Спомени от казармата с анкета.

Всякакви интересни истории, които са ви са се случили в казармата, а и не само
Потребителски аватар
thorn
Site Admin
Регистриран: съб апр 21, 2018 10:56 pm

Re: Спомени от казармата с анкета.

Мнение от thorn » нед фев 09, 2020 7:32 pm

Като ги хванехте гдр-ците, какво ги правехте? По някой шамар изяждаха ли? На каква възраст, мъже или жени? Подготвени ли бяха, или наивни аматьори? Някои успяваха ли да преминат? И защо са искали да минат в социалистическа Югославия? Местните помагаха ли? А нарушители от местните, примерно за дребна контрабанда? Кюстендилски отряд - та там селата са разделени от граничната линия по средата на махалите, всичките имат роднини от другата страна.

Офицерите и разни цивилни големци ходеха ли на лов в района със служебния транспорт и служебното оръжие?

Кучета имаше ли?

Ivanov
Регистриран: нед май 13, 2018 5:10 pm

Мнение от Ivanov » нед фев 09, 2020 7:34 pm

Винаги някой току що се е върнал и ако наряда е бил от 1 ч през нощта значи му се полага сън .
Това исках да ви кажа момци , че нищо общо няма с БНА . Тежко , но с глупости не те занимават -вечер четат наряда за следващия ден и всеки си знае какво прави .Алкохол , дал бог :) ,месо , даже имаше застави където негласната заповед беше "без месо не прибирайте ". Стреляше се на поразия (все пак в тия три километра командира беше цар и господар ) после боеприпасите се изписваха в стрелби с отрядниците .

admin
Site Admin
Регистриран: съб апр 21, 2018 12:30 pm

Мнение от admin » нед фев 09, 2020 7:35 pm

Ivanov написа:
нед фев 09, 2020 7:19 pm
admin написа:
нед фев 09, 2020 7:12 pm
Не ми казвай, че си се обучавал в 030 в Елхово
Не бе , казах ГВ , граничен отряд Кюстендил
030 беше поделение на гранични войски в Влхово. Беше залепено до нашето. Там обучаваха новобранците основно.

Ivanov

Мнение от Ivanov » нед фев 09, 2020 7:42 pm

thorn написа:
нед фев 09, 2020 7:32 pm
Като ги хванехте гдр-ците, какво ги правехте? По някой шамар изяждаха ли? На каква възраст, мъже или жени? Подготвени ли бяха, или наивни аматьори? Някои успяваха ли да преминат? И защо са искали да минат в социалистическа Югославия? Местните помагаха ли? А нарушители от местните, примерно за дребна контрабанда? Кюстендилски отряд - та там селата са разделени от граничната линия по средата на махалите, всичките имат роднини от другата страна.

Офицерите и разницивилни големци ходеха ли на лов в района със служебния транспорт и служебното оръжие?

Кучеа имаше ли?
Какво да ги биеш те те гледаха като че ще умират ,обикновено млади момче и момиче , нищо профи , всички излизаха на едни и същи места ... То и за това Гюешево , Станке Лисичково ,Брезница се водеха оперативни застави с някъде до 80 човека и парно :D Местен за каналджия не можеш да спреш , това са ме учили още в батальона .

Потребителски аватар
thorn
Site Admin

Мнение от thorn » нед фев 09, 2020 7:51 pm

В какъв смисъл не можеш да го спреш местния?

За лов на елени оттатък кльона на разни кюстендилски големци заедно с граничарските началници, направо с автоматите, съм чувал разни слухове, но от след 1989 г. Тогава как беше?

Ivanov

Мнение от Ivanov » нед фев 09, 2020 7:56 pm

Продължавам :)
Оръжието - АК-47 ( аз модернизиратия не съм го виждал ... честно) , но пък със тоя съм си пострелял .
В оръжейната в зависимост колко е голяма 1-2 РПК плюс 1-2 РПГ и това е.

Ivanov

Мнение от Ivanov » нед фев 09, 2020 8:00 pm

thorn написа:
нед фев 09, 2020 7:51 pm
В какъв смисъл не можеш да го спреш местния?

За лов на елени оттатък кльона на разни кюстендилски големци заедно с граничарските началници, направо с автоматите, съм чувал разни слухове, но от след 1989 г. Тогава как беше?
Некой те е излъгал , аз съм стрелял сърни ,но външни да бе ,няма как да стане ! Какъвто и да е големец , накрая опира до ДС а тя с такива не се майтапеше .

Ivanov

Мнение от Ivanov » нед фев 09, 2020 8:14 pm

Местния си е дома , и да се опитваш до го спреш той там се е родил ,по добре измисли начин да го вербуваш :)

Потребителски аватар
thorn
Site Admin

Мнение от thorn » вт фев 18, 2020 12:11 am

Това значи ли, че свободно си правеха контрабанда?

Eguo
Регистриран: нед май 13, 2018 2:05 pm

Мнение от Eguo » вт фев 18, 2020 9:16 am

thorn написа:
вт фев 18, 2020 12:11 am
Това значи ли, че свободно си правеха контрабанда?
Торн, вопрос не совсем корректен.

:)
Или в Болгарии нет статьи аналогичной Статьи 205.6. УК РФ - Несообщение о преступлении
http://www.consultant.ru/document/cons_ ... 0b464f8f7/

Потребителски аватар
thorn
Site Admin

Мнение от thorn » вт фев 18, 2020 11:57 am

Ако не е съучастие, недоносителството е наказуемо само за някои конкретни престъпления.

При това:

„Строгость российских болгарских законов смягчается необязательностью их исполнения.“ — Михаил Евграфович Салтыков-Щедрин Thorn :lol:

Отговори