Наивни въпроси

Потребителски аватар
Восток
Регистриран: нед май 20, 2018 9:22 pm

Re: Наивни въпроси

Мнение от Восток » вт ное 06, 2018 1:32 am

thorn написа:
пон ное 05, 2018 11:01 pm
Абе струва ми се, че съм го виждал някъде тоя юнак, но не мога да си спомня къде. Защо не питаш автора на снимката?
Нямам фейсбук. :oops:
«Наш орел, наследие Византии, — орел двуглавый. Конечно, сильны и могущественны и одноглавые орлы, но, отсекая нашему русскому орлу одну голову, обращенную на Восток, вы не превратите его в одноглавого орла, вы заставите его только истечь кровью…».

Потребителски аватар
thorn
Регистриран: съб апр 21, 2018 10:56 pm

Мнение от thorn » вт ное 06, 2018 9:46 am

Направи си.

Потребителски аватар
jacksparrow
Регистриран: вт май 08, 2018 12:24 am

Мнение от jacksparrow » вт ное 06, 2018 3:53 pm

И да има и да няма фейс, няма гаранция,

Аз търся къде е статуята на хан Кубрат, турците твъдят, че като турчин е в Анадола, но източници нет. В момента и снимката на статуята не мога да намеря. Беше яка статуя, седнал на трон, ще я изровя скоро.

Имало проект за една негова статуя и в Кубрат, неясно дали е построена.
http://bnr.bg/shumen/post/100955422/vdi ... t-v-kubrat

Потребителски аватар
Восток
Регистриран: нед май 20, 2018 9:22 pm

Мнение от Восток » чет дек 13, 2018 8:59 pm

Днес пред паметника на съветската армия ме спряха момче и момиче, корейци, казаха, че са студенти по теология, питаха ме имам ли 4 - 5 минутки да ги чуя, развиват някаква теория за "майката бог", показват цитати от Библията, целящи да демонстрират чисто научните ѝ свойства, в конкретния случай цитатите бяха от Йов, един, който можеше да се приеме като обяснение за гравитацията и друг, който явно трябваше да покаже, че Библията обяснява вътрешния строеж на планетата ни. Телефона обаче ми звънна и трябваше да бягам, сега обаче ми стана интересно и се поразрових, някаква секта са, има доста статии.

https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2014/09 ... _na_sofiia

Чудно кой ли им налива пари да идват от Южна Корея до тук, а и да живеят тук без да работят? Това са си доооста разходи?
«Наш орел, наследие Византии, — орел двуглавый. Конечно, сильны и могущественны и одноглавые орлы, но, отсекая нашему русскому орлу одну голову, обращенную на Восток, вы не превратите его в одноглавого орла, вы заставите его только истечь кровью…».

Ivanov
Регистриран: нед май 13, 2018 5:10 pm

Мнение от Ivanov » чет дек 13, 2018 9:41 pm

Восток написа:
чет дек 13, 2018 8:59 pm
Днес пред паметника на съветската армия ме спряха момче и момиче, корейци, казаха, че са студенти по теология, питаха ме имам ли 4 - 5 минутки да ги чуя, развиват някаква теория за "майката бог", показват цитати от Библията, целящи да демонстрират чисто научните ѝ свойства, в конкретния случай цитатите бяха от Йов, един, който можеше да се приеме като обяснение за гравитацията и друг, който явно трябваше да покаже, че Библията обяснява вътрешния строеж на планетата ни. Телефона обаче ми звънна и трябваше да бягам, сега обаче ми стана интересно и се поразрових, някаква секта са, има доста статии.

https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2014/09 ... _na_sofiia

Чудно кой ли им налива пари да идват от Южна Корея до тук, а и да живеят тук без да работят? Това са си доооста разходи?
Тия :)
Изображение
http://www.pravoslavieto.com/inoverie/moonies/index.htm

antygon
Регистриран: съб май 19, 2018 6:07 pm

Мнение от antygon » чет дек 20, 2018 9:38 pm

СНН твърди, че през миналата година 40 000 америкнаци са загинали следствие упоотреба на огнестрелно оръжие.

ОБАЧЕ
Навсякъде се говори, че жертва на убийство в САЩ са САМО 4,6 на 100 000 души. Населението на САЩ е около 330 милиона. Т.е. по статистиката, жертвите на убийство трябва да са около 15 200.
Как се водят останалите до 40 000 бе мама му стара?

Кало
Регистриран: вт май 29, 2018 7:53 pm

Мнение от Кало » чет дек 20, 2018 11:09 pm

вероятно в сметката не са включени избитите от полицията, както и жертвите на инциденти при неправилно боравене с оръжие. Макар че и с тях, едва ли ще излезе сметката.

Потребителски аватар
thorn
Регистриран: съб апр 21, 2018 10:56 pm

Мнение от thorn » съб дек 22, 2018 12:48 am

Абе теоретично не е ли по-изгодно една отоплителна централа да произвежда ток, вместо да грее вода и да я пуска по тръби из целия град. Имам предвид, че би трябвало централното парно да има огромни топлозагуби и трудна поддръжка.

dalt
Регистриран: пон май 14, 2018 9:26 am

Мнение от dalt » съб дек 22, 2018 8:28 pm

Тя водата не си ли я грее така или иначе?

valBo
Регистриран: нед май 13, 2018 2:32 pm

Мнение от valBo » съб дек 22, 2018 8:59 pm

Принципно централите са правени да произвеждат ток, а топлата вода е допълнителен ефект от това. Само че, повече вече се ползват само за топла вода, защото имаме излишък от електричество в момента. Рядко се налага някоя от тях да се синхронизира с мрежата и да подава ток.
От друга страна, когато работят само за топла вода, разходът на гориво е доста по-малък и се изплаща само от "парното". Загубите в момента са големи, защото ги начисляват на потребителя и на Топлофикация не и пука какви са. Добре поне, че подновиха катодните защити и тръбите не гният толкова бързо.

Отговори