Армения

Потребителски аватар
jacksparrow
Регистриран: вт май 08, 2018 12:24 am

Армения

Мнение от jacksparrow » съб авг 18, 2018 4:59 pm

Аз бих погледнал под друг ъгъл Израел и направил паралел с Армения. Ясно, изкуствено създадена държава. Заобиколена от море от турски племена. 100 милиона да сме по-точни. Чертаят и геноцид. Всъщност Армения/историческата и част/ през годините се е смалявала толкова, че вече няма на къде. От европейските държави, може би донякъде Франция помага, доколкото Наполеон 3, внук на оня е поел ангажимент да защитава християните в Османската империя и светите земи/то затова и избухва кримската война/. Колко ги защитава е друг въпрос.

На практика, без подкрепата на Русия, която държи 2 бази на границата с Турция от около 100 години, Армения ще изчезне за има няма 2 години. Базите на Русия гарантират тази граница, арменците спокойно си разполагат 60 000 армия на границата с Азърбейджан. Отделно нямат силната израелска диаспора и лоби. Повечето арменци са разселени в чужбина, най - голямата част в Русия. И въпреки, че имат доста олигарси там и някои правят добри неща за Армения са далеч от израелците.

Пример, арменски колеж построен от арменско руски бизнесмен.

Потребителски аватар
jacksparrow

Re: Армения

Мнение от jacksparrow » съб авг 18, 2018 5:42 pm

Второ, че новият служебен премиер Пашинян, любимец на ЕУ е доста тежък националист, синът му служи на фронта в Карабах, самият той носи камуфлаж и има брада :mrgreen: Казва, че Карабах е неразделна част от Армения...
Последна промяна от jacksparrow на съб авг 18, 2018 5:45 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
thorn
Регистриран: съб апр 21, 2018 10:56 pm

Мнение от thorn » съб авг 18, 2018 5:43 pm

Арменците си имат сериозна диаспора и лоби. Не като еврейските, но имат.

Потребителски аватар
thorn

Мнение от thorn » съб авг 18, 2018 5:51 pm

Потребителски аватар
jacksparrow

Мнение от jacksparrow » съб авг 18, 2018 6:20 pm

Имат лоби и дисаспора, това не съм го оспорвал. Дори например Лавров е половин арменец, баща му е такъв, но той не се казва Лавроян, порусчен е :mrgreen: В Русия лобитата не вървят по една или друга причина. Нито арменски, нито еврейски. Микоян и т.н.

Проблема е, че турците и азърбежанците плюс евреите имат по-голямо лоби в САЩ, а в момента действат заедно. Добавяме и Саудитска Арабия и Пакистан, държави които дори не признават съществуването на Армения... Слагаме ислямизирането на Европа в уравнението, нито една държава с мнозонство мюсюлмани не признава арменския геноцид и стигаме до извода, че единственото спасение за Армения е да се държи здраво за крачола на Русия.

Потребителски аватар
thorn

Мнение от thorn » съб авг 18, 2018 6:57 pm

Е, те смятат, че образно казано могат да си позволят някой каприз.

Потребителски аватар
jacksparrow

Мнение от jacksparrow » съб авг 18, 2018 8:07 pm

Суверенна държава са, Русия не им се меси във вътрешните работи/както и е заявената политика от да кажем 20 години за всички/. Дори някакво сближаване с ЕУ е добре дошло, дори мисля стимулирано. Как ще се самоуправляват, с Пашинян, мангорян или просто с Агоп едва ли го брига някой в Русия.

Потребителски аватар
Восток
Регистриран: нед май 20, 2018 9:22 pm

Мнение от Восток » съб авг 18, 2018 11:07 pm

thorn написа:
съб авг 18, 2018 5:43 pm
Арменците си имат сериозна диаспора и лоби. Не като еврейските, но имат.
Абсолютно, признаването на арменския геноцид от толкова много страни е показателен факт.

Тази новина ме накара да се замисля точно по този въпрос преди време.
France to designate special day for Armenian Genocide commemoration
http://www.panarmenian.net/eng/news/251 ... memoration
''С кем хочешь, но за Россию.''

Потребителски аватар
Восток
Регистриран: нед май 20, 2018 9:22 pm

Мнение от Восток » съб авг 18, 2018 11:10 pm

jacksparrow написа:
съб авг 18, 2018 6:20 pm
Проблема е, че турците и азърбежанците плюс евреите имат по-голямо лоби в САЩ, а в момента действат заедно. Добавяме и Саудитска Арабия и Пакистан, държави които дори не признават съществуването на Армения...
Май само Пакистан не ги признава? :roll: Иначе на мен ще ми е интересно да видя какви ще са отношенията между Азербайджан и Турция след като Алиев бъде изхвърлен от властта.
''С кем хочешь, но за Россию.''

Потребителски аватар
jacksparrow

Мнение от jacksparrow » нед авг 19, 2018 8:20 am

Восток написа:
съб авг 18, 2018 11:10 pm
jacksparrow написа:
съб авг 18, 2018 6:20 pm
Проблема е, че турците и азърбежанците плюс евреите имат по-голямо лоби в САЩ, а в момента действат заедно. Добавяме и Саудитска Арабия и Пакистан, държави които дори не признават съществуването на Армения...
Май само Пакистан не ги признава? :roll: Иначе на мен ще ми е интересно да видя какви ще са отношенията между Азербайджан и Турция след като Алиев бъде изхвърлен от властта.
Ами едва ли ще стане скоро, добре, че синът на Алиев е аутист, малко вероятно е да го наследи, ама знае ли се :mrgreen:

Иначе има теория, че Алиев е руска марионетка, баща му Гайдар идва на власт с преврат, а Абулфаз Елчибей бяга в Нахичеван. Гайдар бил командир на фронта в Карабах, но изтегля армията и тръгва към Баку. В резултат арменците успяват да освободят Карабах :mrgreen:

Но не виждам защо да се променят отношенията с Турция. Те се имат за две близки тюрски племена, братя, разделени от злите кафири неверници арменци.

Отговори