Украйна - военни действия - вчера, днес и утре

antygon
Регистриран: съб май 19, 2018 6:07 pm

Re: Украйна - военни действия - вчера, днес и утре

Мнение от antygon » ср мар 13, 2019 11:42 pm

Восток написа:
ср мар 13, 2019 7:15 pm
Те са интернационалисти, служат на интернационала, а не на Русия или на нейните интереси.
Ами то след 1917 година няма Русия, има РСФСР. Която след това става съюзна държава в СССР. как си представяш - всеки да дърпа чергата? Видяхме какво стана с това "дърпане" с Беловежските споразумения.
А, да - все пак във ВСВ победи не Русия или РСФСР, а СССР. 8-)
Восток написа:
Ето ти още един на престъпника Бухарин.
Кой е казал че Бухарин е престъпник? Болшевиките? Е, нали те са тотални дегенерати? Кое от двете е вярно - че Бухарин е престъпник, обявен за такъв от болшевиките или болшевиките са гадовете, осъдили Бухарин.
Восток написа:
Ами, аз не обсъждам етническата им принадлежност, а националното им самосъзнание, тоест липсата на такова. Те са интернационалисти, служат на интернационала, а не на Русия или на нейните интереси....
Национално самосъзнание като какви? Нали и в това което употребяваш като термин пак "националното" е водещото. Отново - не разбирам - опитваш се да приравниш многоетническа даржава с имперски амбиции в еднонационална държава? Пак ще се потретя - това по презумпция е невъзможно. Такава държава е обречена на загиване. Пресен пример - Украйна тръгна в независимостта с идеята за Вулика Украйна от Сан до Дон, че ако може и с Кавказ, а виж докъде я докара.
И не разбирам манията ти да ограничаваш историята след 1917 година само до троцкистките идеи. Гадните болшевики го свитнаха - нали така? Всъщност ако не бяха болшевиките, нямаше да има и Русия и този форум... Така, че е глупаво да се отрича всичко след 1917.
Русский не тот, кто носит русскую фамилию, а тот, кто любит Россию и считает её своим отечеством.
[/quote]
Е, съжалявам - от друга националност и с друго гражданство съм. Може да съм пристрастен в уважението си към Русия, но въобще не разбирам, като ми говориш за любов ... :evil: А и не държа да разбирам - идва ми в повече.

Един послепис - въпрос за националното и многонационалното. Припомни моля, какъв е пълния титул на Александър III, например?

Потребителски аватар
thorn
Регистриран: съб апр 21, 2018 10:56 pm

Мнение от thorn » пет мар 15, 2019 7:18 am

Eguo написа:
пон мар 04, 2019 7:00 pm
"Северный ветер", "Вагнер", "бурятские дивизии" и пр. - это всего лишь придумки СМИ.
Нет ничего такого в реальности. Фейк.
Според Стрелков не са:
На самом деле, только неправильная оценка противником общего положения и его недостаточная энергичность в действиях спасли нас от полного разгрома в середине -второй половине июля. На месте вражеского командования (даже с учетом относительно низкого боевого духа их войск) я-бы (уверен) сумел полностью заблокировать Донецк задолго до пресловутого "северного ветра". Главную ошибку в операции в районе Шахтерск-Снежное-Саур-Могила противник совершил тем ,что влез недостаточными силами (хотя по технике они заметно превосходили все чем мы располагали в том районе) прямо в город.
И, рано или поздно, без "северного ветра" так бы и произошло (готовя "парад победы" на "день украины" 24 августа в Киеве, Порошенко исходил из вполне объективных предпосылок развития событий).
https://donrf.livejournal.com/584442.html

Но има и интересен коментар:

https://donrf.livejournal.com/584442.ht ... #t10237434
Расскажите поподробнее про "ввела войска". Как я понял, Вы их лично видели. А вот я в то время немало где побывал и кое-что из того, о чём рассказывает Стрелков (в частности) видел. Но вот ВС РФ так и не встречал.

Если шо - я сам участвовал в "Северном ветре". Но это точно не ВС РФ.
Понимаете, с этим вопросом - к Игорю Всеволодовичу, у меня терпения не хватит объяснить человеку, который участвовал в "северном ветре": как это РФ ввела войска. Ладно, на ваш взгляд: ЧВК - это вооруженные силы РФ?

Eguo
Регистриран: нед май 13, 2018 2:05 pm

Мнение от Eguo » пет мар 15, 2019 8:54 am

thorn написа:
пет мар 15, 2019 7:18 am

Според Стрелков не са:

ну если Стрелков истина в последней инстанции - тогда конечно.

К чему всё тогда, если можно верить только Стрелкову? С ним же и Шойгу и Путин и Парашенко и Барак Обама советовались и все рассказывали.

Я тебе говорю, как человек который всю жизнь живет в России, имеет тысячи знакомых и те имеют тысячи знакомых.
Через "три руки" мы в России все знаем друг друга.
И НИКТО из моих знакомых не имел других знакомых проходивших службу в армии РФ и воевавших на Донбассе в тоже время.

Я тебе говорю, что у меня есть знакомые которые там были. И я лично с ними разговаривал.
И я НИКОГДА не отрицал, что граждане России воевали на Донбассе.

Но армии РФ и действующих военнослужащих - там не было.
(кроме ударов артиллерии с территории РФ)

Стрелков может говорить и придумывать, что угодно. Может и правда это а может и не правда.
Стрелков обычный человек. Может быть более решительный и более геройский. Но ничего достоверно он не знает лучше других.

П.П.С.

Я считаю Стрелкова правильным и хорошим человеком.
Но он лишь человек.
И его могут легко ввести в заблуждение.

Например вот такие жулики...

Потребителски аватар
thorn

Мнение от thorn » пет мар 15, 2019 10:13 am

Все пак ми се струва, че той следва да е по-осведомен за събитията там от теб.

Потребителски аватар
thorn

Мнение от thorn » пет мар 15, 2019 10:15 am

thorn написа:
пет мар 15, 2019 10:13 am
И съм подчертал интересен коментар - възможноо ФОРМАЛНО не са били в състава на въоръжените сили в този момент. Някакъв Вагнер, може би не точно този Вагнер в състав от няколко батальонни групи.

antygon

Мнение от antygon » пет мар 15, 2019 12:29 pm

Керченският инцидент попречил на САЩ да доставят СПГ в Украйна. :shock:
Ситуацию в Керченском проливе объявили помехой для поставок СПГ США Украине.
https://m.vz.ru/news/2019/3/15/968463.html

Аз не знам в Украйна да има СПГ терминали, ама щом американците го твърдят....
Най-забавните е, че те май си представят че Азовско море като някакво дълбоководно, където руски подводници плават и пиратстват, но за жалост това е "нивото" на политическия елит в САЩ. :lol:

Eguo

Мнение от Eguo » пет мар 15, 2019 7:30 pm

thorn написа:
пет мар 15, 2019 10:13 am

Безусловно осведомление меня и 99% россиян - Стрелков, и Западные СМИ, и Киевские власти и ты. :D
Только мы в России сидим бараны и ничего не знаем одурманенные "Путинской пропагандой".

За все годы не смогли сфотографировать ни одного военнослужащего РФ на Донбассе, ни у одного взять интервью даже после службы...

П.С.
Ах, нет! Есть фото людей в камуфляже с нашивками цвета российского флага.

П.П.С.
Торн.
Не понятно твое упорство.
Ты считаешь, чтобы разогнать алкашей из ВСУ в 2014 году нужны были вводить непременно войска РФ батальонные группы и конно-бурятские полки?

На Донбассе миллионы мотивированных русских мужчин, десятки тысяч из них ничем не хуже были вооружены и подготовлены чем немотивированная алкашня и малышня из ВСУ образца 2014 года..

Тактически заманили их в ловушку вдоль границ. Врезали российской артиллерией в нужный момент. Вовремя применили танки и вооружение доставленные "военторгом" с экипажами донецко-ростовскими казаками..
И вуаля!
Паника, бегство, массовое переходы на российскую сторону границы беглецов из ВСУ, слезы, сопли...

Никто не говорит, что не было граждан России.
Были!
Тысячи были!

И техника была доставлена "Военторгом" из России.
Военторг совсем реален.
Я сам несколько раз выдел, что техника подвозится к границе и выгружается в районе Каменск-Шахтинска.
Не скрываясь, днем.

Я сам видел тысячи людей беженцев из ДНР и сотни казаков направляющихся в ДНР.

Было все это.

Но войска РФ были только в "хотелках" у некоторых.
Если бы были войска - то и Киев был бы сейчас сам знаешь чей.

Потребителски аватар
thorn

Мнение от thorn » пет мар 15, 2019 7:46 pm

Уплашиха се.

antygon

Мнение от antygon » пет мар 15, 2019 11:02 pm

Позволявам си да се намеся в "спора" ви за нещо което ме подразни.
Назоваването на ВСУ, дори и в състава 2014 "алкаши" си е е доста сериозна обида, която дразни със степента на скрито или преднамерено демонстрирано превъзходство. Не разбирм какво се цели с обидата - да се унижи победен противник? Нима успехите от 2014 година не са достатъчно категорични, че трябва и да се унижава противника? Тъпо е.
Освен това, според мен, такова принизяване е сигурен път към поражението. И само да отбележа - ВСУ от тогава не са идентични с нацитата - пак от тогава.

Eguo казва че е нямало редовни войски тогава - да няма. Освен заблудилото се отделение (или взвод беше - вече не си спомням) дето случайно беше навлязло в украинска територия и то точно там, където след ден - два се появиха опълченците. Но няма да споря. Просто руснаците тогава показаха на всички, че умеят да водят истинска война по най - неочакван за всички начин. Но едва ли това може да се очаква от обикновено ЧВК. Допълнително да попитам - "доброволците" - без пари (или с дарения) могат ли да сформират четири БТГ, че да разгромят ВСУ от онези дни на 2014? И без много много спорове - имало ли е или е нямало такива БТГ - дори и най-заклети "тайнопазители" си признават, че е имало. Които е неясно като как и с какво са се сформирали. Може би без да знаят тези, които са ги въоръжавали? Това са поне четири БТГ. Странно дали с доброволни помощи може да стане това? Всъщност, ако наистина се твърди че е работа само на доброволчески начала, значи целия ГЩ на ВС на РФ не си е на мястото.

ПП. Да оставим това за милиони донбаски мъже дето станали с гърдите си да защитават Донбас - има маса видеа, където тези мъже бягат като плъхове, ама не ми се търсят сега. Да - има много, има невероятни такива мъже, но масата все пак предпочетоха да се крият.
Ето тези хора ме потресоха и имало ли е или е нямало сформирани от "висша сила" войски- тези хора наистина заслужаваха да спечелят.

Това е точно навечерието на настъплението.

Да допълня последно нещо - настъплението тогава, отразявано от всички блогъри с връзки в опълчението в ДНР даваше сводки с видеа за настъпление от Донекц - Моспино- Кутейниково, но няма - няма никакви видеа за завемането на Амвросиевка. Що ли така?

ПП. Ето един поздрав за мъжките мъжове от Донбас :

Eguo

Мнение от Eguo » съб мар 16, 2019 6:53 am

antygon написа:
пет мар 15, 2019 11:02 pm
Позволявам си да се намеся в "спора" ви за нещо което ме подразни.
Назоваването на ВСУ, дори и в състава 2014 "алкаши" си е е доста сериозна обида,
Обида не обида - но фактов пьянства в ВСУ в 2014 году очень много.
В том числе и подкрепленными видео в Ютубе.

ВСУ 2014 года - это сброд не обученных призывников которые не понимали, что происходит,
как и чем воевать.
По сути у Украины не было армии, а было сборище люди в военной форме отбывающие "повинность" воинскую на старой, зачастую не боеспособной советской технике.

Далее, с появлением "добробатов" и уже в 2015 годах вооруженные силы Украины стали гораздо более боеспособны и мотивированы.

Но война к этому моменту перешла в позиционную стадию. И с одной и с другой стороны появились укрепрайоны и хорошо обученные подразделения которые занимали и занимают ключевые точки и позиции. И без массированного применения авиации с той или иной стороны - оборону никто не взломает.

В августе 2014 году у ВСУ не было никакого особого преимущества перед армиями ЛДНР.
Особенно в мотивации (а на войне мотивация одна из важнейших составляющих успеха).

Армии ЛДНР были уже хорошо вооружены, чувствовали за своей спиной Россию с военторгом и "точечными" ударами и надеялись, что скоро Россия действительно поможет "войсками" взять Харьков и Одессу.

П.С.

Эти вечные украинские попытки понять " А кто наср@л нам в штаны?" в 2014 году
имеют простой ответ.
Именно Украина, не имея грамотного управления, боеспособной и мотивированной армии и наср@ла себе штаны, так же как и Россия во время Первой Чеченской войны.

Только русские в отличие от "небольших и гордых демократических наций", не винят в своих неудачах своих соседей.

Отговори