Украйна - военни действия - вчера, днес и утре

antygon
Регистриран: съб май 19, 2018 6:07 pm

Re: Украйна - военни действия - вчера, днес и утре

Мнение от antygon » вт юни 12, 2018 9:37 pm

След срещата на външните министри на страните от Нормандската четворка, настроенията са противоположни .

Лавров - ще организираме зони за деескалация (ако е като в Сирия - жална му м.м. на Петро :D ). Миротворците - само на линията на разграничение. Настояването на украинците, които се явяват "прокси" на американците - да си гледат работата.
http://tass.ru/politika/5283299

Климкин е изпаднал в полу-истерия, полу-депресия : намираме се в различни вселени. То не че не е вярно де, но все пак е някак си ексхибиционистично да си го признава така явно. :D
https://censor.net.ua/news/3070975/poka ... orcheskoyi

А Волкер очевидно, за да даде някаква надежда говори за руска намеса и прочие и прочие. Но... кел файда? На Порошенко ще му наложат зона за деескалация...(виж по-горе) :D
https://censor.net.ua/news/3071126/na_d ... sii_volker

ПП. Да се допълня, че колкото и да се чудя не мога да разбера - тва "зрада" ли е или "перемога":
Изображение

Т.е. да разбирам, че Порошенко ще строи газов коридор през Турция, България и Румъния? Лелеле... :shock: :mrgreen:

T-72
Регистриран: пет май 04, 2018 7:50 am

Мнение от T-72 » вт юни 12, 2018 10:10 pm

Украина сможет получать газ через новый газопровод - Порошенко

Подробности читайте на УНИАН: https://economics.unian.net/energetics/ ... henko.html

Потребителски аватар
Восток
Регистриран: нед май 20, 2018 9:22 pm

Мнение от Восток » ср юни 13, 2018 7:01 pm

antygon написа:
вт юни 12, 2018 9:37 pm
Климкин е изпаднал в полу-истерия, полу-депресия : намираме се в различни вселени. То не че не е вярно де, но все пак е някак си ексхибиционистично да си го признава така явно. :D
Искат да контролират границата, там ги сърби тях, това им е проблема. Контролират ли границата ще отрежат двете републики от РФ, което ще доведе до неминуеми щети за живеещите там хора. Ще ги морят от глад, буквално, а миротоворците ще са абсолютно безполезни, както ОССЕ, които само ходят фиксират нарушения, а после не се случва нищо.
''Я схожу с ума, когда думаю о перспективах России, мы станем самым великим народом, самым великим государством, всё в мире будет делаться с нашего разрешения.''
(Николай II)

antygon

Мнение от antygon » ср юни 13, 2018 7:01 pm

Очевидно на много хора им писва вече да извращават смисъла на събитията в Украйна. Зрада :D
Изображение

Че украинците писали протести, та се наложило Дойче Веле да изменя статията си... :shock:
http://gordonua.com/news/war/deutsche-w ... 50462.html
В Deutsche Welle заявили, что материал, в котором использовали выражение "civil war in Eastern Ukraine" ("гражданская война в Восточной Украине"), не соответствовал редакционным стандартам.

Последното най - ме кефи. "Редакционни стандарти". Демек цензура по новому. :lol: Защо трябва гражданската война да се нарича иначе? Туй пропагандист да не си вече - се ще се издъниш. Некъф ужас, некъф ат... :D

Потребителски аватар
Восток

Мнение от Восток » ср юни 13, 2018 7:02 pm

T-72 написа:
вт юни 12, 2018 10:10 pm
Украина сможет получать газ через новый газопровод - Порошенко

Подробности читайте на УНИАН: https://economics.unian.net/energetics/ ... henko.html
Може, може, даже може направо от Украйна да пътува към западна Европа... Газ ще получават само от Запад, трябва да свикват.
''Я схожу с ума, когда думаю о перспективах России, мы станем самым великим народом, самым великим государством, всё в мире будет делаться с нашего разрешения.''
(Николай II)

antygon

Мнение от antygon » ср юни 13, 2018 7:08 pm

Восток написа:
ср юни 13, 2018 7:01 pm
Искат да контролират границата, там ги сърби тях, това им е проблема. Контролират ли границата ще отрежат двете републики от РФ, което ще доведе до неминуеми щети за живеещите там хора. Ще ги морят от глад, буквално, а миротоворците ще са абсолютно безполезни, както ОССЕ, които само ходят фиксират нарушения, а после не се случва нищо.
Ми нека си страда - така повече ме кефи. :mrgreen:
А иначе, може да си скимти колкото иска - границата ще види през криФ макарон, поне до изборите следващата година.
Отново се връщам към тезата си - според мен вече е в ход операция не по присъединяване на Донбас към Украйна, а на Украйна към Донбас. :D
Дали с федерализация (която в украинската действителност някой от Киев си предствя като "феодализация"), дали с брутална зачистка на бандеровците, която може да почне след Световното, ще видим. Интересно лято ще бъде.
ПП. Ето още едно малко нещо, което подкрепя тезата ми :
Украинския жрналист от западна Украна
Последна промяна от antygon на ср юни 13, 2018 7:12 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Восток

Мнение от Восток » ср юни 13, 2018 7:12 pm

Аз също не очаквам някакви сериозни раздвижвания до изборите, освен ако Порошенко не реши рязко да си вдига рейтинга, но не виждам какво би могъл да направи за по- малко от година. Освен ескалация на напрежението де, но не мисля, че това му е изгодно.
Иначе, Украйна си е феодална страна, много приличат на Косово, където властват различни престъпни кланове, от които е и тоя Тачи, президента им. Това го има дори и в ДНР и ЛНР, защо според теб не се обединяват, а стоят разделени?
(Николай II)

antygon

Мнение от antygon » ср юни 13, 2018 7:18 pm

Восток написа:
ср юни 13, 2018 7:12 pm
Аз също не очаквам някакви сериозни раздвижвания до изборите, освен ако Порошенко не реши рязко да си вдига рейтинга, но не виждам какво би могъл да направи за по- малко от година. Освен ескалация на напрежението де, но не мисля, че това му е изгодно.
Иначе, Украйна си е феодална страна, много приличат на Косово, където властват различни престъпни кланове, от които е и тоя Тачи, президента им. Това го има дори и в ДНР и ЛНР, защо според теб не се обединяват, а стоят разделени?
Някой така си я представя :D
Изображение
ПП А иначе - аз очаквам доста сериозно напрежение лятото и есента, но не по линията на фронта, (респ. в военно изостряне) а по-скоро социално, икономическо В/НА Украйна.
ППП. А за въпроса - защо не се обединяват? Те са си обединени, само не и формално. А защо? Отговорът е доста спорен. Поне според мен : 1- Обединението ще е пряко изменение на областите в Украйна, което ще даде основание на "пропагандистите" да заскимтят още повече. 2. Новоросия като проект е оставен на заден план(а обединението е възраждане на този проект). Сега на дневен ред е Украйна като цяло. 3. Обединението предполага изменение на икономическите връзки, които в момента се използват като морков пред бившите олигарси в републиките. (ЛНР не е едно с ДНР). 4. Означава късане на всякакви връзки с Украйна, което е категорично противопоказано за ЛДНР, освен ако не бъдат интегрирани в Русия окончателно.

Потребителски аватар
Восток

Мнение от Восток » ср юни 13, 2018 8:05 pm

antygon написа:
ср юни 13, 2018 7:18 pm
ППП. А за въпроса - защо не се обединяват? Те са си обединени, само не и формално. А защо? Отговорът е доста спорен. Поне според мен : 1- Обединението ще е пряко изменение на областите в Украйна, което ще даде основание на "пропагандистите" да заскимтят още повече. 2. Новоросия като проект е оставен на заден план(а обединението е възраждане на този проект). Сега на дневен ред е Украйна като цяло. 3. Обединението предполага изменение на икономическите връзки, които в момента се използват като морков пред бившите олигарси в републиките. (ЛНР не е едно с ДНР). 4. Означава късане на всякакви връзки с Украйна, което е категорично противопоказано за ЛДНР, освен ако не бъдат интегрирани в Русия окончателно.
Е, то това е едно от официалните обяснения, ако се обединят нарушавали споразуменията от Минск, но това са празни работи според мен. Просто и там, както и из цяла Украйна определени хора и кръгове си имат интереси и не искат да делят баницата с друг. Затова и украинските олигарси не искат Евразийски съюз и по- тясна интеграция с РФ, дават си сметка, че просто ще бъдат изядени от по- големите риби там. Същото разбира се е и с ЕС, но там нещата са мнооого далечни, те си дават сметка, че докато стигнат до членство ще минат няколко петилетки, а дотогава, я камилата, я камиларя, както се казва. Докато в Евразийския съюз можеха да се интегрират във всеки един момент преди "майдана".

А конкретно за връзките между ДНР и ЛНР с Украйна, ами те вече са скъсани. Не е ясно как тия хора ще живеят в една държава, още повече пък управлявана от Киев. Става малко като Сърбия с Косово, Косово било Сърбия, но питай сърбите дали искат да живеят с албанците в една държава...
(Николай II)

antygon

Мнение от antygon » чет юни 14, 2018 10:36 am

Восток написа:
ср юни 13, 2018 8:05 pm
Е, то това е едно от официалните обяснения, ако се обединят нарушавали споразуменията от Минск, но това са празни работи според мен.

А конкретно за връзките между ДНР и ЛНР с Украйна, ами те вече са скъсани. Не е ясно как тия хора ще живеят в една държава, още повече пък управлявана от Киев. Става малко като Сърбия с Косово, Косово било Сърбия, но питай сърбите дали искат да живеят с албанците в една държава...
Понякога и в официалното обяснение има голяма доза истина. Но при сегашната конфигурация в Киев е невъзможно изпълнение на договорките от Минск-2 .
За връзките на ЛДНР с Украйна - към края на миналата година гледох едно предаване на Д.Джангиров (доста интересен украински политолог) във връзка с блокадата. Та там се говореше, че дори и след блокадата около половината и повече от паричните плащания към Републиките са с произход Украйна - било то пари пренасяни през линията за разграничение, било то контрабанда, било то реекспорт на стоки през Русия, било то преки доставки. Ако се стигне до пълен разрив, това ще е само по инициатива на ЛДНР, а не на Украйна. Ако намеря видеото - ще го поставя тук.
ПП. Виж тези данни на Колонела : https://colonelcassad.livejournal.com/3728854.html Сериозният скок на доставка на въглища от Русия с произход MADE in LDNR след блокадата.

Отговори