Имперска Русия

До края на Студената война
Потребителски аватар
Восток
Регистриран: нед май 20, 2018 9:22 pm

Re: Имперска Русия

Мнение от Восток » ср юли 04, 2018 2:31 pm

Изображение
''С кем хочешь, но за Россию.''

Потребителски аватар
Восток

Мнение от Восток » пет юли 06, 2018 1:55 pm

День был дождливым и пасмурным. Император Николай II записал в дневник:

Вчера комендант Юровский принес ящичек со всеми взятыми драгоценностями, просил проверить содержимое и при нас запечатал его, оставив у нас на хранение. Юровский и его помощник начинают понимать, какого рода люди нас окружали и охраняли нас, обворовывая нас. Не говоря об имуществе — они даже удерживали себе большую часть из приносимых припасов из женского монастыря. Только теперь, после новой перемены, мы узнали об этом, пот.[ому], что все количество провизии стало попадать на кухню».
До убийството на Царското Семейство са оставали 10 дни.

https://tsargrad.tv/articles/carskaja-s ... oda_144162

Поклонская говори за нов проект, който ще бъде представен другата седмица.

Потребителски аватар
thorn
Регистриран: съб апр 21, 2018 10:56 pm

Мнение от thorn » пет юли 06, 2018 9:46 pm

Нито нея мога да да я разбера, нито теб. Чак пък такава любов към царь-тряпка. :lol:

Потребителски аватар
thorn
Регистриран: съб апр 21, 2018 10:56 pm

Мнение от thorn » пет юли 06, 2018 9:49 pm

thorn написа:
пет юли 06, 2018 9:46 pm
Нито нея мога да да я разбера, нито теб. Чак пък такава любов към царь-тряпка. :lol:
Изображение

Потребителски аватар
Восток

Мнение от Восток » нед юли 08, 2018 9:54 pm

thorn написа:
пет юли 06, 2018 9:46 pm
Ами, не става въпрос само за Император Николай Втори, но и за това, което той представлява и олицетворява, той е последния управляващ на последната Руска държава. Не заравяй, че е и мъченик, канонизиран от РПЦ.

Ето ти нещо за Поклонская, от преди 2 дни е, може и да си го срещал вече.

Изображение

Потребителски аватар
Восток

Мнение от Восток » пон юли 09, 2018 1:44 pm

До убийството са оставали 7 дни, упорито е продължавало разпространяването на слухове за убийството на Императора.
Вокруг Царской Семьи продолжается кампания по дезинформации. 9 июля 1918 года «Петроградское телеграфное агентство», со ссылкой на газету «Жизнь», сообщало:

По сообщению московской газеты «Жизнь» (орган анархистов), убит отправленный из Екатеринбурга бывший царь Николай Романов. Царь убит встретившими его красноармейцами, после пререкания. О судьбе ехавшей с ним семьи сведений нет».

https://tsargrad.tv/articles/carskaja-s ... oda_144969

Няколко дни преди убийството, болшевиките са предлагали на доктор Боткин да напусне Ипатиевския дом и да възглави болница в Москва, тъй като "бъдещето на Романови изглеждало мрачно". Той отказва.
Я дал Царю мое честное слово оставаться при нём до тех пор, пока он жив. Для человека моего положения невозможно не сдержать такого слова. Я также не могу оставить Наследника одного. Как я могу это совместить со своей совестью? Вы все же должны это понять. Если Россия гибнет, могу и я погибнуть. Но ни в коем случае не оставлю Царя! Меня радует, что ещё есть люди, которые озабочены моей личной судьбой. Но помогите этой несчастной семье! Вы сделаете хорошее дело. Там, в том доме, цветут великие души России, которые облиты грязью политиков. Я благодарю вас, господа, но я остаюсь с Царём!».

Потребителски аватар
Восток

Мнение от Восток » ср юли 11, 2018 12:34 am

Проекта, за който Поклонская писа преди няколко дни.

2 стихотворения на Сергей Бехтеев - "Молитва" и "Царските сълзи", рецитират депутата Пьотър Толстой, Дмитрий Дюжев, най- известен с участието си в сериала "Бригада", но има десетки други проекти зад гърба си и Дмитрий Певцов, който също е актьор.
К 100-летию расстрела императора Николая II и всей царской семьи посвящается. Н. Поклонская, Д. Дюжев, Д. Певцов и П. Толстой читают стихи Сергея Бехтеева, которого еще называют "Царский поэт".

"Царские слезы" може да прочетете тук, има и други от същия автор:

https://cont.ws/@prikhojanka/273857

"Молитва":

http://pesni.voskres.ru/poems/behte02.htm

Потребителски аватар
bukvite
Регистриран: съб апр 21, 2018 7:35 pm

Мнение от bukvite » чет юли 12, 2018 5:24 pm

Изображение

Потребителски аватар
Восток

Мнение от Восток » чет юли 12, 2018 11:16 pm

За ситуацията около "Матилда", Император Николай Втори, самозванците, Украйна и още.

Потребителски аватар
bukvite
Регистриран: съб апр 21, 2018 7:35 pm

Мнение от bukvite » пет юли 13, 2018 4:45 pm

Изображение

Отговори