ми е, ако САЩ изоставят кюрдите (поне за Манбиж и Тал Абиад), дали този човек на снимката ще прояви твърдост и мъжество и ще продължи да подкрепя кюрдите, дори ако Ердоган тръгне към Манбиж.

Изображение
Мъжество ??? Гавриш ли се :D Те за тия снимки вече не му викат геронтофил :lol:
Човекът е болезнено честолюбив, все пак да разведеш класната си, въпреки че те пращат чак в Париж и да се обаждаш всеки ден докато склони... Не го подценявайте...
А в Сирия са заради Ливан, нали там са част от Сините каски и по свъместителство си тестват техниката не само в Африка. В Африка са номер 1, там и американците не пробиха.

rizar
Регистриран: пет май 25, 2018 1:22 pm

Мнение от rizar » пет окт 12, 2018 8:22 am

Просто забравяш, че Сирия е бивша френска колония, че има наследници франсета и бургундци омесени с араби още от XIв., че днешните сирийски граници са чертани в Париж и т.н. и т.н.
Все бивши, както и бившето величие на Франция ...

Потребителски аватар
jacksparrow
Регистриран: вт май 08, 2018 12:24 am

Мнение от jacksparrow » пет окт 12, 2018 12:29 pm

Те като са делили Сирия, англичаните пробутват на Франция кюрдите, знаят каква пасмина са, Сами ще се набутат пак.

Потребителски аватар
jacksparrow

Мнение от jacksparrow » пет окт 12, 2018 12:33 pm

Израелците са хитри лисици :mrgreen:

Изображение

Потребителски аватар
Восток

Мнение от Восток » пет окт 12, 2018 1:36 pm

Разхождат ББС из Сирия, лека пропаганда.

kramer
Регистриран: съб май 05, 2018 7:43 pm

Мнение от kramer » пет окт 12, 2018 9:04 pm

Е франсетата не си дават Африката... :lol: САЩ пък си имат достатъчно черни а и у Африка нещо нефтът не е разаботен, изключваме Найджерито, ма те се много и трудноуправляеми.

Потребителски аватар
jacksparrow

Мнение от jacksparrow » пет окт 12, 2018 9:35 pm

Реджеп е пуснал американския пастор и същевременно казва: в Манбиж копаят окопи. Това значи кюрдите си копаят гробовете и казват елате да ни погребете :mrgreen:

Тръмп да не ги е продал :roll:

https://www.usnews.com/news/world/artic ... key-to-act

Класик :mrgreen:
"They are now digging trenches in Manbij. What does this mean? It means 'we've prepared the graves, come and bury us'," Erdogan said at a rally in southern Turkey.

Потребителски аватар
thorn
Регистриран: съб апр 21, 2018 10:56 pm

Мнение от thorn » съб окт 13, 2018 1:10 am

несмиян пуска слухове, че разчетите на С-300 щели да бъдат от иранци.

Отговори